Koloryzacja brwi w domu. Poznaj wskazówki od Hanny Jakubowskiej - National Brow Artist Benefit Cosmetics
Mat. prasowe
Styl życia

Koloryzacja brwi w domu. Poznaj wskazówki od Hanny Jakubowskiej - National Brow Artist Benefit Cosmetics

Koloryzacja brwi w domu. Poznaj wskazówki od Hanny Jakubowskiej - National Brow Artist Benefit Cosmetics

Koloryzacja brwi w domu może kojarzyć się z nieudanymi eksperymentami i zbyt mocnym efektem czarnych brwi. Niestety, jeszcze dekadę, dwie temu, taki efekt królował nawet w lokalnych salonach urody. Poznajcie fantastyczne wskazówki od Hanny Jakubowskiej - National Brow Artist Benefit Cosmetics. Od tej chwili żadna koloryzacja brwi w domu nie będzie Ci sprawiać kłopotu!

Hanna Jakubowska o koloryzacji brwi - wskazówki
Przez kilka lat mojej pracy z klientkami odczarowywałam mit kruczoczarnych brwi, który pamiętamy z dawnych lat. Barwienie brwi jest jak budzenie się z gotowym makijażem i dzięki obecnej wiedzy, preparatom i kilku prostym trikom może być naprawdę proste! Brzmi zbyt dobrze, aby nie wypróbować efektu na sobie!

Nie byłabym profesjonalistką gdybym w pierwszej chwili nie poleciła koloryzacji brwi u specjalisty – to najlepsza droga do sukcesu. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuacje i różne scenariusze, które nam pisze życie, warto dowiedzieć się jak zabarwić swoje brwi w domu. To bardzo ważna umiejętność, bo brwi są ramą całej twarzy i zadbane „robią” cały look! Bawcie się i testujcie barwienie DYI, ale zanim to zrobicie skorzystajcie z porad osoby, która dokonała kilku tysięcy koloryzacji brwi!

Kasia gotuje z Polki.pl: frytki z dyni

 1. Przygotuj skórę. Brwi powinny być odtłuszczone. W warunkach domowych przetrzyj je wacikiem zwilżonym płynem micelarnym.
 2. Obrys. Uzupełnij lekko swoje brwi niewodoodpornym cieniem lub pudrem w kształcie, w którym malujesz swoje brwi. TIP: nie musisz uzupełniać makijażem całych brwi, chodzi o szablon, który ułatwi koloryzację. (Wskazówka dla zaawansowanych: możesz zrezygnować z przygotowania szablonu, jeśli czujesz się doświadczona w sztuce makijażu).
 3. Przy użyciu patyczków kosmetycznych, sięgnij po wazelinę (lub dowolny bogaty krem, który masz pod ręką), rozgrzej kosmetyk lekko na grzbiecie dłoni i nałóż na skórę dookoła łuków brwiowych tak, aby w następnym kroku zafarbować tylko włoski.
 4. Hennę zmieszaną z utleniaczem nałóż na całą długość brwi. Możesz użyć patyczka kosmetycznego, jednorazowego aplikatora lub pędzelka do makijażu oczu/brwi, który nie należy do Twoich ulubionych. Nie gwarantuję, że po aplikacji henny pędzelek nie straci swojego kształtu.

  Dobór koloru:
 • W naszej szerokości geograficznej zwykle najlepiej sprawdza się henna w kolorze brązu oraz grafitu. Jeśli mamy te dwa kolory, polecam zmieszać je w równych proporcjach. To uniwersalny przepis na piękny kolor brwi!
 • Czerń? Sprawdzi się u brunetek z ciemniejszą karnacją. Nie polecam samodzielnego używania wyłączenie czarnej henny (ewentualnie warto zmieszać ją z brązem), inaczej efekt może wyjść zbyt intensywny.
 • Masz oryginalny kolor włosów, różowy, popielaty? Spróbuj nałożyć jedynie grafitową hennę.
 • Połączenie jasnego brązu z grafitem zapewni bardzo naturalny efekt.

  Rodzaje henny:
   
 • Żelowa: stosunkowo łatwa w pracy – do barwienia w domu polecam właśnie ten rodzaj preparatu - zapewni kolor na włoskach, a skóra pozostanie saute. Trwałość 2-3 tygodnie.
 • Proszkowa: to drobny pył, dosyć szybko koloryzujący włoski (nie polecam dla początkujących). Trwałość 4-6 tygodni.
 • Pudrowa: często używana w salonach kosmetycznych, lubiana ze względu na dłuższą trwałość – nawet do 8 tygodni. 

