święty mikołaj idzie z workiem
Image by LifetimeStock.com

5 pomysłów na prezent od Mikołaja dla dziewczynki do 50 złotych

święty mikołaj idzie z workiem
Image by LifetimeStock.com

Prezent od Mikołaja dla dziewczynki powinien być niebanalny, sprawiać radość i na długo tkwić w jej pamięci. Dobrze sprawdzają się praktyczne prezenty, którymi dziecko może się często posługiwać.

 

  • Plastikowe sztućce z ulubioną postacią z bajki. Częstym problemem rodziców jest nakarmienie dziecka. Prezent od Mikołaja w postaci ozdobionych i kolorowych sztućców z ulubioną postacią z bajki lub sztućców w ciekawym kształcie (np. sztućce, których rączka uformowana jest w kształcie muffinki lub zabawnej postaci), może zachęcić dziecko do zjedzenia posiłku. Cena za komplet sztućców to ok. 30-40 zł.
  • Zimowe piosenki – dziewczynki zwykle lubią tańczyć i śpiewać. Dobrym pomysłem na prezent od Mikołaja jest podarowanie płyty z piosenkami o temacie zimowym. Taki prezent będzie rozwijał wyobraźnię dziecka, ćwiczył zapamiętywanie sekwencji słów i będzie okazją do zabawy dla całej rodziny. Płyta z zimowymi piosenkami dla dziecka to koszt ok. 20-30 zł.
  • Lalki z akcesoriami – ponadczasowym prezentem na Mikołaja dla dziewczynki jest podarowanie lalki. Ważne, aby do zestawu dołączone były różne gadżety, które sprawią, że zabawa prezentem mikołajowym zmieni się np. w salon stylistki lub zakład fryzjerski. Na rynku możemy dostać lalki z dołączonymi kompletami ubrań lub akcesoriami fryzjerskimi. Dużą popularnością cieszą się także lalki, które pod wpływem wody zmieniają kolor włosów. Cena za lalkę z akcesoriami to ok. 50 zł.
  • Puzzle – taki prezent od Mikołaja jest zawsze mile widziany. Puzzle uczą dziecko koncentracji i cierpliwości. Można dostosować poziom trudności puzzli do wieku dziecka. Dodatkiem do puzzli może być np. duża ramka, w którą będzie można włożyć ułożone już puzzle i zawiesić oprawione puzzle na ścianie w pokoju dziecka.
  • Kalendarz ze zdjęciami – ciekawym rozwiązaniem jest podarowanie dziewczynce kalendarza z jej zdjęciami. Kalendarz ze zdjęciami można zaprojektować indywidualnie w wersji stojącej lub wiszącej. Taki prezent sprawi, że dziecko poczuje się wyróżnione. Cena za spersonalizowany kalendarz to ok. 30 zł.

Więcej na temat prezenty opieka nad dzieckiem
Przeładuj

Diety gwiazd. Kto w ostatnich dniach przeszedł największą metamorfozę?

zobacz 02:10