kobieta w solarium
©prudkov/Fotolia

Czy po depilacji woskiem od razu można iść do solarium?

kobieta w solarium
©prudkov/Fotolia

Po depilacji woskiem od razu biegniesz do solarium, ponieważ chcesz mieć nie tylko gładkie, ale też pięknie opalone ciało? Zaczekaj, trochę cierpliwości pozwoli ci uniknąć podrażnień skóry.

 

Depilacja woskiem jest jedną z trwalszych i łatwo dostępnych metod, jednak bez względu na ostrożność przy jej wykonywaniu, powoduje drobne uszkodzenia skóry. Bez względu na to, czy jest ona przeprowadzana w domu czy salonie kosmetycznym prowadzi do powstawania na skórze mikrokanalików, którymi do naszego organizmu mogą przedostać się chorobotwórcze drobnoustroje. W ciągu 1-2 dni po depilacji nie narażaj się na infekcje, nie korzystaj z basenu, solarium, nie opalaj się też metodą tradycyjną, unikaj miejsc w których istnieje duże ryzyko zakażenia. W ciągu około 2 dni (zależy to od stopnia wrażliwości skóry) wszystko powinno wrócić do normy, więc pozwólmy w higienicznych warunkach zagoić się podrażnieniom.

 

Dlatego nie wystawiajmy swojej skóry na próbę – ryzykując nieestetyczne przebarwienia. Efekt depilacji woskiem trwa kilka tygodni, zdążymy się pięknie opalić.

Więcej na temat depilacja solarium
Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27