kobieta z gładką cerą
Image by LifetimeStock.com

Jak stosować witaminę E dla zdrowia skóry?

kobieta z gładką cerą
Image by LifetimeStock.com

Witamina E jest stosowana zarówno doustnie jako suplement diety, jak w bezpośrednio na skórę i włosy. Ma właściwości przeciwwutleniające, chroni przez wolnymi rodnikami i osłania włókna kolagenowe.

Działanie witaminy E na twarz

Witamina E zapobiega wysuszaniu skóry, doskonale ją nawilża i pomaga zlikwidować plamy, powstające na twarzy w wyniku starzenia skóry (nazywa się je tzw. plamami starczymi) oraz zapobiega powstawaniu nowych. Łagodzi również różne zapalenia skóry, regeneruje, wygładza i czyni ją delikatniejszą. Pomaga też zregenerować się poparzonej w wyniku promieniowania społecznego skórze, chroni też przez mianami nowotworowymi.

Jak stosować witaminę E na twarz?

1. Serum do twarzy z witaminą E

Składniki: jedna kapsułka witaminy E, oliwka dla dzieci.

Sposób wykonania: Wyciśnij kapsułkę z witaminą E do miseczki, dodaj odrobinę oliwki dla dzieci. Umyj twarz i nałóż witaminę na jeszcze wilgotną skórę. Pozostaw na noc.

 

2. Krem nawilżający do twarzy z witaminą E

Składniki: twój ulubiony krem do twarzy, kapsułka witaminy E.

Sposób wykonania: Do małego pojemniczka nałóż odrobinę kremu – taką porcję, jaką nakładasz jednorazowo na twarz. Wciśnij do niego witaminę E i wymieszaj. Nałóż na oczyszczoną skórę twarzy. Pozostałości nie przechowuj – zawsze lepiej przygotować świeżą mieszankę.

 

3. Witamina E na trądzik i blizny

Składniki: kapsułka witaminy E.

Sposób wykonania: Jest to najprostszy przepis – po prostu wyciśnij zawartość kapsułki na twarz, szczególnie na miejsca dotknięte trądzikiem i pokryte bliznami. Możesz ją stosować dwa razy dziennie.

Pamiętaj, że witamina E najskuteczniej działa w połączeniu z witaminą C, dlatego warto je stosować razem.


Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05