młoda uśmiechnięta dziewczyna trzymająca się za swoje długie warkocze
Image by LifetimeStock.com

Warkocz kłos, czyli jodełka – łatwy sposób na modną fryzurę

młoda uśmiechnięta dziewczyna trzymająca się za swoje długie warkocze
Image by LifetimeStock.com

Jak zrobić kłos szybko i sprawnie? Ważne jest nauczenie się kilku podstawowych kroków, dzięki którym fryzura będzie efektowna i trwała. Kłos to dobry pomysł na uczesanie zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje.

 

Warkocz typu kłos najłatwiej wykonać na półdługich i długich włosach równej długości, natomiast wszelkie cieniowania i pazurki tworzą ciekawy efekt „artystycznego nieładu”.

Jak zrobić kłos – krok 1 - rozczesz włosy i zrób przedziałek

Świeżo umyte włosy, na które została dodatkowo nałożona odżywka pielęgnacyjna najczęściej są śliskie i trudne do ujarzmienia. Dlatego, jeżeli ci się nie spieszy, najlepiej umyj włosy dzień wcześniej, na noc. W świeżo umyte wetrzyj niewielką ilość pianki. Rozczesz dokładnie i zaczesz włosy na jedną stronę. Będzie to warkocz na bok, który jest znacznie łatwiejszy do wykonania dla początkujących. Przygotuj dwie gumki do włosów.

Jak zrobić kłos – krok 2 – podziel włosy na 2 pasma

Usiądź lub stań przed lustrem, zaczesane włosy podziel na dwa równej grubości pasma. Chwyć je – każde jedną ręką. Dla ułatwienia możesz wcześniej związać włosy w niski kucyk tuż przy uchu gumką, którą po zapleceniu warkocza zdejmiesz.

Jak zrobić kłos – krok 3 – przeplataj kosmyki naprzemiennie

Zaczynając od strony, która jest dla ciebie wygodniejsza – często uzależnione jest to o tego, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni – wydzielaj wąskie pasma włosów z zewnętrznej strony (po jednym z każdej z 2 części) i przeplataj naprzemiennie, jednocześnie delikatnie ściskając, aby warkocz był trwały. Na końcu zwiąż kłos mocno gumką i zdejmij gumkę, która była założona u nasady warkocza. Im cieńsze będą dobierane pasemka, tym bardziej misterny i spektakularny będzie kłos.

Jak zrobić kłos – krok 4 – wykończenie

Jeżeli zależy ci na uzyskaniu romantycznego charakteru fryzury delikatnie rozluźnij palcami strukturę warkocza, koło twarzy możesz wypuścić kilka luźnych kosmyków. W celu utrwalenia efektu spryskaj włosy delikatnie lakierem.

 

Jest to prosta fryzura, jednak wymaga pewnej zręczności, kilka treningów powinno znacznie usprawnić cały proces plecenia kłosa.

Więcej na temat włosy pielęgnacja włosów
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53