Dorota Szelągowska w białym garniturze

"W czasie pandemii Antek całkowicie przejmował opiekę nad Wandą" - syn Doroty Szelągowskiej jest dla niej największym wsparciem! 

Dorota Szelągowska w białym garniturze

Mamy na antenie osiem nowości, ale taką główną, z której cieszymy się bardzo, są "Totalne remonty Szelągowskiej”, powiedział podczas prezentacji ramówki Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. Jego intuicja do hitów jest w branży legendarna, a Dorota Szelągowska (39) awansowała właśnie do grona najważniejszych gwiazd TVN. Choć dziennikarka od 18. roku życia pracuje na swoje nazwisko, latami przedstawiana była w mediach przez pryzmat życia prywatnego: albo jako „była żona Adama Sztaby”, albo jako „córka Katarzyny Grocholi”. Przeszła długą drogę – nie tylko wyszła z ich cienia, ale także sprawiła, że jej nazwisko stało się marką. Dziś jest u szczytu popularności, którą z pewnością umocni jeszcze nowy, pełen wzruszeń i emocji program.

– „Totalne remonty Szelągowskiej” to projekt, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Bohaterowie nie zgłaszają się sami, robią to ich bliscy, znajomi, sąsiedzi, współpracownicy… A sami zainteresowani o remoncie dowiadują się w dniu jego startu. Czyli totalna jest też niespodzianka. Remontujemy i domy, i mieszkania, jeździmy po całym kraju – opowiada „Fleszowi” Dorota.

NAJLEPSZEGO!

To szczególny rok dla Szelągowskiej nie tylko ze względów zawodowych, ale również prywatnych. 26 września Dorota skończyła 40 lat! Jak zamierzała świętować urodziny?

– Chciałam zrobić wielką imprezę, żeby zebrać ludzi, którzy są dla mnie ważni, a nie ma ich w moim życiu, bo różne rzeczy po prostu przeminęły. Jak wiadomo, bardzo lubię brać śluby, więc pomyślałam, że zamiast ślubu urządzę sobie taką fajną czterdziechę – mówiła nam Szelągowska, nawiązując żartobliwie do trzech małżeństw, które ma na koncie.

Ostatnie zawarła trzy lata temu. Dziś Super Express podaje, że para rozwodzi się.  W styczniu 2018 wraz z mężem powitali na świecie córeczkę Wandę.  Urlop macierzyński Doroty trwał kilka miesięcy i od tego czasu gwiazda nie zwalnia tempa. Nagrywa teraz dwa programy telewizyjne („Totalne remonty Szelągowskiej” i kolejny sezon „Tu jest pięknie”), w różnych zakątkach Polski, a także prowadzi firmę projektową. I oczywiście spełnia się jako mama 2,5-letniej Wandy oraz 19-letniego Antoniego. Jak udaje jej się na wszystko znaleźć czas?

SPOSÓB NA CODZIENNOŚĆ

Dorota korzysta z pomocy niani, może też liczyć na wsparcie bliskich .

– Antek jest genialnym bratem, a moja córka jest w niego wpatrzona. W czasie pandemii, kiedy potrzebowałam czasu na pracę, Antek całkowicie przejmował opiekę nad Wandą – opowiada.

Gwiazda ma jeszcze jeden sposób na łączenie obowiązków zawodowych z życiem rodzinnym.

– Gdy ma się tak mało czasu jak ja, trzeba żyć kompaktowo. Mój dom i moje biuro dzieli 50 metrów, tak że dotarcie do pracy zajmuje mi minutę. Większość moich przyjaciół ze mną pracuje, więc oszczędzam czas na spotkaniach po pracy – śmieje się w rozmowie z „Fleszem”.

Wyjątkowa rodzinna atmosfera na planie programów Doroty to zasługa nie tylko jej ekipy, ale również uczestników, a nawet ich sąsiadów.

– Reagują cudownie, są życzliwi, przychodzą nas nawet dokarmiać! Zdarzały się też sytuacje, że ktoś udostępniał nam za darmo swoje mieszkanie, bo chciał ułatwić nam nagranie programu i przyczynić się do zmiany życia swoich sąsiadów – mówi Dorota.

CZAS DLA RODZINY

Choć zawodowy grafik Doroty wypełniony jest po brzegi, gwiazda stara się jak najwięcej czasu spędzać z Antkiem i Wandą. Syn zdawał niedawno egzaminy do warszawskiej Akademii Teatralnej. Szelągowska mocno mu kibicuje, dba też jednak o to, aby nadmiernie nie kontrolować jego planów i decyzji.

– To cholernie trudne, najchętniej wisiałabym nad nim i go sprawdzała – żartuje Dorota. – Ale wiem, że jak każde dziecko chce samodzielności – dodaje.

Wanda, poza samodzielnością, potrzebuje też zabawy. Jak dziennikarka spędza z nią czas?

– Córka kocha układać puzzle, malować, czytać. Nie umiem bawić się z nią lalkami, ale buduję jej świetne domki, zamki z piasku czy klocków. A ona ze mną – opowiada.

Czy gwieździe rośnie konkurencja? Niewykluczone. Na razie jednak Dorota nie musi się martwić o swoją pozycję – ani w domu, ani w telewizji!

Dorota jest jedną najbardziej lubianych gwiazd telewizji! 

Dorota Szelągowska w różowym swetrze
x-news

 

Więcej na temat Dorota Szelągowska
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39