  Jak zmieszać i nałożyć hennę żelową:
   
 • Przygotuj specjalny kubeczek… wracając do domowych warunków: kieliszek, lub nakrętkę od butelki
 • Dodaj hennę wielkości ziarnka grochu oraz 5-8 kropli utleniacza
 • Pędzelkiem wymieszaj miksturę do powstania „pasty”
 • Nałóż mieszankę na całą długość brwi

WSKAZÓWKA 1: rozpocznij aplikację od końca brwi, gdzie włoski bywają rzadsze

WSKAZÓWKA 2: sekret specjalisty? Koloryzującą mieszankę nałóż także pod włos, barwienie utrzyma się dłużej

 • Po aplikacji henny usuń nadmiar kremu/wazeliny z linii poza brwiami, patyczkami kosmetycznymi
 • Zależnie od rodzaju henny sprawdź kolor po 2-3 minutach (zastosuj się do instrukcji dołączonej do opakowania). Jeśli odcień Ci się podoba dokładnie zmyj hennę wacikami zwilżonymi wodą. Możesz też przytrzymać miksturę dłużej, sprawdzając kolor w trakcie

WSKAZÓWKA 1: ściągnij hennę z początku brwi wcześniej, aby cieszyć się modnym efektem ombre

WSKAZOWKA 2: jeśli kolor wyjdzie zbyt mocny pomoże płyn micelarny lub żel z aloesem nałożony na kilka chwil.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Próba uczuleniowa. Jeśli nigdy nie używałaś henny, polecam jej wykonanie
 • Henna w zależności od rodzaju utrzymuje się kilka tygodni, warto spróbować samodzielnie, rozpoczynając od delikatniejszych preparatów i jaśniejszych odcieni
 • Barwienie brwi zapewni piękny efekt nabłyszczenia. Domowy efekt „glossy brows”? Proszę bardzo! 
 • Jeśli wolisz pozostać przy makijażu, spróbuj Gimme Brow+ od Benefit Cosmetics (dostępny w 10 kolorach). Wiele klientek opiniuje: „Efekt po tym żelu jest zbliżony do henny z salonu”.

Koloryzacja brwi w domu. Poznaj wskazówki od Hanny Jakubowskiej - National Brow Artist Benefit Cosmetics
Mat. prasowe

 • Odpowiednia stylizacja i kolor brwi odmładzają o kilka lat!

Stylizacja brwi z Benefit
Mat. prasowe

nitkowanie brwi
©joycedragan/Fotolia
Fleszstyle
Samodzielne wykonanie henny na brwiach
Henna na brwi to trwały sposób farbowania. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2-3 tygodni. Henna barwi brwi na kolor czarny lub brązowy, choć na rynku dostępne są także otrzymywane syntetycznie barwniki w innych kolorach.

Henna na brwi to trwały sposób farbowania. Efekt zabiegu utrzymuje się około 2-3 tygodni. Henna barwi brwi na kolor czarny lub brązowy, choć na rynku dostępne są także otrzymywane syntetycznie barwniki w innych kolorach. Poćwicz zanim wykonasz hennę na brwiach Jeżeli po raz pierwszy samodzielnie wykonujesz hennę na brwiach, rozpocznij od ćwiczeń. Barwnik zastąp zwykłą wodą wymieszaną z kakao (w podobnej do henny konsystencji). Kakao nie zabarwi brwi i możesz je łatwo zmyć. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko nieudanego obrysu brwi. Henna może uczulać Kupując hennę do brwi warto zwrócić uwagę na to, aby nie miała w swoim składzie PPD (p-fenylenodiaminy), ponieważ jest ona alergenem kontaktowym. Henna może uczulać, dlatego warto wcześniej wykonać próbę uczuleniową. Nałóż małą ilość rozdrobnionej henny na rękę w niewidocznym miejscu i odczekaj około 3-5 minut, następnie dokładnie zmyj preparat. Jeżeli następnego dnia w miejscu nałożonej henny nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna, możesz wykonać zabieg. Przebieg zabiegu henny na brwiach w domu Przygotuj: płatki kosmetyczne, wodę utlenioną, tłusty krem lub wazelinę, cienki pędzelek do nakładania henny, miseczkę z ciepłą wodą, mały pojemnik do rozdrabniania henny (np. kieliszek), hennę sypką lub w żelu, patyczek kosmetyczny. Krok 1 – Demakijaż Zanim zaczniesz nakładać hennę na brwi , dokładnie zmyj z twarzy pozostałości makijażu. Możesz użyć do tego mleczka, toniku lub chusteczek nawilżanych. Krok 2 – Przygotowanie henny Hennę wsyp lub wyciśnij (zależnie od specyfiki wybranego produktu) do małego pojemnika. Im więcej użyjesz henny, tym jej kolor będzie intensywniejszy. Hennę wymieszaj z odrobiną wody utlenionej. Preparat powinien być gładki, jednolity i niezbyt rzadki. Krok 3 –...

Kobieta poddawana zabiegowi malowania brwi
© Довидович Михаил/Adobe Stock
Fleszstyle
Henna pudrowa do brwi – dla kogo polecany jest zabieg i gdzie go wykonać?
Henna pudrowa to nowość na rynku kosmetycznym. Stanowi alternatywę dla makijażu permanentnego. Efekt na skórze i włoskach utrzymuje się dłużej w porównaniu do tradycyjnej henny i gwarantuje lepsze pokrycie siwych brwi. Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie i idealnym kształcie brwi, to henna pudrowa będzie świetnym wyborem.

Henna pudrowa to nowość na rynku kosmetycznym. Stanowi alternatywę dla makijażu permanentnego. Efekt na skórze i włoskach utrzymuje się dłużej w porównaniu do tradycyjnej henny i gwarantuje lepsze pokrycie siwych brwi. Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie i idealnym kształcie brwi, to henna pudrowa będzie świetnym wyborem.   Henna pudrowa dba o włoski, odżywia je i pielęgnuje. Przywraca wzrost brwi o 60%. Podczas zabiegu kosmetyczka nałoży pastę koloryzującą i zadba o wyregulowanie brwi i nadanie im perfekcyjnego kształtu, który będzie pasował do Twojej twarzy i oprawy oczu. Brwi będą pięknie wypełnione.   Henna pudrowa do brwi –  zastosowanie Henna pudrowa występuje w aż 12 kolorach! Można je sobą łączyć, aby uzyskać idealny odcień pasujący do włosów i karnacji. Dzięki temu niezależnie od tego, czy jesteś blondynką, brunetką czy masz rude włosy, wspólnie z kosmetyczką znajdziesz kolor henny odpowiedni dla siebie. Efekt na skórze utrzymuje się do 2 tygodni a na włoskach do 7 tygodni. Henna pudrowa do brwi –  jak wygląda zabieg? Dzięki hennie pudrowej możliwe jest wypełnienie ubytków łuków brwiowych i podkreślenie brwi. Na 48 godzin przed wykonaniem zabiegu zaleca się wykonanie próby uczuleniowej. Natomiast sam zabieg trwa około godziny. Najpierw kosmetyczka przeprowadzi krótką rozmowę, wspólnie wybierzecie kolor henny i ustalicie pożądany kształt brwi. Następnie wykona demakijaż brwi i oczu, później zaznaczy kształt brwi . Aby nie zafarbować niechcianych miejsc na skórze, okolice oczu posmaruje specjalną białą pastą. Potem nałoży hennę. Mieszanka musi pozostać na brwiach od 20 do 30 minut w zależności od efektu jaki chcesz osiągnąć. Po upływie tego czasu kosmetyczka zmyje hennę i przystąpi do regulacji brwi wybraną...

Ręka farbująca pędzelkiem włosy naturalną henną
©viki2103stock/Fotolia
Fleszstyle
Jak pofarbować włosy henną?
Henna na włosy stosowana jest w celu ich wzmocnienia, dociążenia, pogrubienia. Znacząco poprawia strukturę włosów, wypełnia uszkodzenia, nadaje trwały kolor i połysk.

Henna na włosy stosowana jest w celu ich wzmocnienia, dociążenia, pogrubienia. Znacząco poprawia strukturę włosów, wypełnia uszkodzenia, nadaje trwały kolor i połysk. Czym jest henna? Najlepsze henny to 100% naturalnych ziół z wieloletnich plantacji bez chemicznych dodatków. Ten koloryzujący proszek do każdego rodzaju włosów możemy kupić w każdej drogerii czy nawet osiedlowym sklepiku już za 4 zł. Systematycznie stosowana henna poprawia strukturę włosów , wypełnia uszkodzenia , nadaje kolor, połysk, gładkość, pokrywa siwe włosy, nadaje fryzurze gęstość i objętość, dociąża ją, wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów. Jak farbować włosy za pomocą henny? Najbardziej optymalne jest farbowanie włosów henną raz na półtora miesiąca . Należy stosować przy tym łagodne szampony , ziołowe płukanki oraz zabezpieczać końcówki specjalnym serum, aby zapobiec ich wysuszaniu. Początkujący powinni ściśle przestrzegać instrukcji na opakowaniu i nie eksperymentować z proporcjami czy dodatkami. Najpierw należy umyć głowę oczyszczającym szamponem bez silikonu z dodatkiem odrobiny sody , która otwiera łuski włosów i przygotowuje je na przyjęcie barwnika. Hennę w proszku mieszamy na papkę bez grudek z ciepłą wodą (od wrzącej może wyblaknąć odcień henny) i kilkoma kroplami soku z cytryny (lub przy bardzo wrażliwej skórze z pomarańczy). Sok wspomaga proces farbowania. Po nałożeniu papki na włosy zawijamy je folią spożywczą i utrzymujemy temperaturę dzięki turbanowi z ręcznika bądź wełnianej czapce. Po kilku godzinach zmywamy hennę samą wodą, a głowę myjemy po 2 dobach od farbowania . Dodatki do henny Aby przedłużyć trwałość i efekt farbowania henną możemy użyć: soli – zbyt duża ilość może działać wysuszająco; soku z cytryny lub jabłek – absolutnie nie dodawać do mieszanek z Indygo;...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik