Eva Longoria, Festiwal Filmowy w Cannes 2019
East News

Urodowa, tajna broń gwiazd? Chyba ją odkryłyśmy!

Eva Longoria, Festiwal Filmowy w Cannes 2019
East News

Wszystkie wiemy, że gwiazdy chętnie korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jedne przechodzą radykalne metamorfozy, inne po prostu walczą z pewnymi niedoskonałościami. Te drugie często widzimy w roli ambasadorek znanych marek kosmetyków. To naturalny wygląd jest dzisiaj HOT. 

Odkryj swoje piękno

Żadna z nas nie jest doskonała. Co więcej – każda ma jakieś kompleksy. Bywa, że coś chciałybyśmy zmniejszyć, powiększyć czy usunąć. Gorzej, jeśli zmagamy się z jakimś problemem medycznym, który widać już na pierwszy rzut oka, jak opryszczka, łuszczyca czy łysienie. Patrząc na idealnie wyglądające gwiazdy, jak Celine Dion, Milla Jovovich czy Eva Longoria, często jesteśmy gotowe z miejsca oddać się w ręce chirurga plastycznego lub zażywać silne leki, powodujące często szereg skutków ubocznych. Tymczasem w wielu przypadkach pomóc mogą zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązania. Wykorzystaj… światło.

Promienie młodości

Naukowcy od dawna podkreślają, jak istotną funkcję pełni światło słoneczne. To ono wyznacza pory dnia i nocy, regulując tym samym rytm okołodobowy człowieka. Powszechnie wiadomo, że promienie słoneczne umożliwiają produkcję witaminy D w skórze, a sama ekspozycja na nie wprawia nas w dobry nastrój. Ale czy wiesz, że światło wykorzystywane jest także w kosmetologii, a nawet medycynie? I to nie tylko estetycznej. Odpowiednio wykorzystane może odmłodzić uszkodzoną lub starzejącą się skórę czy złagodzić podrażnienia po zabiegu upiększającym, wspomagać leczenie oparzeń i obrzęków limfatycznych, a nawet redukować stany zapalne i działać antybakteryjnie. 

kobieta w słońcu
materiały prasowe

Terapia światłem, czyli zdrowie i uroda w zgodzie z naturą 

Fototerapia znana jest nie od dziś, jednak najnowocześniejsze urządzenia oferują tak szeroki zakres możliwości, że możemy znaleźć je w każdej renomowanej klinice medycznej. Lampy LED Triwings emitują światło o różnej długości fal aż w sześciu kolorach, gdzie każdy z nich odpowiada za szerokie spektrum działania. 

Światło żółte i pomarańczowe działa odmładzająco na skórę i potrafi redukować uszkodzenia spowodowane promieniami słonecznymi. Ponadto redukuje też rumień i łagodzi podrażnienia. 

Światło niebieskie i fioletowe jest często wykorzystywane w dermatologii, ponieważ doskonale zwalcza opryszczkę, łuszczycę i trądzik dzięki swoich właściwościom antybakteryjnym, przeciwzapalnym i regeneracyjnym. Bywa wykorzystywane także w leczeniu oparzeń i trudno gojących się ran. Sprawdzi się przy różnego rodzaju bliznach, a nawet w walce z łysieniem, ponieważ światło o tym zabarwieniu potrafi stymulować wzrost włosów. 

Triwings - terapia światłem
materiały prasowe

Światło czerwone – innowacja w ginekologii

Na szczególną uwagę zasługują: podczerwień oraz światło czerwone. Nie wiemy, czy z tych nowoczesnych rozwiązań korzystają gwiazdy z pierwszych stron gazet, ale zdziwiłybyśmy się, gdyby było inaczej. 

Jak bezinwazyjnie i bezboleśnie odmłodzić skórę w miejscach intymnych, wyleczyć infekcje lub stany zapalne pochwy? Okazuje się, że z pomocne może być właśnie czerwone światło, które nie tylko wspomaga leczenie chorób skóry, ale także zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, wykazuje działanie anti-aging oraz goi rany pozabiegowe. 

Wiemy, co sobie myślisz i już uspokajamy – nie, tym światłem nie można się poparzyć ;) Widzisz jakieś minusy? My nie!

Materiał powstał z udziałem marki ITP S.A.

Więcej na temat medycyna estetyczna
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41