panna młoda z rozpuszczonymi włosami
© olezzo/Fotolia.com

Fryzury ślubne z rozpuszczonych włosów

panna młoda z rozpuszczonymi włosami
© olezzo/Fotolia.com

Nie musisz upinać dużych, ciężkich koków do ślubu, zwłaszcza, że wymagają długotrwałego szykowania i utrwalania. Rozpuszczone włosy do ślubu to dla panny młodej sposób na to, aby wypaść naturalnie i bezpretensjonalnie w tym dniu, kiedy oczy wszystkich skierowane będą na nią.

Fryzury na ślub - rozpuszczone loki i fale

Jeśli twoje włosy naturalnie się kręcą lub są falowane, możesz podkreślić ich skręt za pomocą specjalnej odżywki lub maski do włosów. Jeśli natomiast masz proste włosy, możesz w naturalny sposób, bez używania lokówki, zrobić na nich fale. Jednym z takich sposobów jest metoda „na skarpetce”. Przez skarpetę z odciętymi palcami należy przeciągnąć wilgotne włosy. Skarpetka powinna znajdować się przy końcówkach włosów. Następnie należy rolować ją w dół tak, żeby wokół niej okręcały się włosy. Ze zrobionym w ten sposób kokiem można pójść spać. Rano skarpetkę trzeba zdjąć, włosy przeczesać palcami, a fryzurę utrwalić lakierem do włosów.

Proste rozpuszczone włosy do ślubu

Proste włosy to pomysł na skromną, minimalistyczną fryzurę ślubną, pasującą do sukni o prostym kroju. Także wtedy, kiedy suknia ślubna lub welon są dekoracyjne, fryzura powinna być jak najprostsza, nawet w dosłownym znaczeniu tego słowa. Prostowanie włosów można połączyć z ich regeneracją i wybrać się na zabieg keratynowego prostowania włosów. Włosy będą po nim błyszczące i sprężyste.

Rozpuszczone włosy z kwiatami zamiast welonu

Na rozpuszczone włosy zamiast welonu można założyć wianek z naturalnych kwiatów. Taki wianek zamawia się u florysty lub w kwiaciarni, w której kupuje się bukiecik ślubny. Zamiast wianka można wykorzystać opaskę z delikatnymi, drobnymi kwiatami, przypominającymi np. kwiaty gipsówki. Takie opaski dostępne są w sklepach z akcesoriami ślubnymi. Żywe albo sztuczne kwiaty można też wpiąć we włosy za pomocą wsuwek i niedużych spinek. Taka fryzura sprawdzi się w przypadku, kiedy kreacja ślubna jest minimalistyczna, zwiewna, np. przy odcinanych pod biustem sukienkach w stylu empire.

Rozpuszczone włosy z warkoczem na ślub

Innym pomysłem na fryzurę, która będzie stanowiła wykończenie romantycznej ślubnej stylizacji, są rozpuszczone włosy z girlandą „warkocza”. Aby wykonać taką fryzurę, potrzebne będą wsuwki, grzebień lub szczotka i pianka zwiększająca objętość włosów. Najpierw włosy należy rozczesać i nałożyć na nie piankę, która zwiększy ich objętość i utrwali fryzurę. Następnie znad skroni po prawej i lewej stronie trzeba oddzielić dość grube pasma włosów. Z każdego z tych pasm zaplata się warkocz, a następnie łączy je z tyłu głowy. Końcówki warkoczy chowa się pod włosami. Warkocze należy przymocować do pozostałych włosów wsuwkami. W taki warkocz można wpleść kwiaty.


Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31