Reklama

Tak inteligentnego zegarka jeszcze nie było. Choć firma Apple zaprezentowała niedawno swoje trzy nowe iPhone’y, to nie o nich mówi się najgłośniej. Hitem premierowego pokazu został nowy smartwatch kalifornijskiej firmy Apple Watch 4. Co ma takiego w sobie i ile kosztuje?

Co ma w sobie Apple Watch 4?

Przede wszystkim nowy, 64-bitowy dwurdzeniowy procesor S4, dwukrotnie wydajniejszy od dotychczasowego i 1 GB pamięci. Nowy jest też wyświetlacz OLED LTPO Retina, który zajmuje więcej miejsca na kopercie. Do tego ma dokładniejszy żyroskop, który np. potrafi wykryć kiedy się przewracamy. I jeżeli nie zaczniemy się po upadku ruszać, sam zawiadomi o tym służby ratownicze informując jednocześnie o naszym dokładnym położeniu. Ale to nie wszystko. Zegarek potrafi na tyle dokładnie mierzyć nasze tętno, że jest w stanie wykryć zaburzenia w pracy serca. Jak reklamuje Apple, jest też pierwszym zegarkiem, który zrobi nam EKG (choć według podawanych w mediach informacji w Polce ta funkcja nie będzie na razie dostępna)!

Do tego - co oczywiste - obsługuje rozmowy, załatwia płatności, monitoruje aktywność sportową, położenie itd. A… i jeszcze odmierza czas ;)

Zobacz także

Polecamy: 7 bardzo wyjątkowych zdjęć zrobionych... telefonem!


Ile kosztuje Apple Watch 4 w Polsce?

Ceny nowego Apple Watch 4 kształtują się w zależności od wymiaru. Wersja z kopertą 40-milimetrową kosztuje w naszym kraju 1899 zł, większa - 44-milimetrowa 2049 zł. Poprzednia seria jest o 550 zł tańsza.
Drogo? Apple po pierwszych zamówieniach w przedsprzedaży szacuje, że jeszcze w tym roku nowych odbiorców może znaleźć 18 mln zegarków, z czego połowa to najnowsza seria.

Zobacz też: Najpopularniejszy na świecie system operacyjny zniknie? Czy to koniec Androida?

Reklama

Nowy Apple Watch 4

East News
Reklama
Reklama
Reklama