duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Chrupiący batonik i tkaniny? Marka Duplo inspiruje i wspiera młodych projektantów mody

duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Gdy młody twórca chwyta ołówek, żeby narysować, co mu w duszy gra, nie uznaje żadnych barier. Nie poddaje się konwencjom i naciskom, nie chce iść na kompromisy, bo sztuka ich nie znosi. Wielka moda jest sztuką, która zawsze łączy w sobie wielowymiarowość rzeźby z ekspresją barwy. Ale jest też sztuką użytkową, więc musi sprzyjać kobiecie, podkreślać jej walory i sprawiać, żeby czuła się swobodnie.

Batonik Duplo wspiera młode talenty

Nie każdy młody twórca może pozwolić sobie na luksus tworzenia bez ograniczeń. Chyba że zostaje dostrzeżony przez świetnego mecenasa. Kultowy batonik Duplo już od kilku lat wspiera młodych polskich projektantów mody. Jednym z takich twórców jest Adrian Krupa, który dwa lata temu wygrał prestiżowy konkurs dla młodych projektantów Fashion Designer Awards. Teraz stworzył kolekcję inspirowaną opakowaniem, a także smakiem i strukturą batoników Duplo. 

duplo-inspiruje
Adam Pluciński

Tylko spójrzcie na tę sukienkę. Została uszyta z gniecionej na ciepło satyny. To jeden z efektów współpracy Adriana Krupy z marką Duplo. Inspiracja delikatnym chrupiącym batonikiem z aksamitnym orzechowym wnętrzem jest tu wręcz namacalna i widoczna z daleka. Kreszowana satyna przypomina nieregularną strukturę czekolady.

Tak samo jak doskonale skomponowany deser, ta suknia Adriana Krupy ma wiele wymiarów, zaskakuje i skrywa niespodzianki. Kobieta widziana z tyłu przypomina intrygującą, lecz nieco konserwatywną damę w długiej kreacji. Ale wystarczy, że się odwróci, a już zmienia się w nowoczesną i odważną dziewczynę. Suknia wiązana jest paskiem w talii, co jeszcze bardziej podkreśla kobiecą sylwetkę. Falbany i długi tren z każdym ruchem płyną w powietrzu i miękko opadają, a kobieta wygląda i czuje się niesamowicie pewnie.  

sukienki-inspirowane-batonikiem-duplo-adrian-krupa
Adam Pluciński

Zdecydowana czerwień, charakterystyczna dla wszystkich projektów Adriana Krupy inspirowanych batonikiem Duplo, jest sztandarowym kolorem marki. Nic dziwnego, że młody projektant wykorzystuje ją z takim rozmachem. Przecież taka czerwień jest też ulubionym kolorem śmiałych kobiet i wymarzonym tych wszystkich, które na co dzień mają trochę mniej odwagi. Powiedzmy sobie szczerze, każda z nas chce choć raz w życiu olśnić cały świat piękną czerwoną suknią, bo jest ona prawdziwym symbolem kobiecej siły, sukcesu i miłości.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie Duplo Inspiruje i być na bieżąco z trendami, odwiedźcie profil batonika Duplo na Instagramie!

Materiał powstał z udziałem marki Duplo

Więcej na temat czerwona sukienka
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43