Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

Zarażony koronawirusem generał Jarosław Mika o swoim samopoczuciu: "Jestem bardziej wypoczęty niż w pracy"

Generał Mika, który zaraził się koronawirusem, opowiedział o swoim samopoczuciu podczas choroby.

Od kilku dni w Polsce drastycznie rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Na ten moment odnotowano 68 przypadków, jednak Minister Zdrowia ostrzega, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Jednym z pierwszych zarażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce był dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. W wywiadzie dla "Super Expressu" generał wyjawił, jak przechodzi chorobę oraz jak obecnie się czuje. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?! 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Zarażony koronawirusem generał Jarosław Mika opowiedział swoim samopoczuciu 

Generał Jarosław Mika zaraził się koronawirusem podczas konferencji dowódców zaangażowanych w ćwiczenie Defender Europe. Jak się okazało, gen. Salvatore Farina, szef sztabu armii włoskiej, był nosicielem wirusa. Kiedy tylko polski dowódca otrzymał tę informację, postanowił natychmiast zareagować. 

Ten sygnał otrzymałem w niedzielę wieczorem, ok. godz. 20. Wtedy podjąłem decyzję, że natychmiast udaję się - z osobą, która była ze mną - na badania do szpitala na Szaserów - powiedział w rozmowie z "Super Expressem", generał Mika. 

W rozmowie z "Super Expressem" generał Mika wyjawił także, że pomimo choroby czuje się naprawdę bardzo dobrze. 

Powiem szczerze, że jestem bardziej wypoczęty, niż w pracy, bo przez ostatnie dwa dni nie jestem aktywny tak bardzo jak na co dzień. Jednak symptomy koronawirusa mogą być niewidoczne. Możemy w ogóle nie wiedzieć, że jesteśmy zarażeni, a po prostu myśleć, że to przeziębienie. Tak było w moim przypadku - wyjawił dowódca.

Dowódca poinformował także, że jest bardzo zadowolony z opieki medycznej.

Jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny, zwłaszcza personelowi Wojskowego Instytutu Medycznego. Widzę tu na każdym kroku wielką dbałość nie tylko o pacjentów, ale również o bezpieczeństwo i zachowanie wszelkich procedur.

Aktualnie gen. Jarosław Mika przebywa na kwarantannie w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów. Jak dowiedział się "Super Express" wszyscy, którzy mieli kontakt z zarażonym wirusem dowódcą, również zostali objęci kwarantanną. Cieszymy się, że generał jest w dobrym stanie i oczywiście życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia! 

East News

Generał Jarosław Mika zaraził się koronawirusem podczas konferencji dowódców zaangażowanych w ćwiczenie Defender Europe.

East News

 

Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce: Trzy nowe przypadki zachorowań! Wśród zarażonych dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych! 
Koronawirus w Polsce: Trzy nowe przypadki zachorowań! Wśród zarażonych dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych! 

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce! Okazuje się, że u trzech osób wykryto wirusa COVID-19. Łącznie w naszym kraju jest już dwadzieścia osób u których testy potwierdziły obecność koronawirusa. Wśród osób, które zostały zarażone jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. Generał trafił do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Koronawirus w Polsce O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce minister zdrowia poinformował zaledwie kilka dni temu. 4 marca dowiedzieliśmy się o pierwszym pacjencie u którego wykryto wirusa COVID-19. Niestety, dziś wiadomo już, że zarażonych osób jest łącznie 20 osób. Trzy najnowsze zachorowania, o których  podczas konferencji prasowej poinformował Łukasz Szumowski  zdiagnozowano w Warszawie i dwa przypadki w Cieszynie.  Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że wśród osób u których został wykryty koronawirus jest gen. Jarosław Mika.   Po powrocie z wojskowej narady w Niemczech, u gen. Miki dowódcy generalnego, potwierdzono obecność #koronawirus . Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie. Dowódca czuje się dobrze. Procedury zadziałały, wprowadzono działania mające zminimalizować ryzyko #koronawirus . — Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) March 10, 2020 Przypominamy, że ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań i niepokojące informacje napływające z całego świata w Polsce na bieżąco podejmowane są środki zapobiegawcze, aby koronawirus nie rozprzestrzeniał się po naszym kraju. Wiadomo już, że premier Mateusz Morawiecki podjął m.in. decyzję o ograniczeniu imprez masowych. Wiadomo również, że ze względu na koronawirusa zostały...

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków).  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński.  Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że  Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie.  Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków...

Królowa Letizia i król Filip są zakażeni koronawirusem?
East News
Newsy
Król Filip i królowa Letizia zarażeni koronawirusem?! Królewska para poddała się badaniom
Królowa Letizia i król Filip VI poddali się testom na koronawirusa. Królowa Hiszpanii mogła się zarazić od minister ds. równości. Jakie są wyniki testów króla i królowej Hiszpanii?

Liczba osób zarażonych koronawirusem wzrasta z dnia na dzień. W Polsce zarażonych jest już 61 pacjentów, w tym jedna ofiara śmiertelna. Zagraniczne media donoszą, że zarażeni niebezpiecznie rozprzestrzeniającym się wirusem mogą być też król i królowa Hiszpanii, którzy w czwartek poddali się testom na koronawirusa! Jak do tego doszło? Zobacz także:   Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Kolejne przypadki zarażonych osób! Najnowsze informacje Król Filip VI i królowa Letizia zarażeni koronawirusem?  Panika związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przybiera na sile. Zagraniczne media donoszą, że prawdopodobnie zarażeni mogą być król i królowa Hiszpanii. Król Filip VI i królowa Letizia w czwartek poddali się badaniom na obecność koronowirusa. Skąd podejrzenie zarażenia u królewskiej pary?  Królowa Letizia w miniony piątek wzięła udział w spotkaniu z minister ds. równości Irene Montero, która jak się później okazało, została zarażona koronawirusem. Podobny los podzielił Pablo Iglesias, wiceprezydent ds. socjalnych, prywatnie partner minister. Badaniom sprawdzającym poddano nie tylko królewską parę, ale również wszystkich urzędników państwowych. Ani król Filip VI ani królowa Letizia nie przejawiali objaw wirusa.  Koronawirus nie oszczędza nikogo. O zarażeniu wirusem poinformowali m.in Tom Hanks i jego żona Rita Wilson, którzy zarazili się przebywając w Australii. Objawy wykryto również u piłkarza Juventusu Turyn, Daniele Rugani i dowódcy MON generała Jarosława Mika.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Te szpitale będą przekształcone w zakaźne! Zobacz listę Król Filip i Królowa Letizia przeszli testy na obecność...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner