Jesienna kolekcja domu mody Gucci była okrzyknięta jedną z najciekawszych na tegorocznych tygodniach mody. Gwiazdy z uwielbieniem nosiły suknie i kostiumy inspirowane latami 40.

Reklama

Choć jesień jeszcze trwa, a do wiosny zostało ponad pół roku, celebrytki już noszą sukienki z nowej, wiosennej kolekcji Gucci. Nic dziwnego! Najnowsze propozycje znowu nawiązują do tendecji z ubiegłego wieku. Proste fasony, opuszczona i niezbyt zaznaczona talia, błyszczące materiały obszywane pajetam i koronkami i charakterystycznymi dla lat 20. i 30. XX wieku frędzlami.

Na imprezie LACMA w Los Angeles, aż trzy aktorki doceniły niezwykle kobiecy styl z tamtych lat. Evan Rachel Wood zinterpetowała suknię dosłownie i nawet jej makijaż i fryzura były takie, jakie kobiety nosiły w latach 20. Warto zwrócić uwagę na usta aktorki, które zazwyczaj dość wyeksponowane - tym razem zostały "dostosowane" do tendencji z tamtego okresu. Wówczas powieki były przydymione, a oczy miały wyglądać na "smutne", zaś usta malowano na ciemne kolory i optycznie miały wyglądać na małe.

Zoe Saldana wybrała zaś sukienkę o nieco nowocześniejszej formie, ale również nawiązującej do fasonu sprzed lat - dekolt z przodu i z tyłu i luźne ramiona to także charakterystyczna forma z tamtego okresu. Camilla Belle wykorzystała urok sukienek Gucci maksymalnie! Wygląda kobieco, seksownie i bardzo nowocześnie.

Reklama

Obejrzyjcie w naszej galerii wszystkie suknie z najnowszej kolekcji Gucci na wiosne 2012!
kj

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama