2. sezon „Rodu smoka” nie tylko wprowadza nowe postaci, ale także wrzuca w centrum akcji bohaterów, którzy wcześniej znajdowali się na drugim planie. Natomiast teraz mogą odegrać kluczową rolę w krwawej wojnie domowej zwanej Tańcem smoków.

Reklama

Chociaż od dawna krążyły plotki, że scena Krwi i Sera z ukochanej powieści „Ogień i Krew” pojawią się w drugim sezonie, wreszcie potwierdziło się to na ekranie, a Olivia Cooke (Królowa Wdowa Alicent Hightower) podkreśliła te wydarzenia jako „ohydne”.

W centrum makabrycznej akcji znajduje się królowa Helaena Targaryen, grana przez Phię Saban, córka króla Viserysa I Targaryena (Paddy Considine) i Alicent Hightower Cooke'a. Zmuszona do poślubienia swojego brata króla Aegona II, aby zachować czystość rodu Targaryenów.

Saban w wywiadzie dla RadioTimes.com ujawniła, że w sezonie 2. „Rodu smoka” Helaena „dochodzi do siebie i zdaje sobie sprawę, że może nie jest skłonna poświęcić tego, co ma”, poświęcić się dla tej rodziny absolutnie złych ludzi”.

Skoro Helaena i jej rodzina mają już wiele do powiedzenia, co na razie o niej wiemy? A czego można się po niej spodziewać w sezonie 2.? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Zobacz także

Kim jest księżniczka Helaena Targaryen z „Rodu smoka”?

Księżniczka Helaena Targaryen jest jedyną córką króla Viserysa I Targaryena i jego drugiej żony, królowej Alicent Hightower.

Helaena jest młodszą przyrodnią siostrą księżnej koronnej Rhaenyry Targaryen, młodszą siostrą Aegona Targaryena i starszą siostrą księcia Aemonda Targaryena.

W serialu pokazano, że ciekawa, słodka, ale także wnikliwa młoda Helaena interesuje się małymi zwierzętami.

W późniejszych odcinkach Alicent postanawia poślubić Helaenę z Aegonem, aby wzmocnić jego roszczenia do Żelaznego tronu i zachować czystość krwi Targaryenów w tradycji Starej Valyrii .

W wyniku małżeństwa Aegona i Helaeny para ma trójkę dzieci:

  • Książę Jaehaerys Targaryen
  • Księżniczka Jaehaera Targaryen
  • Książę Maelor Targaryen

Ponieważ Aegon został kontrowersyjnie nazwany Królem na Żelaznym tronie, Helaena jest jego Królową małżonką.

Jako jeździec smoków Helaena ma własną bestią, czyli Dreamfyre .

W drugim sezonie, gdy wojna domowa między Zielonymi i Czarnymi ma się rozpocząć, Helaena jest teraz przywódczynią Zielonych i królową, więc prawdopodobnie będzie miała sporo problemów do rozwiązania.

Kto gra księżniczkę Helaenę Targaryen w „Rodzie smoka”?

W „Rodzie smoka” księżniczkę Helaenę grają dwie aktorki, podobnie jak w przypadku kilku innych postaci. Jedna jako nastolatka, a druga jako dorosła kobieta.

Evie Allen jako Helaena Targaryen w „Rodzie smoka”

Postać księżniczki Helaeny Targaryen w okresie dojrzewania gra aktorka Evie Allen.

To pierwsza telewizyjna rola bardzo młodej artystki, która dopiero wchodzi do świat seriali i filmów.

Allen wciela się w Helaenę w dwóch odcinkach: 6. „Księżniczce i królowej” oraz 7. „Driftmark”.

W tych odcinkach Helaena okazuje się być bardzo wnikliwa, co sugeruje, że posiada pewien rodzaj przewidywania i należy do postaci refleksyjnych, które wiele analizują w swojej głowie.

Phia Saban jako Helaena Targaryen w „Rodzie smoka”

Wiek: 24 lata

Księżniczka Helaena Targaryen jest przedstawiana jako dorosła przez aktorkę Phię Saban.

Saban po raz pierwszy pojawia się jako Helaena w 8. odcinku pierwszego sezonu „Rodu smoka”, zatytułowanym „Lord Przypływów”.

W tym odcinku Helaena jest żoną Aegona i rodzi jego dzieci.

Phia Saban nie ma jeszcze dużego doświadczenia, ale zagrała nie tylko w „Rodzie smoka”. Widzowie mogą ją kojarzyć również z serialu „Upadek królestwa”.

Zobacz także: Wątek Krwi i Sera w 2. sezonie „Rodu smoka” miał być brutalniejszy? Wyjaśniamy znaczenie

© Immediate Media Company London Limited, 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Opublikowano po raz pierwszy na RadioTimes.com i republikowano za zgodą Immediate Media Company London Limited. Powielanie w jakikolwiek sposób w jakimkolwiek języku, w całości lub w części, bez uprzedniej pisemnej zgody jest zabronione. Radio Times i logo Radio Times są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Immediate Media Company London Limited i są używane na podstawie licencji.

Reklama

Zredagował i przetłumaczył Mateusz Sidorek.

Reklama
Reklama
Reklama