opaska z warkocza etapy zaplatania
©alter_photo/Fotolia.com

Modne fryzury na puszące się włosy – luźny kok, opaska z warkocza, korona z włosów i wysoki kucyk

opaska z warkocza etapy zaplatania
©alter_photo/Fotolia.com

Puszące się włosy można okiełznać za pomocą 4 prostych i modnych fryzur – wysokiego kucyka, luźnego koka, opaski z warkoczy oraz korony z włosów. Do wykonania uczesania przyda się prostownica. Pomocne będą także specjalne kosmetyki do stylizacji niesfornych kosmyków, np. pasty, balsamy czy mgiełki ułatwiające rozczesywanie.

Olejowanie włosów to popularny zabieg, który można wykonać w gabinecie fryzjerskim. Kuracja nie tylko głęboko nawilża i regeneruje zniszczone pasma, ale przy okazji wygładza ich strukturę, dzięki czemu kosmyki mniej się puszą i łatwiej układać z nich modne fryzury.

Pomysły na fryzury z puszących się włosów – plecione warkocze

Puszące się włosy można zapleść w warkocz. Na koniec stylizacji we włosy można wmasować balsam wygładzający i spryskać je lakierem utrwalającym fryzurę.

Opaska z warkocza

Opaska z warkocza najbardziej efektywnie prezentuje się na średnich lub długich włosach. Końcówki należy wygładzić prostownicą. Po wykonaniu przedziałka na środku głowy, z dolnego pasma włosów (za uchem) zaplata się warkocz i związuje małą elastyczną gumką. Tę samą czynność wykonuje się po drugiej stronie głowy. Rozpuszczone włosy zaczesuje się do tyłu i przekłada warkocze jak najbliżej skóry głowy w taki sposób, aby stworzyły opaskę (którą najlepiej podpiąć wsuwkami).

Korona z włosów

Korona z włosów to francuski warkocz dobierany, zaplatany wokół głowy. Fryzura wygląda bardzo elegancko i kobieco, dlatego idealnie nadaje się na specjalne wyjścia, np. na przyjęcie. Włosy na czubku głowy związuje się w kucyk. Z luźno wypuszczonych kosmyków z boku głowy wykonuje się koronę z warkocza, zaczynając od lewej strony za uchem, kierując się w stronę czoła i kończąc na tyle głowy. Włosy związane w kucyk pojedynczymi pasmami wplata się w zapleciony wcześniej warkocz.

Jak zrobić kok?

Luźny kok to modna fryzura na co dzień, którą można wykonać w kilka minut. Uczesanie pasuje do każdego rodzaju twarzy. Można je urozmaicić, wpinając we włosy np. kwiaty lub kolorowe spinki. Do wykonania fryzury przyda się grzebień do tapirowania, aby nadać włosom objętości. Przód uczesania można dowolnie modyfikować, spinając mocno kosmyki do boku lub pozostawiając je luźno opadające na twarz – np. tworząc z nich loki za pomocą prostownicy.

Jak zrobić gładki i wysoki kucyk krok po kroku?

Gładki kucyk to uniwersalna fryzura, która sprawdza się na puszących się włosach, pod warunkiem, że do stylizacji użyje się kremu wygładzającego.

  • Umyj włosy i wysusz je na dużej szczotce, spryskując je wcześniej kosmetykiem termoochronnym.
  • Wygładź pasma prostownicą.
  • Podziel włosy na dwie części, tworząc kucyki – z tyłu głowy i na jej czubku.
  • Zwiąż oba końskie ogony jedną gumką.
  • Nałóż serum wygładzające na całą długość kosmyków.
  • Wyjmij z włosów jeden cienki kosmyk, owiń go wokół gumki i zepnij wsuwką.
  • Fryzurę spryskaj lakierem, lekko przygładzając odstające włoski na czubku głowy.

Gotowe!

Puszące się włosy – domowe sposoby

Puszeniu się włosów można zapobiec, stosując proste triki. Po umyciu kosmyków szamponem należy je spłukać zimną wodą – taki zabieg wygładza ich strukturę. Mokrych włosów nie należy trzeć ręcznikiem. Po kąpieli wystarczy owinąć głowę ręcznikiem, aby pochłonął nadmiar wody. Po około 20 minutach wystarczy rozczesać kosmyki grzebieniem o szerokich ząbkach i rozpocząć suszenie na dużej szczotce.

Kosmetyki na puszące się włosy

Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów to wszelkiego rodzaju balsamy i sera wygładzające. Mają one właściwości scalające rozdwojone końcówki oraz zabezpieczające przed uszkodzeniami. Preparaty na puszące się włosy zawierają najczęściej jedwab, olejek arganowy oraz tsubaki.

Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27