Party Stories
Tomasz Kot dla Dafi
Mat. prasowe
Newsy

Tomasz Kot w nowej kampanii porusza niezwykle ważny temat!

Tylko nam Tomasz Kot opowiedział o kampanii Kosmiczne Wyzwanie, której został ambasadorem.

Z Tomaszem Kotem rozmawiamy z okazji premiery kampanii Kosmiczne Wyzwanie, której został ambasadorem. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Przeczytajcie koniecznie!

Jakie jest Pana ukochane miejsce na ziemi?

Tomasz Kot: Jest to oczywiście mój dom, do którego zawsze wracam po planie. Mieszkają w nim dwie osoby dorosłe i dwie osoby dorastające, co łącznie daje nam sumę czterech Kotów. Oprócz Kotów jest w tym domu jeszcze pies i całkiem liczna rodzina patyczaków.

Gdyby miał Pan wehikuł czasu, to czy zdecydowałby się cofnąć i coś zmienić w swoim życiu? 

Tomasz Kot: Bardzo kusząca propozycja w sytuacji, w której ma się na koncie wydarzenia nie przynoszące chluby, ale czy bym się zdecydował? Wychodzę z założenia, że kształtują nas w dużej mierze wnioski, jakie wyciągamy po takich momentach. Człowiek uczy się  głównie na swoich błędach i nie chcąc ich powtarzać siłą rzeczy staje się inny w swoim działaniu. Tak sobie myślę, że jakbym się cofnął  tu i tam i pozmieniał, to trochę nie bardzo bym wiedział do kogo wracam tu i teraz.

Kim chciał Pan zostać, gdy był dzieckiem? 

Tomasz Kot: Przez całe dzieciństwo miałem tylko jedną pasję – malarstwo! Rysowałem i malowałem cały czas, uczestniczyłem we wszystkich możliwych konkursach i na pytanie: kim chcesz być w przyszłości odpowiadałem bez żadnego wahania, że malarzem. Największym moim marzeniem było dostać się do Akademii Sztuk Pięknych. W liceum cały ten żar przeniósł się do działu „aktorstwo”. Trzyma mnie do dzisiaj.

Jak Pana zmieniło rodzicielstwo? 

Tomasz Kot: Bardzo, diametralnie i niezwykle. Ciężko jest dobrać odpowiednie słowa, żeby uczciwie oddać to, co czuję. Od trzynastu lat próbuję to zrobić i każda definicja wydaje mi się uboga. Jest to coś niesamowitego. Mam zaszczyt i przywilej uczestniczyć w życiu dwóch ludzi od ich dnia zero. Ciężko określić jak się zmieniłem, ponieważ zmieniam się i uczę cały czas.

Dlaczego zdecydował się Pan zostać ambasadorem kampanii Kosmiczne Wyzwanie marki Dafi? Dlaczego właśnie ta kampania? 

Tomasz Kot: Zdecydowałem się zostać ambasadorem tej marki z bardzo prostego powodu. Używałem ich produktów na co dzień. Miałem naturalne przekonanie, co do ich praktyczności i bez cienia wątpliwości podjąłem decyzję. Podoba mi się też to hasło – „Zacznij od wody”. U mnie się tak zaczęło. Po chwili człowiek się orientuje, że przestaje jako konsument wyrzucać plastikowe butelki do śmieci i to mile łaskocze głowę. 

Tomasz Kot dla Dafi
Mat. prasowe

Czy według Pana jesteśmy jeszcze w stanie uratować naszą planetę?

Tomasz Kot: Nie jestem specjalistą ani żadnym ekspertem i nie mam „papierów” na wypowiadanie się na tematy, które nie są moją dziedziną. Oczywiście czytam artykuły, spotykam się z różnymi opiniami i one są mniej lub bardziej katastroficzne. Niewątpliwie trzeba działać. Wiele spraw jest poza naszym horyzontem zdarzeń, ale tam, gdzie mamy realny wpływ, to na to działanie trzeba postawić.

Jakie ekologiczne nawyki wprowadził Pan w życie swoje i swojej rodziny?

Tomasz Kot: Mam problem z tym pytaniem, ponieważ nikt u nas niczego nie wprowadza, ewentualnie proponuje. Jeśli chodzi o ekologię w moim domu to niestety nie byłem prekursorem, ale szybko nadrabiałem zaległości. Na przykład o butelce z filtrem dowiedziałem się od mojej córki na długo przed kampanią. Jej praktyczność sprawiła, że polecam ją każdemu – zacznij od wody!

Kampania marki Dafi, której Tomasz Kot został ambasadorem, uświadamia, że nasze codzienne działania i decyzje wpływają na stan planety. Czy przyszłe pokolenia będą musiały szukać miejsca do życia poza Ziemią? Nie możemy do tego doprowadzić! Firma, poprzez Akcje Kosmiczne Wyzwanie, zachęca do tego, aby małymi krokami zmieniać nawyki na te bardziej ekologiczne, np. używać wody kranowej, przefiltrowanej w specjalnie do tego stworzonych butelkach i dzbankach. Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii Kosmiczne Wyzwanie.

Materiał powstał z udziałem marki Dafi

dafi
East News
Newsy
To najbardziej ekologiczne gwiazdy! Zobacz, jak dbają o naszą planetę

Bez naszej troski Ziemia sobie nie poradzi, dlatego dbajmy o nią, póki jeszcze mamy szansę ją ocalić. Bierzmy przykład z gwiazd, które robią w tej sprawie naprawdę wiele! Niektórzy sądzą, że ludzie znani z kina i telewizji skupiają się jedynie na sobie i własnej karierze, a poza tym leżą i pachną. Czyżby? Poznaj 4 gwiazdy, które robią wiele, by nasza planeta pozostała przyjaznym miejscem także dla naszych dzieci oraz dzieci ich dzieci. Grażyna Wolszczak walczy ze smogiem Grażyna Wolszczak - aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i współzałożycielka Teatru Garnizon Sztuki znajdującego się w samym centrum Warszawy. Nie narzeka na nudę i brak obowiązków, ale zawsze znajdzie czas by walczyć o nieskażone powietrze! I robi to jak prawdziwa lwica. Najpierw, w styczniu 2019 roku wygrała ze Skarbem Państwa proces o smog. Choć - jak sama powiedziała - porwała się z motyką na słońce, Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście przyznał jej rację: Skarb Państwa nie zrobił wystarczająco dużo, by Polacy mogli oddychać czystym powietrzem, bo choć podejmował różne działania, robił za mało i za późno. W efekcie w ciągu ostatniej dekady stan powietrza znacznie się pogorszył, co odbija się na naszym zdrowiu. Aktorka nie zadowoliła się przyznanym przez sąd odszkodowaniem, bo to przecież nie załatwia sprawy. Już w marcu 2019 pojechała do Brukseli, gdzie podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego Polska Wodorowa apelowała do przedstawicieli największych firm energetycznych, chemicznych i paliwowych o to, by przeszli od słów do czynów i zaczęli wreszcie robić coś konkretnego na rzecz czystego powietrza. - W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu stwórzcie wspólny front walki o środowisko i czyste powietrze. Zacznijcie razem działać. Wiem, że jesteście dla siebie konkurencją, ale...

DAFI KOSMICZNE WYZWANIE
Styl życia
Dafi i kosmiczne wyzwanie. Zacznij każdy dzień od wody

Zbliżający się nowy rok jest dobrym momentem na wprowadzenie zmian w naszym codziennym życiu. Czy wiesz, że przeciętna trzyosobowa rodzina zużywa ponad 1000 jednorazowych butelek rocznie? Na całym świecie co minutę sprzedaje się ich ponad milion. Statystyki mówią, że do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej odpadów niż organizmów morskich. Niektóre zwierzęta, takie jak koniki morskie i foki, nasze wnuki będą mogły oglądać obok ptaka dodo w podręczniku do przyrody, w rozdziale o wymarłych gatunkach. Planeta Ziemia jest naszym wspólnym domem, jedyną planetą, na której możemy żyć, bogatą w niezbędne do naszego prawidłowego funkcjonowania surowce. Jeśli nie chcemy stracić tego, co ma nam jeszcze do zaoferowania oraz pozbawić nasze dzieci jej dobrodziejstw, należy działać. Kampania Kosmiczne Wyzwanie to odpowiedź marki Dafi na postępujące zmiany środowiskowe, zapoczątkowane naszym konsumpcyjnym stylem życia. Jej celem jest szerzenie wiedzy o ekologii i podkreślanie wagi codziennych decyzji i niewielkich zmian, mających wpływ na przyszłość naszej planety oraz nas samych. Kampania promuje wielorazowe produkty do filtrowania wody kranowej – butelki i dzbanki filtrujące wodę. Dzięki nim możliwe jest ograniczenie liczby jednorazowych odpadów, a tym samym zadbanie o przyszłość ziemi. W kampanię zaangażował się lubiany aktor Tomasz Kot. JESTEŚ AUTORYTETEM – MASZ SUPERMOCE! Czy wiesz, że jako rodzic jesteś pierwszym autorytetem w życiu dziecka? Jesteś źródłem, z którego czerpie wiedzę, nawyki i uczy się, jak dorastać właśnie na twoim przykładzie. Zanim wejdzie w buntowniczy okres nastoletni i zacznie negować wszystkie twoje decyzje, wykorzystaj moc swojego autorytetu. Mamy jedną planetę-matkę, o którą powinniśmy zadbać nie tylko ze względu na nas samych, ale głównie ze względu na...

Dafi
materiały prasowe
Newsy
Co robić podczas kwarantanny? Zapytaliśmy gwiazdy, jak spędzają czas w domu

Kwarantanna, spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa, daje się we znaki każdemu. Również gwiazdy, zmuszone na czas epidemii zmienić swój styl życia i rytm pracy, szukają kreatywnych zajęć, spędzając czas w domu. Co robią celebryci, korzystając z większej ilości wolnego czasu? O codzienne zajęcia wykonywane domu zapytaliśmy Annę Starmach, Marcelinę Zawadzką i Tomasza Barańskiego.  Anna Starmach gotuje i odkrywa w sobie pasję do jogi Znana z programów kulinarnych Anna Starmach nie narzeka na nudę podczas kwarantanny. Jako mama niespełna półtorarocznej Jagienki podkreśla, że wolny czas spędza z córką w kreatywny sposób: „Cały dniami malujemy, rysujemy, bawimy się lalkami i w chowanego oraz bardzo dużo razem gotujemy. Wprowadzam córkę w mój kulinarny świat, ona nie raz modyfikuje moje przepisy dodając więcej mąki  lub wody  ;) , takie wspólne gotowanie nie jest czymś przewidywalnym ale sprawia nam dużą frajdę”.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   #zostajewdomu i dbam o moich najbliższych najlepiej jak potrafię! 🤱🏻👼🏻👨‍👩‍👦Gotuję z tego co mam w domu, zakupy planuję tak by robić je jak najrzadziej. Mam dzbanek @dafi_polska , więc już od dawna nie kupuję wody w plastikowych butelkach. Na bazie wody przygotowałam już wiele kolorowych koktajli, pokazywałam je TU na instastories na ig, czy ktoś z was je wypróbował? 🍐🍎🍏Jaki wam najbardziej zasmakował, a jaki zaskoczył? Śledźcie mój profil, bo będziemy mieli dla was z @dafi_polska jeszcze wiele pysznych i zdrowych przepisów! 🍋🍊🥑🥝🍌 Post...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner