Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Newsy

Bawełna organiczna - czy wiesz, dlaczego jest najlepszym wyborem dla Ciebie i planety

Bawełna organiczna - czy wiesz, dlaczego jest najlepszym wyborem dla Ciebie i planety

Coraz częściej w sklepie można znaleźć ubrania i różne produkty z metką lub logo „100% bawełny organicznej”. Brzmi dobrze, w końcu wszystko co organiczne wydaje się lepsze :). Jednak czy naprawdę wiesz, czym bawełna organiczna różni się od tej zwykłej? I dlaczego to właśnie po nią powinnaś sięgać podczas zakupów? Czas poznać parę ważnych faktów!

Bawełna organiczna pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych

Co to właściwie oznacza? Bawełna jest uprawiana w nienawożonej chemicznie ziemi przez co najmniej trzy lata. Do jej uprawy nie używa się toksycznych substancji, takich jak pestycydy, herbicydy oraz nawozy sztuczne. Jak zatem zyskuje się plon? Wykorzystując nieszkodliwe dla środowiska, a skuteczne substancje podlegające biodegradacji - kwas cytrynowy, naturalnie owadobójczy czosnek, papryczki chilli, lucernę i wyciąg z drzewa neem.

wkladki-bella-intima
Adobe Stock

Organiczna bawełna jest zbierana ręcznie

Obróbka tradycyjnej bawełny polega na poddawaniu jej licznym procesom chemicznym - najpierw myje się ją, potem wybiela, farbuje i drukuje. Do tych wszystkich procesów zużywa się około 8 tysięcy różnych środków chemicznych! Czy chciałabyś nosić tablice Mendelejewa na swojej skórze? Raczej nie. Natomiast bawełna organiczna zbierana jest ręcznie, a to eliminuje zanieczyszczenia. Do jej mycia używa się tylko łagodnych, naturalnych środków. Efektem jest wysoka jakość produktu – materiał niepoddawany brutalnej obróbce chemicznej jest trwalszy, a włókna bardziej miękkie i puszyste.  

wkladki-bella-intima
Adobe Stock

Bawełna organiczna jest bezpieczna dla skóry

Dzięki ekologicznemu sposobowi obróbki bawełna organiczna jest wolna od resztek chemicznych substancji, które mogą podrażnić skórę. Ubrania i produkty zrobione z bawełny organicznej pozwalają jej oddychać, nie powodują alergii i odparzeń. Są polecane również dla delikatnej skóry niemowlaków.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o jednej ważnej kwestii - organiczność znaczy fair trade! Uprawa roślin i produkcja wyrobów z bawełny organicznej odbywa się w warunkach wolnych od wyzysku i niewolniczej pracy. Co to dokładnie oznacza? Niewykorzystywanie dzieci, godziwa zapłata i przestrzeganie praw pracowniczych.

wkladki-bella-intima
Adobe Stock

Wybierając bawełnę organiczną stawiasz na swoje zdrowie, lepszą jakość produktów, czystszą planetę oraz odpowiednie traktowanie pracowników. Według nas wybór organicznej bawełny jest obecnie jedynym słusznym wyborem.

Wkładki higieniczne Bella Intima 

Gdzie znajdziesz bawełnę organiczną? Oprócz ubrań, dodatków, szukaj jej również we… wkładkach higienicznych! Na bawełnę organiczną stawia polska marka Bella, której wkładki higieniczne Bella Intima pokryte są 100% organiczną bawełną. Potwierdza to piktogram „100% organic cotton” na opakowaniu produktu, który oznacza, że surowiec, z którego je wykonano, pochodzi z upraw ekologicznych i spełnia wszelkie wymagane normy.
Pamiętaj, że wkładki higieniczne, które mają kontakt z tak delikatnym miejscem, jakim są okolice intymne, po prostu MUSZĄ być bezpieczne i dobrej jakości.

Co warto jeszcze wiedzieć o wkładkach higienicznych Bella Intima?

  • Ich wyjątkowo delikatne pokrycie jest zrobione z w 100% naturalnej bawełny organicznej. Dzięki temu wkładki nie drażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry i nie powodują alergii ani odparzeń.
  • Celuloza zastosowana wewnątrz wkładki jest bielona bez użycia chloru, za pomocą metod, które nie wiążą się z wydzielaniem substancji szkodliwych dla środowiska.
  • Nie ma w nich barwników ani naturalnego lateksu, który może wywołać podrażnienie lub reakcję alergiczną. 
  • Są testowane dermatologicznie.  
  • Pozwalają skórze oddychać.
  • Co najważniejsze - są przyjazne dla ciebie i dla środowiska.

bella-panty-intima
Mat.prasowe

W trosce o środowisko, wkładki higieniczne Bella Intima zapakowane są w kartonik wykonany z surowca pochodzącego z kontrolowanych źródeł. Kupując ten produkowany w Polsce produkt, wspierasz również odpowiedzialną gospodarkę leśną na świecie.

Pamiętaj, że za każdym razem, gdy coś kupujesz, tak naprawdę głosujesz na dany produkt, jego jakość i filozofię. Warto pokazać markom, że nam, konsumentom, zależy na lepszym świecie. Dlatego wybieraj zawsze świadomie i odpowiedzialnie.

bella
Mat.prasowe

Materiał powstał z udziałem marki Bella

wkladki-bella-organic-cotton
Adobe Stock
Styl życia
Higiena intymna – czy na pewno wiesz, jak dbać o swoje zdrowie (oraz o planetę?)
Higiena intymna – czy na pewno wiesz, jak dbać o swoje zdrowie (oraz o planetę?)

Jak dbać o zdrowie intymne, by niechcący sobie nie zaszkodzić? Co robić, by troszczenie się o siebie i swój komfort nie wiązało się z niszczeniem planety? Odpowiedz na oba pytania brzmi tak samo: postaw na bawełnę organiczną. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić. Czy wkładki higieniczne są zdrowe? Nie wyobrażamy sobie dziś życia bez wkładek higienicznych, które pochłaniają nadmiar wydzieliny z pochwy, są dodatkowym zabezpieczeniem podczas miesiączki, pomagają zachować higienę i zdrowie intymne, a także sprawiają, że czujemy się świeżo i komfortowo. Ale czy na pewno takie wkładki dobrze nam służą? I czy stosowanie ich jest fair wobec planety, na której i bez nich jest stanowczo zbyt wiele śmieci oraz chemikaliów używanych przez olbrzymie plantacje i fabryki? Wszystko zależy od tego, z czego twoje wkładki są zrobione. To, że są wyprodukowane z bawełny, nie wystarczy. Powinny być zrobione z bawełny organicznej – i to w 100%! – bo przecież mają stały kontakt z jedną z najdelikatniejszych części twojego ciała! Czym się różni bawełna organiczna od zwyczajnej? Bawełnę można uprawiać i przetwarzać na różne, niekoniecznie przyjazne środowisku sposoby. Ta zwyczajna jest uprawiana na olbrzymich, nastawionych na zysk plantacjach, gdzie korzysta się z najróżniejszych, czasem bardzo niebezpiecznych chemikaliów (przede wszystkim sztucznych nawozów i agresywnych środków ochrony roślin, np. pestycydów i herbicydów). Zbiera się ją maszynowo, a następnie przetwarza przy życiu kolejnych chemikaliów (np. z formaldehydu czy metali ciężkich). Z bawełną organiczną jest inaczej. By zasługiwała na takie miano i mogła uzyskać stosowny certyfikat, uprawia się ją, stosując wyłącznie naturalne, biodegradowalne środki ochrony roślin oraz nawozy. Jest zbierana...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner