Shag haircut
© Victoria Andreas/Fotolia.com

Shag haircut – fryzura z grzywką, która optycznie zwiększy objętość włosów

Shag haircut
© Victoria Andreas/Fotolia.com

Shag haircut to fryzura o długości do ramion. Bazuje na cięciu warstwowym, dzięki czemu dodaje włosom objętości. Dobrze prezentuje się z grzywką obciętą na prosto. Pasuje kobietom o owalnej twarzy, ale także paniom o ostrzejszych rysach.

 

Shag haircut to odmiana fryzury zwanej bobem. Bob ma długość od brody do ramion. Często włosy na końcówkach są wystrzępione. Mogą być obcięte na prosto lub warstwami. Takie cięcie pasuje każdemu, powinno być jednak dostosowane do struktury włosów.

Jak wygląda shag bob?

Shag bob jest fryzurą inspirowaną latami 60. i 70. XX wieku Nawiązuje do klimatów rockowych, czerpie też inspiracje ze sceny punk. Łączy klasycznego boba o geometrycznym cięciu (fryzura modna w latach 60.) oraz cieniowane włosy z lat 70. Bazuje na warstwowym cięciu i pocieniowaniu pasm. Tworzy nieco drapieżny look i dodaje włosom trójwymiarowej objętości. Shag haircut zazwyczaj sięga do ramion, można jednak eksperymentować z długością i dopasować ją do indywidualnego stylu. Fryzura najlepiej wygląda u osób, które mają grzywkę. Ciekawie wygląda ta obcięta na prosto. Przełamuje niegrzeczny styl cięcia. Shag bob można wykonać zwykłymi nożyczkami, jednak lepszy efekt powstaje po postrzępieniu chińskim nożem. Włosy są wtedy znacznie bardziej puszyste.

Kto będzie dobrze wyglądał we fryzurze zwanej shag haircut?

Cięcie w stylu „shag” doskonale podkreśli owal twarzy. Pasuje więc osobom o regularnych rysach. Sprawdzi się także u osób, które mają ostre rysy twarzy, ponieważ ta fryzura poprawia proporcje i naturalnie zmiękcza kontury. Owalne i ostre rysy dobrze wyglądają także przy shag haircut bez grzywki, jedynie z przedziałkiem. Natomiast kobiety mające pociągłą twarz powinny zdecydowanie postawić na fryzurę z grzywką. Cięcie w tym stylu pasuje paniom niezależnie od wieku. Działa bowiem odmładzająco. Dzięki temu, że zwiększa objętość mogą się na nie zdecydować zarówno posiadaczki gęstych, jak i cienkich włosów.

Shag haircut – stylizacja włosów

Shag haircut warto podkreślić odpowiednią stylizacją. Należy jednak uważać z ilością stosowanych kosmetyków do włosów, aby nie obciążyć kosmyków. Istnieje bowiem ryzyko, że po efekcie dodatkowej objętości pozostanie niewiele. Lepiej wybrać piankę do stylizacji niż żel do włosów. Przy suszeniu dobrze jest pochylić głowę w dół. Dosuszając końcówki, warto spulchnić czuprynę ręką. Ostatni element stylizacji to uformowanie fryzury za pomocą niewielkiej ilości gumy do włosów lub żelu w sprayu (przy cienkich włosach). Najlepiej wgnieść kosmetyk w poszczególne kosmyki, unosząc je u nasady.

Przeładuj

"Hotel Paradise": Kto odpadł za szybko? Klaudia El Dursi zdradza, kogo jest jej najbardziej szkoda

zobacz 01:10