Piosenki z „Saltburn”. W thrillerze z Jacobem Elordim znajdziecie gorące utwory
Niedługo po premierze gorącego thrillera Emerald Fennell fani zaczęli sprawdzać piosenki z „Saltburn”. Na ścieżce dźwiękowej znajdziemy m.in. „No Cars Go” Arcade Fire oraz oczywiście „Murder On The Dancefloor” Sophie Ellis-Bextor.
- Redakcja
W grudniu 2023 roku na platformie Amazon Prime Video pojawił się „Saltburn” Emerald Fennell. Produkcja szybko zyskała ogromny rozgłos i była tematem wielu dyskusji. Fragmenty filmu zainspirowały użytkowników TikToka na całym świecie. Oczywiście głównie ze względu na kontrowersyjne sceny.
Akcja filmu rozgrywa się w 2006 roku i opowiada historię Olivera (Barry Keoghan), studenta Oksfordu z klasy średniej, który zostaje wzięty pod skrzydła Felixa (Jacob Elordi). Jednak gdy zostaje zaproszony na lato do swojej rodzinnej posiadłości Saltburn, następuje chaos i dochodzi do serii coraz dziwniejszych wydarzeń.
Nie się obojętnie przejść obok ścieżki dźwiękowej „Saltburn”. W filmie znajdziemy wiele hitów z początku lat 00. Jednym z najgłośniejszych utworów został „Murder On The Dancefloor” Sophie Ellis-Bextor. Piosenka pojawia się wyjątkowej scenie.
Do „Saltburn” powstała również oryginalna ścieżka dźwiękowa, którą skomponował Anthony Wills. Warto przypomnieć, że artysta odpowiada również za muzykę do poprzedniego filmu Emerald Fennell, „Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Ten tytuł przyniósł jej Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny.
Opowiadając o pracy nad muzyką do „Saltburn”, Willis powiedział „Deadline”: „Nie chcę tego zepsuć, ale wynik jest taki, że widzowie będą mogli dowiedzieć się tego, co chcemy o Oliverze”.
„Idzie do Oksfordu, myśli, że jego życie będzie idealne, a potem desperacko zakochuje się w Felixie [Jacobie Elordim]. Tak naprawdę chodzi o to, by w danym momencie określić, co do niego czujesz”, dodał.
Co jeszcze usłyszymy w „Saltburn”
Piosenki z „Saltburn”. Te hity usłyszycie w wakacyjnym thrillerze Fennell
Przed premierą „Saltburn” Fennell rozmawiała z RadioTimes.com na temat tworzenia ścieżki dźwiękowej filmu i tego, jak niektóre z bardzo różnych piosenek przeplatają się, aby nadać filmowi „bardziej brytyjski” charakter.
„Muzyka w ogóle jest dla mnie naprawdę, bardzo ważna”, wyjaśniła. „To ogromna część procesu pisania, a następnie w scenariuszu znajdzie się wiele piosenek, więc w pewnym sensie to jak punkty kontrolne”.
Wszystkie następujące utwory znajdują się na ścieżce dźwiękowej „Saltburn”:
- Zadok the Priest – Simon Preston / Choir of Westminster / ECO
- Have a Cheeky Christmas – The Cheeky Girls
- Merry Xmas Everybody – Slade
- Merry Christmas Everyone – Shakin' Stevens
- No Cars Go – Arcade Fire
- Sound Of The Underground – Girls Aloud
- Destroy Everything You Touch – Ladytron
- Hang Me Up to Dry – Cold War Kids
- This Modern Love – Bloc Party
- Satisfaction – Benny Benassi and The Biz
- I Bet You Look Good on the Dancefloor – Arctic Monkeys
- Time to Pretend – MGMT
- You're Gorgeous – Babybird
- Low – Flo Rida feat T-Pain
- Rent – Blur
- Country House – Blur
- Mr Brightside p– The Killers
- Perfect (Exceeder) – Mason and Princess Superstar
- Saltwater – Chicanne
- Loneliness (Radio Cut) – Tomcraft
- Lord of All Hopefulness – York Minster Choir
- Murder On The Dancefloor – Sophie Ellis-Bextor
Piosenki z „Saltburn”. Oryginalna ścieżka dźwiękowa
Poniżej natomiast prezentujemy oryginalną ścieżkę dźwiękową do „Saltburn”:
- I Loved Him/Oliver Quick!
- NFI’D
- Felix Amica
- Throwing Pebbles
- Journey to Saltburn
- Felix’s Tour
- You’re So Real
- A Shared Bathroom/Inconsistent Stories
- Venetia’s See-Through Night Dress
- Slightly Bad Form
- Accusations & Departures
- The Summer Burned On
- Spit Roast
- Blood Run Cold
- The Maze
- Staff Exit
- Almost None
- Felix’s Suite
© Immediate Media Company London Limited, 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Opublikowano po raz pierwszy na RadioTimes.com i republikowano za zgodą Immediate Media Company London Limited. Powielanie w jakikolwiek sposób w jakimkolwiek języku, w całości lub w części, bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Radio Times i logo Radio Times są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Immediate Media Company London Limited i są używane na podstawie licencji.
Zredagował i przetłumaczył Mateusz Sidorek