Sephora debiutuje z ekologicznym programem GOOD FOR
mat. prasowe Sephora/ kolaż Party.pl
Newsy

Bądź bardziej eko z Sephora! Trzy kroki do odpowiedzialnego piękna

Bądź bardziej eko z Sephora! Trzy kroki do odpowiedzialnego piękna

W październiku w perfumeriach Sephora wystartował program GOOD FOR. Inicjatywę poprzedziły badania konsumenckie na temat świadomych wyborów konsumentek. Okazuje się, że już prawie połowa z nas kieruje się dbałością o ekologię przy kupowaniu kosmetyków. Dla 45 proc. kobiet istotne jest ekologiczne opakowanie, a 48 proc. wybiera zwraca uwagę na przyjazny dla środowiska proces produkcji (wg badania na panelu Ariadna przeprowadzonego na zlecenie Sephora). Dlatego francuska marka wyszła z inicjatywą trzech kroków dla bardziej świadomych i ekologicznych zakupów.

Jeśli zależy ci na planecie, musisz zobaczyć to wideo! Robi wrażenie! Nie tylko ze względu na Marcina Dorocińskiego

Krok 1.: Zielone etykiety

Żeby ułatwić klientkom wybór najbardziej przyjaznych środowisku kosmetyków, zarówno w perfumeriach stacjonarnych, jak i na stronie sephora.pl, wprowadzono system zielonych etykiet. Wyróżniają produkty o najbardziej naturalnym składzie (min. 90 proc.), umieszczone w ekologicznych opakowaniach i odpowiednie dla wegan. Osobny symbol promuje akcję recyklingu opakowań w perfumeriach.

Sephora GOOD FOR - zielone etykiety
mat. prasowe Sephora

Zielone oznaczenia znajdziecie na kosmetykach Sephora Collection oraz innych popularnych oraz niszowych marek dostępnych wyłącznie w Sephora.

Krok 2.: Recykling w perfumerii

Być może widziałyście już w perfumeriach stacjonarnych Sephora specjalne kosze przeznaczone do recyklingu opakowań zapachów oraz kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Opakowania oddawane w perfumeriach czeka piękna przyszłość  - zostaną poddane odzyskowi surowców lub przetworzone na energię. Żeby zrealizować ten ambitny projekt Sephora podjęła międzynarodową współpracę z centrum recyklingu CEDRE.

Krok 3.: Sephora Collection - odpowiedzialna marka

Od początku istnienia marki Sephora Collection ogromne znaczenie przypisywano produkcji kosmetyków najwyższej jakości, przyjaznych dla naszej skóry i środowiska. 12 lat temu sformułowano, jedną z najbardziej restrykcyjnych w branży, listę 1400 kontrowersyjnych składników. Choć prawo nie regulowało ich użycia w kosmetykach, w składach produktów Sephora Collection zostały znacznie ograniczone lub całkowicie wyeliminowane.

To dopiero początek... Do końca 2020 roku większość produktów Sephora Collection będzie wykonane z co najmniej 90% naturalnych składników, a do 2025 roku wszystkie jej produkty będą opierać się na wegańskich formułach. Do 2025 roku Sephora Collection planuje również całkowitą rezygnację z wykorzystania w opakowaniach tworzyw sztucznych na bazie ropy naftowej na rzecz plastiku pochodzącego z recyklingu lub jego roślinnych imitacji.

Już teraz opakowania Sephora Collection powstają zgodnie z zasadą 4R, czyli REDUCE, REUSE, RECYCLE, RETHINK (redukuj, wykorzystuj ponownie, poddawaj recyklingowi i przemyśl). Przy zachowaniu bezpieczeństwa stosowania, udało się zmniejszyć wagę opakowań, wprowadzić tworzywa sztuczne z recyklingu i zrezygnować z niepotrzebnych komponentów (np. plastikowych osłonek masek w płachcie). Drobne kroki przynoszą wyraźne efekty: modyfikując opakowania udaje się zaoszczędzić aż 32 tony CO2 rocznie! 

Zależy ci na naturalnych składach kosmetyków? Przetestuj nową linię produktów CARE – all-in-one make up + pielęgnacja. W jej ramach Sephora Collection stworzyła podkład rozświetlająco-nawilżający Care Natural Glow + 10hr Hydration Foundation z dodatkiem matchy i rozjaśniającej witaminy C. Aż 97 proc. składników fluidu pochodzi prosto z natury!

Ekohitem ma szansę stać się również linia pielęgnacyjna Sephora Collection Colorful z formułami co najmniej w 90% złożonymi z naturalnych składników. Kosmetyki są wegańskie i korzystają z mocy 20 różnych gatunków roślin, pełnych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów.

Ekologiczne kosmetyki Sephora Collection przetestowała też Monika Maszkiewicz w ramach cyklu Test na czerwonym dywanie.

Już teraz możesz dowiedzieć się więcej o akcji Sephora GOOD FOR, dzięki specjalnemu ekokatalogowi Sephora. Na stronie znajdziecie również porady i teksty przygotowane we współpracy z Aretą Szpurą, aktywistką ekologiczną, propagatorką ruchu less waste i autorką książki „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”.

Materiał powstał z udziałem marki Sephora.

 

 

Zero Waste
East News
Styl życia
Jak bardzo jesteś Zero Waste? Rozwiąż ten test i się dowiedz!

Znacie już zasadę 5R? To podstawa zero waste. Łatwo ją zapamiętać, ale czy łatwo wprowadzić ją w życie? 5R to z angielskiego: refuse (odmawiaj), reduce (redukuj), reuse (używaj powtórnie), recycle (to tak samo jak u nas) i rot (czyli kompostuj). Wiecie, co naprawdę oznaczają? 
Sprawdźcie, jak bardzo jesteście Zero Waste.

Znacie już zasadę 5R? To podstawa zero waste. Łatwo ją zapamiętać, ale czy łatwo wprowadzić ją w życie? 5R to z angielskiego: refuse (odmawiaj), reduce (redukuj), reuse (używaj powtórnie), recycle (to tak samo jak u nas) i rot (czyli kompostuj). Wiecie, co naprawdę oznaczają?  Sprawdźcie, jak bardzo jesteście Zero Waste.

Mat. prasowe
Styl życia
Dzięki tym kosmetykom zadbasz nie tylko o swoją urodę, ale także o środowisko!
Dzięki tym kosmetykom zadbasz nie tylko o swoją urodę, ale także o środowisko!

Dbanie o środowisko  jeszcze nigdy nie było tak ważnym tematem jak teraz. Trend zero waste i less waste , czyli ograniczanie marnowania różnych produktów i ograniczanie ilości śmieci, jest obecny teraz w każdej dziedzinie naszego życia. Jednak w porównaniu do innych gorących tendencji ten naprawdę wart jest uwagi. Coraz większe zmiany klimatycznie nie powinny być nikomu obojętne . Zwłaszcza że zapobieganie im we własnym domu wcale nie jest skomplikowane. Dowodem na to jest fakt, iż możesz dbać o planetę już podczas wybierania produktów do pielęgnacji. Recepta na znalezienie odpowiednich kosmetyków To, po jakie produkty sięgasz, nie tylko odbija się na stanie twojej cery, ale także na otoczeniu. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na kilka detali podczas zakupów w drogerii czy sklepie kosmetycznym online. Po pierwsze, zwracaj uwagę na skład kosmetyków. Im bardziej naturalne są ich formuły, tym lepiej. Jeśli nie jesteś fanką czytania etykiet, po prostu spójrz na procentowy udział składników pochodzenia naturalnego w danym produkcie. Po drugie, ważne jest również to, w jakim opakowaniu znajduje się kosmetyk. Wiele marek  w trosce o środowisko zaczęło sprzedawać swoje produkty w szklanych pojemniczkach albo takich, które służą do wielokrotnego użytku. W przypadku tych drugich często można uzupełnić ten sam produkt lub też wykorzystać dany pojemnik np. do przechowywania. Są też marki, które umieszczają swoje kosmetyki w opakowaniach biodegradowalnych albo papierowych. W stylu less waste jest też eliminowanie z pielęgnacji produktów jednorazowych. Klasyczne waciki można zastąpić tymi wielokrotnego użytku, rękawicą do demakijażu albo używać kosmetyków nie wymagających aplikacji za pomocą wacika, tylko bezpośrednio dłonią lub za pomocą atomizera na...

Mat. prasowe
Styl życia
Makijaż w stylu zero waste? Podpowiadamy jak i czym go zrobić!
Makijaż w stylu zero waste? Podpowiadamy jak i czym go zrobić!

Trend zero waste warto stosować go nie tylko w kontekście niemarnowania żywności w kuchni czy dawania ubraniom drugiego życia zgodnie z zasadą „ slow fashion ”, ale również wprowadzić go do swojej kosmetyczki. O ile w przypadku produktów do pielęgnacji sprawa jest dość łatwa, to jednak kosmetyki do makijażu rządzą się trochę innymi prawami. Wybieranie kosmetyków kolorowych w stylu zero waste Wynika to przede wszystkim z tego, że mają o wiele mniejsze pojemności i konsystencje, które trudno zamknąć w ekologicznych opakowaniach. Są to produkty, które często towarzyszą nam na co dzień, więc ich forma powinna być jak najbardziej kompaktowa i wygodna w użyciu. Niemniej jednak, nie oznacza to, że trend zero waste jest niemożliwy do zastosowania w przypadku kosmetyków kolorowych. Po pierwsze przy ich wyborze należy zwracać uwagę na skład. Im bardziej naturalny, tym lepszy dla środowiska i oczywiście dla twojej skóry. Produktów do makijażu ze składem, który w większości jest pochodzenia naturalnego, mamy do wyboru bardzo dużo. Co więcej, warto zwrócić też uwagę na certyfikaty umieszczane na opakowaniach, które potwierdzają to, czy dany produkt na pewno naturalny czy organiczny. Ważne jest również zdroworozsądkowe podejście do kupowania kosmetyków. Wybieraj jedynie te, które na pewno wykorzystasz. Podążanie za promocjami, w których kupujesz 3 produkty w cenie 2 i nie jesteś w stanie zużyć ich do końca, zdecydowanie nie jest pomysłem w stylu zero waste. Ostatni aspekt, który nie powinien pozostać niezauważony, to opakowania. W przypadku kosmetyków takich, jak, np. podkład, którego nie chowasz do kosmetyczki, tylko zostawiasz w domu, szklane opakowania jak najbardziej wchodzą w grę. Wiele produktów prasowanych, np. bronzery,...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner