Huawei Next Image
Mat. prasowe
1/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Jeszcze niedawno artystyczna fotografia była wyłączną domeną profesjonalistów ze sprzętem wartym fortune. Dziś zdolni fotografowie są w stanie osiągnąć bardzo zbliżony efekt swoim smartfonem. Na rynku pojawiły się w ostatnich latach telefony wyposażone w doskonałe aparaty ze świetną optyką i możliwościami. Potwierdzeniem tego są prace przysłane na konkurs Huawei Next Image.

Na tegoroczną edycję konkursu miłośnicy fotografii mobilnej przysłali niemal 70 tys. prac. Wszytkie wykonane smartfonami. W głosowaniu, które wyłoniło zwycięzców, oddano niemal milion głosów!

Zwycięzcą został pochodzący z Węgier autor zdjęcia „Art & Leukemia” (powyżej). Główna nagroda to 10 tys. euro, oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych organizowanych we Włoszech przez National Geographic.

Wśród zwycięzców sześciu głównych kategorii znalazł się Polak!

2/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Praca Polaka - Michała „Wes” Wesołka okazała się najlepszą w kategorii "Good night". Zatytułował ją „Caught in a beam of light”.

Patrząc na wszystkie zwycięskie zdjęcia, można śmiało powiedzieć, że jakością nie odbiegają od zdjęć tradycyjnych. Sama idea fotografii mobilnej jest świetna, bo wyciąga ludzi z domu i prowokuje do odkrywania piękna w nieoczywistych miejscach – mówi Wesołek.

Pan Michał i zwycięzcy wszystkich głównych kategorii dostali laptopy MateBook X oraz po 2 tys. euro. Za drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii laureaci otrzymali smartfony Huawei.

3/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Kategoria Faces – zdjęcie „The rainy day” Costina Mocanu z Rumunii.

4/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Rumuński fotograf wygrał też kategorię "Hello, Life!" zdjęciem „Solo”.

5/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Kategoria Check-In i zdjęcie „Sir Archibald“, autorstwa emiliobgr z Bułgarii.

6/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Kategoria Nature – zdjęcie bez tytułu autorstwa fotografa podpisującego się Wiktor z Ukrainy.

7/7
Huawei Next Image
Mat. prasowe

 

Kategoria Storyboard i zdjęcie „Moments from the life of my daughter”, autorstwa Zdenka Dvoraka z Czech.

Więcej na temat fotografia technologie smartfon