5 kreatywnych zabaw dla dziecka na deszczową pogodę
W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie muszą, jeśli zaproponujemy im dobrą zabawę, która dodatkowo pomoże im nauczyć się czegoś nowego!
Dzień, w którym nie możemy wyjść na zewnątrz, wcale nie musi być stracony. Zawsze może być pełen wrażeń i niezapomnianych inspiracji, wystarczy tylko mieć dobry pomysł, jak go spędzić. Podpowiadamy, w co się bawić z dzieckiem, by razem się nie nudzić.
Stwórzcie własną książkę
Jeśli dziecko opowiada ciekawe historie, a w dodatku lubi rysować, macie doskonały materiał na bestseller. Na początek tylko w jednym egzemplarzu, ale dobre i to. Spisz opowiadanie swojej pociechy, a dziecko poproś, żeby zrobiło piękne ilustracje. Wyznacz przy tym obszary, które powinno pokolorować, żeby książka była czytelna i estetyczna. Jednak nie trzymaj się wytycznych szczególnie stanowczo. Później zszyjcie razem wszystkie kartki. Najlepiej przez środek, żeby po złożeniu powstała ładna książeczka. Dziecko pozna technikę tworzenia przedmiotu i zostanie wam świetna pamiątka po jednym deszczowym dniu.
Upieczcie razem muffinki
Kto ich nie lubi? Dziecko będzie szczęśliwe, jeśli uda mu się współtworzyć ulubiony deser. A przepis na muffinki jest dziecinnie prosty.
Wystarczy wziąć składniki:
- 300 g mąki pszennej
- 100 g cukru
- 1 łyżeczkę proszku do pieczenia
- 1 jajko
- 1 łyżeczkę ekstraktu waniliowego
- 100 ml oleju
- 250 ml mleka
Najpierw należy wymieszać razem suche produkty, następnie połączyć mokre, a później wszystko razem wymieszać rózgą. Ciasto nie wymaga wyrabiania, będzie gotowe zaledwie w kilka minut, a dziecko zrobi je z łatwością. Później wystarczy wlać ciasto do papilotek i zatopić w nim ulubione dodatki, na przykład czekoladę, orzechy lub owoce. Pieczenie musi nadzorować rodzic, ale maluch może patrzeć, jak muffinki rosną w piekarniku. Później pozostaje już tylko zjedzenie pyszności. Doświadczenie i radość dziecka? Bezcenne!
Naśladujcie zwierzęta
To idealna zabawa dla maluchów, które rozpiera energia. Niech dziecko przyjrzy się wybranemu zwierzakowi na filmiku w internecie, a później wiernie odtworzy zarówno jego głos, jak i charakterystyczne ruchy. Włącz się czynnie do zabawy. Dziecko pozna lepiej zwierzęta, a przy tym będzie kupa śmiechu, gdy jedno z was będzie udawać krokodyla, a drugie żabę.
Stwórzcie własną planszówkę
Każde dziecko lubi grać w gry, ale te, które mamy w domu po jakimś czasie się nudzą. Przygotuj swojemu maluchowi sporej wielkości karton, kredki lub flamastry i zachęć do narysowania własnej planszówki. Razem wymyślcie fabułę, już przy tym będzie sporo kreatywnej zabawy. Później niech dziecko samo zilustruje punktowane miejsca na planszy i pokoloruje wszystkie wolne przestrzenie zgodnie z tematem gry. Nie bądź zbyt rygorystyczna, kratki na planszy nie muszą być równe, a obrazki realistyczne. Ważne, by po skończonej pracy razem rozegrać pojedynek na planszówce, którą stworzyliście. Niech dziecko wie, że jego pomysł i praca zostały należycie docenione.
Zabawcie się w teatrzyk
Jeśli macie duży karton, stwórzcie z niego scenę i umeblowanie. A żeby było trudniej, nie używajcie gotowych kukiełek, ale zróbcie je sami z tego, co macie pod ręką. Niech za tworzywo posłużą wam drewniane łyżki, kuchenne ściereczki, kolorowe chustki, gałganki, czy co tam będziecie mieć w domu. Taka zabawa w niezwykły sposób uruchamia kreatywność dziecka. Pozwala też gruntownie przeanalizować, jak naprawdę wygląda postać, którą chce się przedstawić. Sztukę teatralną możecie oczywiście wymyślić wspólnie albo po prostu wystawcie coś z klasyki.
Pomysłów na wspólne zabawy z maluchami jest mnóstwo, jedne lepsze, inne gorsze. Ważne, by dopasować je do zainteresowań i osobowości dziecka, i nie forsować tylko własnych wyobrażeń. Jednak bywa, że nawet najlepiej dopasowana aktywność nie przynosi żadnej radości. Gdy dziecko źle się czuje, jest marudne, chore i coś je boli, zabawa nie może się udać. Dlatego warto mieć w domu lub w podróży środek, który złagodzi gorączkę i ból.
Dla dzieci od czwartego roku życia jest Apap Junior w granulkach, który obniża ból i gorączkę.
Co charakteryzuje APAP Junior w granulkach?
- Lek jest łatwy do podania również podczas podróży samochodem,
- Nie wymaga popijania, gdyż granulki łatwo rozpuszczają się w ustach,
- Ma truskawkowo-waniliowy smak, akceptowany przez małe dzieci,
- Obniża gorączkę i ból,
- Nie podrażnia błony śluzowej żołądka,
- Lek podajemy na czczo.
Mamy nadzieję, że nasze pomysły na kreatywne zabawy przypadły wam do gustu!
APAP Junior Paracetamol 250 mg. Granulat. Wskazania: Objawowe leczenie łagodnego do umiarkowanego bólu oraz gorączki. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Ciężka niewydolność wątroby (skala Childa i Pugha > 9). Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Materiał powstał z udziałem marki APAP