upięcie długich włosów
Flickr/Mainstream/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Odmładzające fryzury: bob, grzywka, luźny kok

upięcie długich włosów
Flickr/Mainstream/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Wraz z upływem lat zmienia się kształt twarzy. Nowa fryzura może zatem spowodować, że kobieta będzie wyglądała na młodszą niż jest w rzeczywistości. Fryzura odmładzająca powinna być klasyczna i dobrze wymodelowana.

 

Z wiekiem włosy także się starzeją, są mniej podatne na zabiegi fryzjerskie i stają się bardziej matowe. Dlatego też styliści w celu odmłodzenia kobiety polecają fryzury półdługie i krótkie.

Fryzury odmładzające: bob

Fryzura, która wygląda młodzieńczo, jest delikatna, swobodna i krótka. Jednak nie powinna być zbyt krótka, ponieważ tego typu cięcia odsłaniają szyję, zdradzając wiek kobiety.

 

Obcięcie włosów bywa najlepszym sposobem na odmłodzenie. Młodzieńczy wygląd zapewni więc fryzura do ramion lub nieco krótsza. Na przykład można zdecydować się na fryzurę typu bob. Nieważne, czy będzie on krótki czy o średniej długości. Jeżeli kobieta zdecyduje się na bob z krótszym tyłem, wówczas fryzjer nada włosom objętości. Jeśli wybierze proste cięcie, będzie możliwe również pofalowanie włosów. Warto zapamiętać, że fale zmiękczają rysy twarzy, dlatego są propozycją dla dojrzałych kobiet, ale tylko wówczas jeśli loki są nieregularne i niezdefiniowane. Co ważne, proste, geometryczne cięcia są przeciwnikami młodego wyglądu.

Fryzury odmładzające: z grzywką

Grzywka także przyczyni się do odjęcia kobiecie wizualnie kilku lat. Warto zatem zdecydować się na grzywkę ściętą asymetrycznie, postrzępioną, która miękko będzie opadać na twarz. Grzywka nie powinna być gruba i ciężka. Jest to bardzo dziewczęce cięcie, które odejmuje lat i wyszczupla twarz. Pomoże ukryć zmarszczki na czole, odwróci uwagę od kurzych łapek wokół oczu i innych niedoskonałości skóry.

Fryzury odmładzające: długie włosy

Nie tylko krótkie fryzury odmładzają twarz. Długie i półdługie włosy także mogą odmłodzić wygląd kobiety, muszą być jednak zdrowe, błyszczące i zadbane. Trzeba więc systematycznie podcinać ich końcówki. Włosy powinny być odpowiednio wycieniowane, aby nie były zbyt ciężkie i nabrały życia. Jest to nowoczesna fryzura, która sprawia wrażenie, że włosów jest więcej. Włosy o nieregularnej długości, które opadają na twarz, odwrócą uwagę otoczenia od rysów twarzy. Należy zrezygnować z radykalnych, asymetrycznych cięć, ponieważ wyostrzają one kontur twarzy.

Fryzury odmładzające: upięcia

Jeśli chodzi o odmładzające upięcia, warto wybrać te luźne lub wiązać włosy w koński ogon, który nie musi kojarzyć się z czasem, gdy uprawia się sport. Można go wystylizować również na oficjalne wyjście. Upinając włosy w niski kok, należy pamiętać o tym, że włosy powinny delikatnie, z pozoru niedbale okalać twarz. Wówczas odejmą kobiecie kilka lat. Trzeba wystrzegać się wysoko upiętych, natapirowanych fryzur, przypominających hełm czy kask.

Więcej na temat stylizacje włosów
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48