Nowa produkcja Canal+ pt. "Pisarze. Serial na krótko"
Mat. prasowe

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka w nowej produkcji Canal+. Za scenariusz odpowiada m.in. Kasia Nosowska!

Nowa produkcja Canal+ pt. "Pisarze. Serial na krótko"
Mat. prasowe

Canal+ rusza z nową produkcją! "Pisarze. Serial na krótko" składa się z 4 kilkuminutowych odcinków. Każdy z nich wyreżyserowała całkiem inna osoba. W każdym zobaczymy też dwójkę wybitnych polskich artystów: Magdalenę Cielecką oraz Macieja Stuhra. Ten duet mogliśmy już podziwiać między innymi w serialu "Belfer". O czym będzie opowiadała produkcja "Pisarze. Serial na krótko"? Zobaczcie sami!

Kiedy premiera produkcji Canal+ "Pisarze. Serial na krótko"?

"Pisarze. Serial na krótko" to seria kilkuminutowych odcinków, z których każdy opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię. Scenariusz do każdego z nich napisali cenieni i wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska.

Pomysł na "Pisarzy. Serialu na krótko" wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący - zapewnia Mikołaj Lizut, reżyser serii.

Dwa pierwsze odcinki "Pisarzy. Serialu na krótko" autorstwa Krzysztofa Vargi i Jakuba Żulczyka zostaną wyemitowane w sobotę 8 czerwca o godzinie 20.45. Tydzień później Canal+ pokaże kolejne dwie historie, które napisała Dorota Masłowska i Kasia Nosowska. Widzowie będą mogli obejrzeć całą serię także w ramach serwisów nc+ GO i Player+.

Jesteście zainteresowani? 

 

Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33