Kobieta po 50. w krótkich włosach i zielonym sweterku
© Lisa F. Young/Fotolia

Fryzury dla dojrzałych pań na krótkich włosach

Kobieta po 50. w krótkich włosach i zielonym sweterku
© Lisa F. Young/Fotolia

Fryzury dla dojrzałych pań powinny odejmować lat, być łatwe w pielęgnacji i modelowaniu, pięknie się prezentować – te wszystkie kryteria spełniają krótkie włosy. Kobiety po 50. dobrze wyglądają z grzywką, ponieważ zasłania ona zmarszczki.

Fryzury dla 50-latki – wygoda i stylowy look

Krótkie fryzury mogą sięgać za ucho lub być zupełnie krótkie – jak męskie. Fryzury dla 50-latki powinny podkreślać rysy twarzy, wyglądać na zdrowe i zadbane. Z wiekiem włosy stają się coraz bardziej suche i łamliwe, co jest kolejnym argumentem za krótkimi włosami w tym wieku. Szczególnie efektownie wyglądają fryzury w odcieniach popielatych, brązowych i blond.

1. Fryzury dla dojrzałych pań – na chłopczycę

Fryzura na chłopczycę jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Włosy można ściąć zarówno z przodu, jak i z tyłu lub z przodu zostawić dłuższe, z tyłu krótsze.

2. Cięcie pixie cut dla kobiety po 50.

Pixie cut to cięcie na krótko na całej długości włosów, które sprawia, że rysy nabierają wyrazistości. Fryzurę można wystylizować na gładko (aby wyglądać jak Emma Watson) lub w formie pazurków.

3. Klasyczny bob z grzywką – propozycja fryzury dla dojrzałych pań

Krótki bob z grzywką pasuje idealnie do dojrzałych kobiet z owalną lub okrągłą twarzą. Ważne, żeby grzywka była nierówno ścięta i postrzępiona.

4. Krótkie fale

Panie w dojrzałym wieku nie wyglądają dobrze w bardzo skręconych włosach, dlatego należy zrezygnować z loków na rzecz fal. Idealną fryzurę nosi aktorka i modelka – Lauren Hutton.

 

Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47