Ombre na krótkich włosach
© alex.pin/Fotolia.com

Krótkie włosy a koloryzacja ombre

Ombre na krótkich włosach
© alex.pin/Fotolia.com

Krótkie włosy ombre wyglądają najlepiej przy włosach uniesionych u nasady, niezbyt rzadkich i cienkich. Efekt potęgują lekkie fale lub romantyczne loki, utrwalone lakierem.

 

Koloryzacja ombre to hit ostatnich lat. Efekt można spotęgować, dbając o regularną pielęgnację rozjaśnionych końcówek. Nawet dłuższe boby na zadbanych i podniesionych u nasady włosach będą świetnie się prezentować.

Jak ombre prezentuje się na krótkich włosach

Koloryzacja ombre to najlepsza propozycja dla pań z ciemnymi włosami, gdyż ich naturalny kolor tworzy znacznie większy kontrast z jaśniejszymi końcówkami. Natomiast delikatniejsze sombre (soft ombre) pasuje posiadaczkom wszystkich kolorów włosów. Subtelna różnica polega na zmianie koloru na końcach jedynie o maksymalnie jeden ton, efekt jest więc naturalniejszy. Ombre jest dobrym wyborem dla kobiet ceniących wyrazistość, zarówno z krótkimi, jak i z długimi włosami. Duża różnica kolorów może sprawić, że włosy wydają się zbyt płaskie, a przejście pomiędzy nimi sztuczne. W przypadku krótszych włosów warto je trochę podkręcić, aby zyskać na objętości. Zwłaszcza, jeśli krótkie włosy są cienkie, rzadkie i płasko przylegają do głowy, mimo stosowania produktów, dzięki którym powinny odbić od nasady. Supermodna od wielu sezonów koloryzacja ombre to dobry pomysł dla pań o włosach długości co najmniej do szyi.

Krótkie włosy ombre – jakie fryzury są najlepsze

Koloryzacja ombre bardzo efektownie prezentuje się na długich, prostych włosach oraz burzy loków do pasa. Nie znaczy to, że na krótkich czuprynach wygląda źle lub praktycznie nie widać efektów zabiegu. Posiadaczkom krótszych włosów pasują także sombre, flamboyage, babylights. Dwukolorowe boby i pixie z jaśniejszymi końcówkami to zawsze dobry pomysł. Ważne jest, aby krótsze włosy nie były zbyt rzadkie i cienkie i ładnie unosiły się już u nasady. Warto poćwiczyć kręcenie pasm włosów na szczotce, wałkach czy lokówce, aby znaleźć dla siebie najszybsze i najlepsze rozwiązanie. Kosmetyki nadające objętość mogą dodatkowo obciążać włosy, co nie wygląda zbyt korzystnie. Przy dość krótkiej fryzurze foxy hair istnieje ryzyko, że kosmyki mogą wyglądać jak z zaniedbanymi odrostami, a nie z dobrze przemyślaną koloryzacją ombre. To wrażenie wzrośnie, gdy włosy nie będą właściwie pielęgnowane, a w efekcie bardzo suche, napuszone i łamliwe lub łatwo przetłuszczające się i płasko leżące na głowie. Przy bardzo krótko ściętych włosach ciekawie mogą wyglądać jaśniejsze końcówki jedynie na zaczesanej na bok, asymetrycznej grzywce.

 

Więcej na temat stylizacje włosów Ombre
Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49