Buzz Astral
Mat. promocyjne
Newsy

Zanim stał się zabawką. „Buzz Astral”: historia kosmicznego pilota

Skąd się wziął fenomen dzielnego strażnika galaktyki? Jak to się stało, że pokochały go miliony fanów na całym świecie i zaczęły powstawać zabawki, które wyglądają jak on? Oto kultowy i uwielbiany Buzz Astral, jakiego nie znacie, a powinniście poznać! Porywający i pełen przygód film „Buzz Astral” w kinach od 17 czerwca.

Buzz Astral zabłysnął w 1995 roku, kiedy pojawił się – jako zabawka – w wyprodukowanym przez Pixar Animation Studios przeboju „Toy Story”. Był to wówczas nowy, ulubiony gadżet głównego bohatera animacji, Andy’ego. Minęło ponad 25 lat, a reżyser Angus MacLane zadał sobie pytanie: Jaki film sprawił, że Andy zapragnął posiąść fantastyczną figurkę, która dysponuje laserami, ciosem karate i aerodynamicznymi kosmicznymi skrzydłami?

- „Buzz Astral” to film, który oglądał Andy, oglądali jego przyjaciele i prawdopodobnie większość świata – opowiada MacLane. – Chciałem stworzyć coś, co wiernie oddawałoby klimat tych lekkich, wysokobudżetowych, popularnych filmów – dodaje twórca, który w swoim najnowszym filmie pokazuje historię Buzza Astrala i pozwala zrozumieć fenomen kultowego, uwielbianego przez rzesze fanów bohatera, który stał się inspiracją dla słynnej zabawki znanej z serii filmów „Toy Story”.

„Buzz Astral”: Każdy popełnia błędy

Opowieść o kultowym bohaterze zaczyna się od… jego niefortunnej decyzji. Buzz Astral, jego dowódczyni Alisha Hawthorne oraz załoga składająca się z ponad tysiąca naukowców i techników wracają do domu z kosmicznej misji badawczej. W odległości około 4,2 miliona lat świetlnych od Ziemi czujnik sygnalizuje, że zbliżają się do niezbadanej, ale potencjalnie bogatej w zasoby planety. Buzz podejmuje decyzję o zmianie trasy statku badawczego i obiera kurs na T'Kani Prime – bagnistą planetę zasiedloną przez agresywne pnącza i gigantyczne robale. Próby szybkiego opuszczenia tego miejsca kończą się katastrofą, w wyniku której zniszczeniu ulega ogniwo paliwowe. W efekcie Buzz, Alisha i cała liczna załoga zostają uwięzieni na wyjątkowo nieprzyjaznej planecie.

– Buzz jest pochłonięty pragnieniem naprawienia błędu. Dręczy go poczucie winy – mówi producentka Galyn Susman.

Reżyser Angus MacLane też dodaje kilka słów od siebie:

– Historia rozgrywa się w kosmosie, ale opowiada o czymś, z czym każdy musi się kiedyś zmierzyć. Podejmujemy złe decyzje, ale jeśli całe życie będziemy ich żałować, zamiast angażować się w otaczającą nas rzeczywistość, to czy to naprawdę jest życie? Życie nigdy nie toczy się zgodnie z naszym planem. Nie chodzi o to, by rozpamiętywać przeszłość i życzyć sobie, by było inaczej. To chyba strata czasu. Podczas gdy Buzz ma obsesję na punkcie naprawiania wyrządzonych krzywd, Alisha postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Chce jak najlepiej wykorzystać czas, niezależnie od tego, na jakiej planecie się znajduje 

Buzz Astral
Mat. promocyjne

„Buzz Astral”  jak „Gwiezdne wojny”

„Buzz Astral” to sensacyjny film science-fiction o międzygalaktycznych przygodach i pochodzeniu tytułowego Buzza Astrala.

– Przeprowadziłem wiele badań, analizując naturę thrillerów gatunkowych – tłumaczy MacLane. – Wiedziałem, że Buzz będzie musiał zmierzyć się z poważnym problemem i podobał mi się element science-fiction, jakim jest dylatacja czasu. Istnieje wiele filmów o bohaterach znajdujących się poza swoim czasem: Kapitan Ameryka, Flash Gordon, Buck Rogers – to tylko niektórzy spośród nich. 

Film od początku miał się wyróżnić od tego, do czego widzowie przyzwyczaili się w serii "Toy Story". Akcja rozgrywa się daleko w kosmosie. Strona wizualna to mieszanka retro i futuryzmu.

- Chodzi o lekko siermiężny obraz z początku lat 80., inspirowany takimi filmami jakie "Gwiezdne wojny", "Syndykat zbrodni", "Poszukiwacze zaginionej arki" i różnymi anime z tamtych czasów. Chciałem, żeby ten film był namacalny, żywy i mocno kontrastowy, jak we francuskiej Nowej Fali - wyjaśnia MacLane.

Buzz Astral
Mat. promocyjne

„Buzz Astral” na miarę Oscarów

Pixar zgromadził znakomitą ekipę twórców, którzy pracowali nad „Buzzem Astralem”. Historię nadzorował producent i scenarzysta Pete Docter, laureat Oscarów za filmy „Odlot”, „W głowie się nie mieści” i „Co w duszy gra”. Za muzykę odpowiada wielokrotnie nagradzany kompozytor Michael Giacchino („Batman”, „Spider-Man: Bez drogi do domu”), który za oryginalną muzykę do filmu „Odlot” otrzymał Oscara, Złoty Glob i nagrodę Grammy. Współtworzył również takie filmy wytwórni, jak „Iniemamocni”, „Ratatouille”, „Auta 2”, „W głowie się nie mieści”, „Coco” i „Iniemamocni 2”. A za kształt wizualny produkcji odpowiada m.in. Tim Evatt („Coco”, „Iniemamocni 2”, „Co w duszy gra”).

„Buzz Astral” wejdzie na ekrany kin już 17 czerwca!!

Buzz Astral
Mat. promocyjne

Dominika Gwit zdradziła, co jej się nie podobało w mężu! Jedną z tych rzeczy zmieniła, drugą zaakceptowała

Książki fantastyczne
© determined/Fotolia.com
Styl życia
Fantastyka – na jakie dobre książki science fiction warto zwrócić uwagę?
Książki science fiction opowiadają m.in. o niezwykłych planetach, jak „Solaris” lub „Diuna”. Fantastyka pobudza wyobraźnię i skłania do przemyśleń na nietypowe tematy. Dobrym przykładem takich książek są „Czarnoksiężnik z Archipelagu” oraz „Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”.

Książki science fiction opowiadają m.in. o niezwykłych planetach, jak „Solaris” lub „Diuna”. Fantastyka pobudza wyobraźnię i skłania do przemyśleń na nietypowe tematy. Dobrym przykładem takich książek są „Czarnoksiężnik z Archipelagu” oraz „Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”.   Książki fantastyczne opisują niesamowite przygody, których nie można zaznać w rzeczywistym świecie. Czytanie ich wspaniale pobudza wyobraźnię i skłania do niestandardowych refleksji. „Solaris” – konsekwencje rozwoju nauki Solaris to najpopularniejsza i prawdopodobnie najlepsza książka fantastyczna polskiego twórcy science fiction - Stanisława Lema. Historia opowiada losy Krisa Kelvina, który przybywa na tytułową planetę zamieszkaną przez inteligentny ocean. Szybko dowiaduje się, że jego przyjaciel mieszkający tam przed nim, popełnił samobójstwo. Wkrótce bohater zaczyna zauważać niepokojące skutki życia na innej planecie. W stacji badawczej, w której mieszka, pojawiają się istoty stworzone przez myślący ocean, w tym dawna ukochana Kelvina, która popełniła samobójstwo... Historia miłosna przeplata się z fascynacją zdumiewającą planetą. Lem w swej powieści przedstawia moralne konflikty, wynikające z nieuniknionego postępu nauki. Autor stara się przedstawić granice poznania ludzi oraz jak wiele są w stanie poświęcić dla tych, których kochają. Jest to książka godna polecenia wszystkim osobom ciekawym świata . „Diuna” – walka o niezwykłą planetę Akcja rozgrywa się w odległej przyszłości. Arrakis, zwana Diuną, to pustynna planeta, która jako jedyna we wszechświecie wytwarza melanż – substancję umożliwiającą podróże w czasie i przestrzeni. Jest to najbardziej pożądany materiał w całym...

para, która ogląda film
©Antonioguillem/Fotolia.com
Styl życia
Filmy, które warto obejrzeć z chłopakiem: komedie, thrillery, filmy s-fi, dramaty, horrory, filmy fantastyczne
Film na wieczór trzeba wybrać z rozwagą, tak by żaden z partnerów nie czuł się rozczarowany. Najbardziej popularne są komedie oraz filmy romantyczne. Jednak dużym uznaniem cieszą się również horrory, dramaty, thrillery i filmy science-fiction.

Film na wieczór trzeba wybrać z rozwagą, tak by żaden z partnerów nie czuł się rozczarowany. Najbardziej popularne są komedie oraz filmy romantyczne. Jednak dużym uznaniem cieszą się również horrory, dramaty, thrillery i filmy science-fiction.   Wspólnie spędzony wieczór pozwoli się odprężyć i rozluźnić partnerom w trakcie lub po ciężkim tygodniu w pracy bądź na uczelni. Warto urządzić wspólny seans, aby poczuć bliskość i radość z możliwości przebywania z drugą osobą. Jak wybrać film na wieczór? Wybierając film na wieczór we dwoje , należy wybrać rozwiązanie kompromisowe. Jeśli chłopak lubi horrory, a dziewczyna dramaty, warto poszukać kompromisu, np. obejrzeć zwiastuny filmów i wybrać taki, który spodoba się obojgu. Należy również wybrać wieczór, kiedy żaden z partnerów nie będzie miał innych obowiązków, tak by można było się odprężyć w trakcie seansu. W czasie zaplanowanego wieczoru filmowego można podłączyć głośniki, zrobić popcorn lub zapalić świeczki, tworząc idealny nastrój do oglądania. Dobry film na wieczór - komedia Dobrym pomysłem na filmy dla dwojga są komedie. Dzięki nim para może się odprężyć i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Najpopularniejsze są komedie amerykańskie („ Kac Vegas ”, „Sąsiedzi”), francuskie („Plotka”, „Nietykalni”) oraz włoskie („Moje wielkie, greckie wesele”, „Jak Bóg da”). Popularne są równie romantyczne filmy z elementami komedii („To właśnie miłość”, „Amelia”), a także bajki („Shrek”, Sausage Party”). Film na wieczór we dwoje - dramat, thriller, horror Filmy dla dwojga , które są również często wybierane, to dramaty,...

ONS
Newsy
Ogłoszono nominacje do Oscara!
Natalie Portman, czy Nicole Kidman? Zobacz pełną listę NOMINOWANYCH!

25. stycznia 2011 roku, o godzinie 14:30 polskiego czasu zostały ogłoszone nominacje do najważniejszych nagród filmowych na świecie - Oscarów. Tak jak się można było tego spodziewać, obrazy "Social Network" oraz "Incepcja" otrzymały podobną ilość licznych nominacji do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Najwięcej, bo aż 12 nominacji otrzymał film "Jak zostać królem", w którym gra nagrodzony Złotym Globem Colin Firth ma szansę na zdobycie Oscara za pierwszoplanową rolę męską. Również w przypadku najlepszej roli kobiecej jest podobnie jak w przypadku Złotych Globów. Do walki ponownie staną Natalie Portman i Nicole Kidman . Gala rozdania Oscarów już za miesiąc - 27 lutego. Poprowadzi ją Anne Hathaway i James Franco. Kogo typujecie? Kto i za co według Was zasłużył na Oscara? ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ NOMINACJI DO OSCARA 2011 : Najlepszy Film "Czarny łabędź" "127 godzin" "Fighter" "Incepcja" "Jak zostać królem" "The Social Network" "Wszystko w porządku" "Toy Story 3" "Prawdziwe męstwo" "Do szpiku kości" Najlepszy reżyser Darren Aronofsky - "Czarny łabędź" David O. Russell - "Fighter" Tom Hooper - „Jak zostać królem” David Fincher - ”The Social Network Etan Coen i Joel Coen - ”Prawdziwe męstwo” Aktor Pierwszoplanowy Javier Bardem - ” Biutiful” Jeff Bridges - ”Prawdziwe męstwo” Jesse Eisenberg - ”The Social Network” Colin Firth - ”Jak zostać królem” James Franco - ”127 godzin” Aktorka Pierwszoplanowa Annette Bening - ”Wszystko w porządku” Natalie...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik