Rafał Majka
Eastnews

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wielki sukces Rafała Majki. Sportowiec wygrał etap wyścigu Tour de France!

Rafał Majka
Eastnews

To było wspaniałe zwycięstwo! Przez 50 kilometrów Rafał Majka samotnie przemierzał trasę etapu Pau do Cauterets - Vallee de Saint-Savin, by wygrać w znakomitym stylu z 58-sekundową przewagą nad drugim Danem Martinem z Irlandii. Gratulujemy!

Rafał Majka rozegrał 11. etap wyścigu Tour de France w swoim stylu, do którego przyzwyczaił kibiców w zeszłym roku. To właśnie wtedy był na ustach całej sportowej Polski wygrywając dwa etapy najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie - Tour de France. Do kompletu ze zwycięstwami dołożył też koszulkę dla najlepszego "górala" całego wyścigu przyznawaną kolarzowi, który zanotował najlepszy występ na górskich etapach. Tour de France znany jest z morderczych wzniesień, pod które wspinają się kolarze. Zwycięstwo w klasyfikacji górskiej tego wyścigu to dla kolarza wielka nobilitacja. Majka nie jest bez szans na powtórzenie tego sukcesu.

Póki co w tym roku Polakom wiodło się w Tour de France gorzej. Zarówno Rafał Majka, jak i kolarski mistrz świata Michał Kwiatkowski zajmują dalsze miejsca w klasyfikacji z dużą stratą do lidera. Niezależnie od tego, sukces Majki jest ogromny. Do tej pory zwycięstwami etapowymi w organizowanym od 1903 roku Tour de France spośród polskich kolarzy mogli pochwalić się jedynie sam Majka oraz Zenon Jaskuła.


Gratulacje!
 

Rafał Majka


Rafał Majka

Więcej na temat Rafał Majka
Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22