Fryzura wyszczuplająca twarz
©yuriyzhuravov/fotolia

Odchudzanie twarzy fryzurą – jakie uczesanie wyszczupla

Fryzura wyszczuplająca twarz
©yuriyzhuravov/fotolia

Fryzury wyszczuplające twarz nadadzą lekkości, podkreślą zalety i ukryją mankamenty. Świetnie sprawdzi się wysoki kok, koński ogon z asymetryczną grzywką i inne uczesania, które zasłaniają czoło i częściowo przesłaniają policzki.

 

Nie każda kobieta ma idealny, owalny kształt twarzy, który dodaje jej smukłości nawet, gdy nie mamy sylwetki Anji Rubik. Na szczęście jest sposób na to, by choćby optycznie odjąć sobie kilka kilogramów – i nie jest to zaawansowane modelowanie twarzy przy użyciu tuzina kosmetyków.

Fryzury wyszczuplające twarz – jaka długość fryzury

Jeśli fryzura ma wyszczuplić twarz, należy unikać fryzur, które sięgają równo do brody. Takie uczesanie sprawia, że twarz jest dokładnie obramowana, a to podkreśla jej kształt. Zdecydowanie lepiej zaprezentują się włosy z cięciem asymetrycznym, umiejętnie wycieniowane, zasłaniające część policzków. Polecane są też dłuższe fryzury.

Fryzury z włosów długich wyszczuplające twarz

Wycieniowane długie włosy złagodzą kwadratowe i krągłe rysy twarzy. Jeśli kosmyki włosów, niezależnie od ich długości, okalają twarz, uwydatnia to kości policzkowe i wyszczupla. Również klasyczne proste cięcie i równej długości włosy mogą sprawić, że twarz będzie optycznie wydłużona, a co za tym idzie – smuklejsza. Podobny efekt można uzyskać upinając długie włosy w wysoki kok – każda wysoka fryzura sprawi, że twarz wyda się bardziej owalna. Koński ogon z asymetryczną grzywką też się sprawdzi pod warunkiem, że nie będzie gładko zaczesany. Odkrycie czoła może niestety podkreślić okrągły kształt twarzy, który chcemy lekko wyszczuplić.

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz

Oczywiście nie tylko długie włosy mogą wyszczuplać twarz. Również krótkie fryzury mogą spełnić taką funkcję – np. irokez zrobiony z krótkich włosów doda kilku centymetrów wzwyż i sprawi, że będziemy wyglądać szczuplej. Włosów nie trzeba ścinać, a wystarczy je wymodelować za pomocą pianki do włosów. Wygolone lub krótko przystrzyżone boki dodatkowo podkreślą ten efekt. Oprócz irokeza dobrze będzie wyglądał także przedłużony bob. Zapuszczenie włosów pomoże w optycznym wyszczupleniu twarzy. Każda twarz wygląda szczuplej z dłuższymi włosami.

Uniwersalne sposoby wyszczuplające twarz

Niezależnie od długości włosów, sprawdzą się następujące sposoby strzyżenia i czesania:

  • asymetryczna grzywka,
  • przedziałek z boku zamiast na środku,
  • unoszenie włosów,
  • cieniowanie włosów,
  • włosy ułożone w miękkie fale,
  • pasemka.

Więcej na temat włosy
Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47