ładne oczy
Image by LifetimeStock.com

Sprawdzone metody na opuchliznę pod oczami

ładne oczy
Image by LifetimeStock.com

Opuchliznę pod okiem możesz ukryć za pomocą domowych sposobów. Nie musisz wybierać się do salonu kosmetycznego, by zakryć niedoskonałości wywołane przez zmęczenie czy nieprzespaną noc. Możesz zastosować pod oczy np. okłady z ogórka, okłady z lodu, czy plastrów z ziemniaka.

Herbata na opuchliznę pod oczami

Herbata skutecznie zmniejsza opuchliznę pod oczami i łagodzi zaczerwienienia. Wystarczy, że zaparzysz dwie torebki czarnej herbaty, schłodzisz je i nałożysz pod oczy. Trzymaj przez 20-30 minut.

Okłady ze świeżych ogórków na opuchliznę pod oczami

Ogórek zwalcza opuchliznę, działa oczyszczająco, wygładzająco i ściągająco. Dwa świeże plasterki ogórka połóż pod oczy i trzymaj przez 15 minut. Po tym czasie ściągnij je i przemyj skórę pod oczami letnią wodą.

Zimna łyżka na opuchliznę pod oczami

Kompres z zimnej łyżki jest idealnym pomysłem na podkrążone i podpuchnięte oczy. Dwie łyżki umieść w szklance zimnej wody z lodem, po czym połóż je na opuchliznę pod oczami. Po 2-3 minutach ponownie zanurz łyżki w zimnej wodzie i na nowo połóż pod oczy. Czynność powtarzaj do czasu zniknięcia obrzęku.

Surowy ziemniak na opuchliznę pod oczami

Ziemniak działa wygładzająco, ściągająco i zmniejsza opuchliznę. Ziemniak obierz ze skórki, pokrój w plastry i umieść je w lodówce na 30-45 minut. Po tym czasie schłodzone kawałki ziemniaka nałóż pod oczy na 20-25 minut. 

Więcej na temat pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36