Styl życia

Trendy w chirurgii plastycznej piersi

Chirurgia plastyczna wciąż jest rozwijającą się gałęzią medycyny, przyciągającą miliony pacjentów na całym świecie. Nie dzieje się tak bez powodu. Dzięki coraz bardziej nowoczesnym terapiom lekarze mogą dziś niemalże dokonywać cudów. Trudno więc, aby ograniczali się oni do metod znanych przed laty.

Najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej na świecie jest powiększenie piersi implantami silikonowymi. Co roku na świecie wykonywane jest około 2 mln tego typu operacji. Zastanówmy się co się zmienia, jakie trendy w powiększaniu piersi mamy obecnie? Na pewno należy wspomnieć o tym, że Pacjentki są coraz bardziej świadome, ale i wymagające. Każda operacja plastyczna trwale zmienia nasz wygląd, dlatego decydując się na tak ważną decyzję, chcą być pewne, że nie będą jej żałować.

Przy planowaniu zabiegu bardzo istotnym momentem jest wybór implantu. Z obserwacji dr Darii Charytonowicz, wynika, że obecnie trendy jest piękne, ale jednocześnie naturalne ciało. Dzięki nowym technikom szczególnie pożądane są dziś takie implanty, które zapewniają piersiom naturalny wygląd. Na topie są elastyczne implanty silikonowe, które zachowują swój kształt i których ryzyko pęknięcia jest minimalne.

Większość z Pacjentek dr Darii Charytonowicz chce, aby piersi po operacji wyglądały naturalnie, ale jednocześnie żeby dekolt miał tzw. efekt "push up". Dobór implantu tak naprawdę zależy od wyjściowej anatomii pacjentki. Jego rozmiar i rodzaj u każdej kobiety wygląda inaczej. U bardzo szczupłych Pań oczekujących naturalnego efektu, zwykle stosuje implanty anatomiczne. Natomiast jeśli Pacjentka ma dobre pokrycie tkankowe, oczekuje naturalnego rozmiaru piersi ale z efektem "push up", stosuje  się implanty okrągłe, często Mentor Xtra, które z jednej strony są bardziej miękkie niż klasyczne implanty, a z drugiej dzięki dużej projekcji i okrągłemu kształtowi, gwarantują to o czym marzy każda kobieta, czyli ładny dekolt.

Rozmawiając z kobietami w swoim gabinecie wiem, że każda z nich ma swoje powody dla których zdecydowała się na operację powiększania piersi, ale to co łączy je wszystkie to silna potrzeba aby poczuć lepiej i pewniej we własnym ciele - mówi dr Daria Charytonowicz. 

Zobaczcie wideo powyżej, w którym dr Daria Charytonowicz mówi więcej na ten temat. 

Implanty Mentor
Mat. prasowe

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner