Babski wieczór na Dzień Kobiet
© V&P Photo Studio/Fotolia.com
Styl życia

Plany na 8 marca? Babski wieczór i seans z przyjaciółkami! Podpowiadamy, jakie filmy o kobietach warto obejrzeć

W Dniu Kobiet spotkania z przyjaciółkami i organizowanie babskich wieczorów filmowych powinno stać się nieoficjalną tradycją. Wspólne spędzanie czasu 8 marca, kiedy w wazonach pysznią się okazałe bukiety, pozwala odkryć prawdę znaną od pokoleń – siła kobiet tkwi w żeńskiej solidarności.

W Dniu Kobiet spotkania z przyjaciółkami i organizowanie babskich wieczorów filmowych powinno stać się nieoficjalną tradycją. Wspólne spędzanie czasu 8 marca, kiedy w wazonach pysznią się okazałe bukiety, pozwala odkryć prawdę znaną od pokoleń – siła kobiet tkwi w żeńskiej solidarności.

 

Co roku w Dniu Kobiet z ciekawymi propozycjami wychodzą kina. Paniom przysługują tańsze lub darmowe bilety, a repertuar jest dostosowany do żeńskiej publiczności.

Filmy retro o kobietach

Babski wieczór to idealna okazja, by sięgnąć po klasyki i napawać się wdziękiem stylowych, zawsze uśmiechniętych kobiet, które w latach 50. i 60. podbiły Hollywood. Dwie wybitne osobowości sceniczne – Marilyn Monroe i Jane Russell – można oglądać w ponadczasowym musicalu „Mężczyźni wolą blondynki” (1953). Główne bohaterki są jak przeciwstawne żywioły – jedna roztrzepana, frywolna i rozkochana w bogactwie, druga opanowana, o ciętym języku i silnym charakterze. Lorelei i Dorothy czarują olśniewającym wyglądem, widowiskowym tańcem oraz niezapomnianymi wykonaniami piosenek. Wystarczy raz obejrzeć ten kultowy film dla kobiet, by przekonać się, że „Diamonds Are a Girl's Best Friend”. Po takim preludium niedosyt jest gwarantowany, więc warto od razu wybrać drugi babski film w stylu retro, najlepiej z przesłodką Audrey Hepburn, która raz wciela się w ekskluzywną call girl Holly Golightly, a innym razem w rozpieszczoną księżniczkę spędzającą wakacje w gorącym słońcu Italii.

Filmy o kobietach sukcesu

W święto 8 marca na chwilę uwagi zasługują kobiety, które zmieniły bieg historii. Niewątpliwie zalicza się do nich nasza rodaczka Maria Curie-Skłodowska – pierwsza (i dwukrotna!) zdobywczyni Nagrody Nobla, do 1903 roku wręczanej wyłącznie mężczyznom. Historię jej życia przedstawia nowy film biograficzny z Karoliną Gruszką w roli głównej. To pozycja obowiązkowa na babski wieczór – jest w niej wszystko, czego potrzeba, by po seansie nabrać wiatru w żagle. Bohaterka pnie się po drabinie sukcesu, pokonując kolejne przeszkody na drodze do dokonania przełomowego odkrycia. Nauka jest tu jednak tylko pretekstem do ukazania Skłodowskiej od strony prywatnej – na pierwszy plan wybija się temat zakazanego romansu, przez który paryscy akademicy uznali uczoną za gorszycielkę. Kto będzie chciał pozostać w klimacie, po biografii noblistki może zaproponować przyjaciółkom wspólne oglądanie „Sztuki kochania”. Co prawda Michalina Wisłocka nie zdobyła międzynarodowego wyróżnienia, ale bez dwóch zdań zasługuje na tytuł bohaterki wszystkich Polek. To od niej nasze babki i mamy dowiadywały się, czym jest seksualność.

Babskie filmy komediowe

Kobiety, o których świat nigdy nie zapomni, i nie zapomni o nich także kino, można byłoby wyliczać w nieskończoność: Jackie Kennedy, Margaret Thatcher, księżna Diana, Coco Chanel, Edith Piaf… Filmy przybliżające ich losy nie są jednak lekkimi historiami, pozwalającymi na relaks z miską popcornu. Luźnej atmosferze babskiego wieczoru sprzyjają komedie. Kobiece bohaterki tego gatunku, jak Bridget Jones i Elle Woods z „Legalnej blondynki”, od lat goszczą na ekranach podczas domowych seansów. Niejedna z nas widzi w ich perypetiach odbicie własnych niefortunnych przygód. Od razu cieplej na sercu robi się też dzięki Amelii Poulain, która jest kobietą absolutnie wyjątkową – epatującą dziecięcą radością, skłonną do płatania figli, gotową do uszczęśliwienia wszystkich wokół prostymi i rozbrajająco szczerymi gestami. Audrey Tautou w tej roli zachwyca, podobnie jak kojąca duszę muzyka Yanna Tiersena.

Filmy romantyczne dla kobiet

W Dzień Kobiet można sobie pozwolić na małe guilty pleasure, czyli rasowe love story. By jednak poziom cukru nie przekroczył tolerowanego poziomu, warto rozejrzeć się za czymś bardziej ambitnym niż kolejna odsłona przekomarzanek między Anastasią a Christianem, a w zasadzie już państwem Greyami. Tu znów z pomocą przychodzi kino francuskie i uderzająca w najsubtelniejsze struny „Delikatność”. Na pozór historia nie odbiega od innych – poharatana przez życie bohaterka w najmniej oczekiwanym momencie spotyka na swojej drodze mężczyznę, w którym powoli – i wbrew własnej woli – się zakochuje. Jej wybranek nie przypomina jednak typowego amanta. Jest niezdarny, nieobyty i brzydki, ale urzeka czymś, co na pierwszy rzut oka niewidoczne. A skoro już mowa o przełamywaniu stereotypów, to może love story bez happy endu? Udany eksperyment ma na koncie amerykański reżyser Marc Webb, który w swoim najlepszej produkcji „500 dni miłości” odwraca wszelkie możliwe role do góry nogami. To ten rodzaj babskiego filmu, który wiele widzek skłania do utożsamienia się z męskim, a nie żeńskim charakterem.

para, która ogląda film
©Antonioguillem/Fotolia.com
Styl życia
Filmy, które warto obejrzeć z chłopakiem: komedie, thrillery, filmy s-fi, dramaty, horrory, filmy fantastyczne
Film na wieczór trzeba wybrać z rozwagą, tak by żaden z partnerów nie czuł się rozczarowany. Najbardziej popularne są komedie oraz filmy romantyczne. Jednak dużym uznaniem cieszą się również horrory, dramaty, thrillery i filmy science-fiction.

Film na wieczór trzeba wybrać z rozwagą, tak by żaden z partnerów nie czuł się rozczarowany. Najbardziej popularne są komedie oraz filmy romantyczne. Jednak dużym uznaniem cieszą się również horrory, dramaty, thrillery i filmy science-fiction.   Wspólnie spędzony wieczór pozwoli się odprężyć i rozluźnić partnerom w trakcie lub po ciężkim tygodniu w pracy bądź na uczelni. Warto urządzić wspólny seans, aby poczuć bliskość i radość z możliwości przebywania z drugą osobą. Jak wybrać film na wieczór? Wybierając film na wieczór we dwoje , należy wybrać rozwiązanie kompromisowe. Jeśli chłopak lubi horrory, a dziewczyna dramaty, warto poszukać kompromisu, np. obejrzeć zwiastuny filmów i wybrać taki, który spodoba się obojgu. Należy również wybrać wieczór, kiedy żaden z partnerów nie będzie miał innych obowiązków, tak by można było się odprężyć w trakcie seansu. W czasie zaplanowanego wieczoru filmowego można podłączyć głośniki, zrobić popcorn lub zapalić świeczki, tworząc idealny nastrój do oglądania. Dobry film na wieczór - komedia Dobrym pomysłem na filmy dla dwojga są komedie. Dzięki nim para może się odprężyć i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Najpopularniejsze są komedie amerykańskie („ Kac Vegas ”, „Sąsiedzi”), francuskie („Plotka”, „Nietykalni”) oraz włoskie („Moje wielkie, greckie wesele”, „Jak Bóg da”). Popularne są równie romantyczne filmy z elementami komedii („To właśnie miłość”, „Amelia”), a także bajki („Shrek”, Sausage Party”). Film na wieczór we dwoje - dramat, thriller, horror Filmy dla dwojga , które są również często wybierane, to dramaty,...

Para zakochanych ogląda razem komedię romantyczną
©YakobchukOlena/Fotolia.com
Styl życia
Kultowe filmy romantyczne na walentynkowy wieczór
Filmowy wieczór walentynkowy spędzony w towarzystwie ukochanej osoby to jeden ze scenariuszy na ten wyjątkowy dzień, szczególnie gdy pogoda nie zachęca do spacerów. Wspólne oglądanie filmów romantycznych to okazja do zabawy i wzruszeń w miłosnym nastroju.

Filmowy wieczór walentynkowy spędzony w towarzystwie ukochanej osoby to jeden ze scenariuszy na ten wyjątkowy dzień, szczególnie gdy pogoda nie zachęca do spacerów. Wspólne oglądanie filmów romantycznych to okazja do zabawy i wzruszeń w miłosnym nastroju.  Komedie romantyczne w stylu retro „Casablanca” z 1942 roku to opowieść o wielkiej miłości. Mimo melodramatycznej atmosfery można w nim odnaleźć nawet elementy komiczne, takie jak: wątki o czeskim ruchu oporu. Tytułowa Casablanca jest miejscem akcji. W tym marokańskim mieście główny bohater, właściciel klubu nocnego, spotyka swoją miłość z dawnych lat . Casablanca to propozycja dla wielbicieli kina noir i czarno-białych, klasycznych obrazów.    „Annie Hall” to film Woodego Allena z 1977 roku, który jest klasyką romantycznego nurtu. Tytułowa Annie, grana przez Diane Keaton, jest postacią złożoną. To energiczna i trudna do kochania kobieta, którą zafascynowany jest nowojorski komik Alvy Singer (w tej roli Woody Allen). Produkcja zaliczana jest do kultowych i jest pozycją obowiązkową na liście filmów o miłości. Oryginalni bohaterowie filmów romantycznych "Moja łódź podwodna" („Submarine”, 2010 r.) opowiada w niezwykły sposób o przeciętnym życiu wrażliwego 15-latka o imieniu Oliver, pierwszej, nieszczęśliwej miłości , problemach rodziców i otaczającej rzeczywistości. Film jest bardzo klimatyczny, nietuzinkowy przeznaczony i nie tylko dla nastolatków.    „Amelia” („Amelie”, 2001 r.) to niezwykle romantyczna opowieść utrzymana w stylistyce pięknej baśni. Nasycone barwami przygody tytułowej bohaterki ogląda się we dwoje bardzo przyjemnie. Obraz urzeka nieprzeciętną percepcją rzeczywistości. Pojawiające się w filmie...

Dzień Kobiet - babski wieczór
© Raisa Kanareva/Fotolia.com
Styl życia
Dzień Kobiet w damskim gronie - inspiracje i pomysły na spędzenie 8 marca
Dzień Kobiet można spędzić w gronie najbliższych koleżanek, bawiąc się do białego rana w klubie lub na domówce. Doskonałym pomysłem na dzień 8 marca jest również wyjazd do ośrodka SPA z przyjaciółką lub wizyta w ulubionym salonie kosmetycznym.

Dzień Kobiet można spędzić w gronie najbliższych koleżanek, bawiąc się do białego rana w klubie lub na domówce. Doskonałym pomysłem na dzień 8 marca jest również wyjazd do ośrodka SPA z przyjaciółką lub wizyta w ulubionym salonie kosmetycznym.   Dzień Kobiet jest corocznym świętem, które zasługuje na celebrowanie. Zwykle jest kojarzone z podarunkami i życzeniami składanymi ukochanym kobietom przez mężczyzn. Dzień ósmego marca można jednak spędzić w gronie przyjaciółek, organizując niezapomniany i pełen wrażeń wieczór. Dzień Kobiet - jak pomysłowo go spędzić? Dzień Kobiet należy do oficjalnych świąt obchodzonych w wielu krajach, nie tylko w Polsce. W ten wyjątkowy dla wszystkich pań dzień mężczyźni składają życzenia i obdarowują drobnymi prezentami swoje partnerki, żony, koleżanki, matki. Dzień Kobiet można uczcić na wiele sposobów, a jednym z nich jest zorganizowanie “babskiego” wieczoru w gronie najbliższych koleżanek. Ciekawym i przyjemnym pomysłem na spędzenie Dnia Kobiet z przyjaciółkami jest wizyta w salonie kosmetycznym, która sprawi, że każda poczuje się jeszcze piękniejsza. W ten szczególny dla pań dzień można zafundować sobie manicure, pedicure czy zabiegi pielęgnacyjne twarzy. Alternatywą jest weekendowy pobyt w SPA, gdzie specjaliści zadbają o zapewnienie relaksu i odprężenia. W okresie 8 marca wiele ośrodków SPA, hoteli i klinik kosmetycznych przygotowuje specjalne oferty i pakiety dla pań w korzystnej cenie. W koszt wliczone są zazwyczaj takie atrakcje, jak masaże, baseny, sauny, siłownie, a także posiłki. Dzień Kobiet - czas na niezapomnianą imprezę Kobiety należące do imprezowiczek mogą spędzić dzień ósmego marca w klubowej atmosferze. Udając się do klubu można zasmakować w pysznych drinkach, wyszaleć się w...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik