Dzień Papieski
Wydawnictwo Biały Kruk

„Wstańcie, chodźmy!” 13 października 2019 r. przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski

Dzień Papieski
Wydawnictwo Biały Kruk

„Wstańcie, chodźmy!” - pod takim hasłem w niedzielę 13 października 2019 r. przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski. Wspomnieniami wrócimy do pamiętnego dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Również 40 rocznica I pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny, zachęca nas do refleksji nad przesłaniem, które nam wtedy pozostawił. Był to początek odnowy moralnej człowieka, narodu i Europy. XIX Dzień Papieski przeżyjemy w łączności z obecnym następcą świętego Piotra - papieżem Franciszkiem.

W całej Polsce i w środowiskach polonijnych, odbędzie się szereg wydarzeń: Msze Święte, konferencje, koncerty, festyny rodzinne, a także zbiórka na fundusz stypendialny prowadzony przed Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - „Wstańcie, chodźmy!” - stanowią słowa Jezusa, zapisane w Ewangelii św. Marka. Jest to także tytuł książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Papież wspomnieniami wracał w niej do posługi biskupiej w archidiecezji krakowskiej i rozważa tajemnicę powołania.

Dzień Papieski organizowany jest od 2000 r. przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizację, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, z małych miejscowości, w realizacji ich edukacyjnych aspiracji od szkoły średniej do ukończenia studiów. Sam Ojciec Święty powiedział o tej idei: „Rzeczywiście jest to dzieło, które należy wspierać, dla dobra całego narodu”.

 

Programem stypendialnym objęto do tej pory kilkanaście tysięcy uczniów i studentów z całej Polski. Stypendyści oprócz pomocy materialnej, uczestniczą w programie formacyjnym opartym o nauczanie św. Jana Pawła II. W wakacje młodzi ludzie uczestniczą w obozach integracyjnych, które odbywają się w dużych miastach akademickich. To wszystko jest możliwe dzięki wsparciu tysięcy darczyńców, m.in. w czasie zbiórki prowadzonej podczas Dnia Papieskiego. Nie omijajmy zatem obojętnie wolontariuszy, którzy w okolicach 13 października będą kwestowali na rzecz programu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Każda podarowana „złotówka” będzie świadectwem naszej hojności i ofiarności. Przyniesie to radość wielu młodym ludziom i ich rodzinom.

____

Darowiznę na fundusz stypendialny można przekazać korzystając z danych do przelewu:

Bank PEKAO S.A. XIII O/Warszawa
75 1240 2034 1111 0000 0306 8582
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6
01-015 Warszawa

 

Dzień Papieski
Wydawnictwo Biały Kruk

Więcej na temat Jan Paweł II
Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08