Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
ONS
Newsy

To koniec: Polski miliarder rozwodzi się z żoną

A miało być tak pięknie...

Zygmunt Solorz-Żak, drugi najbogatszy na liście Polaków według "Wprost", rozwodzi się po 20-u latach małżeństwa z Małgorzatą Żak. Jak donosi Gazeta.pl, dział prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga potwierdził, że Zygmunt Solorz złożył pozew rozwodowy. Rozprawa została wyznaczona na 18 maja.

To nie pierwszy rozwód Zygmunta Solorza-Żaka. W 1991 roku rozwiódł się z Iloną Solorz, której nazwisko przybrał. Jego majątek szacowany jest na 7,9 miliarda złotych. To on założył Polsat - pierwszą w Polsce komercyjną telewizję. Z kolei Małgorzata Żak jest prezesem charytatywnej Fundacji Polsat.

Para ma dwójkę dzieci - Piotra i Olę. Z poprzedniego związku Solorz wychowuje syna Tobiasa.


 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dominika i Sebastian Kulczyk otwierają ranking najbogatszych Polaków 2016 roku
East News
Newsy
Nowy ranking najbogatszych "Wprost". Sebastian i Dominika Kulczykowie wciąż na szczycie? Sprawdź!
Nowy ranking najbogatszych "Wprost". Sebastian i Dominika Kulczykowie wciąż na szczycie? Sprawdź!

Dominika i Sebastian Kulczyk otwierają ranking najbogatszych Polaków według magazynu "Wprost". Tygodnik opublikował listę 100 najbogatszych Polaków, a na jej czele nie mogło zabraknąć dzieci Jana Kulczyka, których majątek szacowany jest na 16,5 mld złotych ! Dominika i Sebastian odziedziczyli wielomiliardową fortunę po zmarłym ojcu i według jego woli razem podejmują wszystkie decyzje dotyczące ich wspólnego majątku.   Na drugim miejscu listy najbogatszych Polaków 2016 roku znalazł się Zygmunt Solorz-Żak-jego majątek wynosi 10,0 mld złotych. Co ciekawe, gdyby fortuna zarządzana przez Sebastiana i Dominikę Kulczyk została jednak podzielona na rodzeństwo - to dzieci zmarłego Jana Kulczyka straciliby pozycję lidera. To właśnie Zygmunt Solorz-Żak zająłby wówczas 1. miejsce w rankingu.   Tak prezentuje się 10 najbogatszych Polaków 2016 roku według magazynu Wprost: 1. Dominika i Sebastian Kulczyk 16,5 mld złotych 2. Zygmunt Solorz-Żak 10,9 mld złotych 3. Michał Sołowow 6,5 mld złotych 4. Dariusz Miłek 5 mld złotych 5. Leszek Czarnecki 3,2 mld złotych 6. Antoni Ptak 3 mld złotych 7. Jerzy Starak 2,7 mld złotych 8. Tomasz Gudzowaty 2,3 mld złotych 9. Roman i Grażyna Karkosikowie 2,2 mld złotych 10. Zbigniew Niemczycki 1,8 mld złotych   Zobacz także: Dominika Kulczyk i Paweł Deląg rozstali się! Znamy powody   Dominika Kulczyk razem z bratem mają majątek o wartości 16,5 mln złotych. Sebastian Kulczyk znalazł się na liście najbogatszych Polaków.

Zmiany na liście najbogatszych Polaków
ONS
Newsy
Zmiany na liście najbogatszych Polaków po śmierci Jana Kulczyka
Kto zajmuje pierwsze miejsce?

W środę 5 sierpnia odbędzie się pogrzeb Jana Kulczyka . Jego śmierć była ciosem nie tylko dla najbliższych - córki Dominiki i syna Sebastiana , ale miała wpływ także na notowania giełdy . Od kilku dni wszyscy zastanawiają się też, jak będzie wyglądał podział majątku biznesmena, szacowanego na... 15 mld złotych! Zobacz: Kto odziedziczy majątek Jana Kulczyka. Zmieniła się też lista najbogatszych Polaków przygotowana przez „Wprost”. Na 7. miejscu (spadek z 5.) znalazł się Leszek Czarnecki. Na pierwszym miejscu są zaś obecnie Dominika i Sebastian Kulczykowie, teraz tygodnik wycenia ich majątek na 16,5 mld złotych. Gdyby jednak rodzeństwo znalazło się na liście oddzielnie, na 1. miejscu uplasowałby się Zygmunt Solorz Żak. Oto pełna lista: 1. Dominika i Sebastian Kulczykowie - 16,5 mld  2. Zygmunt Solorz-Żak - 12 mld 3. Michał Sołowow - 8,4 mld 4. Dariusz Miłek - 5,4 mld 5. Grzegorz Jankilewicz - 4,75 mld 6. Sławomir Smołokowski - 4,75 mld 7. Leszek Czarnecki - 4,6 mld 8. Gerard Efromovich - 3,52 mld 9. Jerzy Starak - 3,1 mld 10. Grażyna Kulczyk - 2,7 mld Zobacz także:  Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk? Zobacz także: Wyszła za księcia, pracowała dla taty. Dominika Kulczyk - ukochana córka Jana Kulczyka  

Partnerka Zygmunta Solorza-Żaka
Newsy
Oficjalnie: To z nią spotyka się najbogatszy Polak! Ładna?
Kim jest nowa wybranka Zygmunta Solorza-Żaka?

Zaczęło się od plotek na temat romansu z Ewą Wachowicz , ta jednak zaprzeczyła tym doniesienim w ostatnim wywiadzie dla "Vivy!" ( czytaj ). Teraz wydało się z kim tak naprawdę obecnie związny jest jeden z najbogatszych Polaków, Zygmunt Solorz-Żak . Magazyn "Party" podpatrzył jak miliarder na grudniową galę 20-lecia Polsatu przyszedł w towarzystwie tajemniczej blondynki. Wspólnie spędzili cały wieczór. Pomimo sporego dystansu w gestach, widać było, że pomiędzy parą iskrzy. AfterParty.pl skontaktowało się w tym celu z osobami związanymi z telewizją Polsat, pracującymi blisko Zygmunta Solorza-Żaka. Zarówno nam i jak również magazynowi "Party", potwierdzono informację o związku z tą kobietą. Kim jest nowa wybranka serca Solorza? To obecnie jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic. Mamy nadzieję, że zagadka zostanie rozwiązana w najbliższym czasie ;) W końcu każdy chce poznać pretendentkę do tytułu najbogatszej Polki, która wygląda tak: Zobacz: Polski miliarder rozwodzi się z żoną! Gwiazdy na gali 20-lecia Polsatu:

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner