Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Teatr w domu? To możliwe! Zapraszamy na spektakl online "Fantazja o Ludwiczku"
Newsy

Teatr w domu? To możliwe! Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spektakl online "Fantazja o Ludwiczku"

Teatr w domu? To możliwe! Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spektakl online "Fantazja o Ludwiczku"

Pandemia koronawirusa sprawiła, że niestety wiele teatrów musiało zamknąć swoje placówki na czas narodowej kwarantanny. Wśród nich znalazł się krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego. Wydawało się, że w tym trudnym czasie Polacy będą musieli zapomnieć o kulturze wyższej przynajmniej na kilka tygodni czy nawet miesięcy - ale nic z tych rzeczy! Teatr im. Słowackiego postanowił pójść o krok dalej i wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów.

Już w najbliższy piątek wypada Światowy Dzień Teatru. Tego dnia zaplanowano spektakl "Fantazja o Ludwiczku" na deskach tego teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który z oczywistych względów nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Za to spektakl będzie mógł obejrzeć dosłownie każdy internauta! Jak to możliwe?

Spektakl "FANTAZJA O LUDWICZKU" będzie można obejrzeć online na Facebooku w piątek 27 marca o godzinie 20:00. Link znajduje się tutaj. Skorzystacie? Bo my z pewnością tak!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

FANTAZJA O LUDWICZKU - premiera, która się nie odbyła

IX Symfonia d-moll op 125. znana także jako Symfonia radości. Korona i synteza całego życia i twórczości Ludwiga van Beethovena. Cierpiący, zmagający się z losem i ze światem kompozytor wyraża w niej ideę ogólnej miłości i braterstwa, wiarę w lepsze jutro. Wyraża pewność, że walka – choćby najcięższa – skończyć się musi (i skończy się) zwycięstwem. W chwili gdy temat Ody do Radości ma się zjawić po raz pierwszy, orkiestra milknie niespodziewanie. Zalega cisza. Nadaje to wejściu chóru charakter tajemniczy i boski. Muzyka wstępuje w serca z coraz większą pewnością siebie. To podbój, wojna wydana cierpieniu. Oda jest odpowiedzią na wszystko, co ciemne w naszej rzeczywistości.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Teatr w Krakowie (@teatrwkrakowie)

Tekst i reżyseria: Daniel Malchar, Rafał Szumski

Wideo, multimedia i produkcja muzyczna: Paweł Penarski

Scenografia i kostiumy: Rafał Szumera

Choreografia: Aleksander Kopański

Opracowanie muzyczne: Daniel Malchar

Produkcja: Oliwia Kuc

Będziecie oglądać? Zapowiada się niesamowicie!

Teatr w domu? To możliwe! Zapraszamy na spektakl online

Taka inicjatywa to wspaniały pomysł Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W sztuce online zagrają: Ewelina Cassette, Karolina Kamińska, Karolina Kazoń, Alina Szczegielniak, Tomasz Międzik, Daniel Malchar, Antoni Milancej i Rafał Szumera.

Teatr w domu? To możliwe! Zapraszamy na spektakl online

Premiera „Agamemnona” w krakowskim teatrze
Newsy
Premiera „Agamemnona” w krakowskim teatrze: ojciec, władca, mąż, dowódca
Premiera „Agamemnona” w krakowskim teatrze: ojciec, władca, mąż, dowódca

Pomimo rygorystycznych obostrzeń i braku możliwości realizacji programu artystycznego w obecności publiczności, krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego nie poddaje się. 18 grudnia będzie miała miejsce premiera – na żywo, transmitowana online ze Sceny Domu Machin. To monodram „Agamemnon” w reż. Szymona Kaczmarka z Marcinem Kaliszem. Więcej informacji i zakup dostępu do streamingu na https://teatrwkrakowie.pl/spektakl-agamemnon-transmisja-online Facet w kryzysie Ojciec, władca, mąż, dowódca. Ten mityczny archetyp stanowi dla Rodrigo Garcíi punt wyjścia w starciu z publicznością. Sam tytuł powoduje, że bohater jego tekstu staje się kimś więcej niż robiącym zakupy ojcem rodziny. Przypomina Michaela Douglasa z filmu Upadek, któremu poszczają wszelkie hamulce. Nie jest w stanie znieść kłamstw, płytkości i małości otaczającej go rzeczywistości. Poddaje brutalnej terapii wszelkie więzi społeczne i rodzinne. Ktoś tu nie wytrzymuje? W kimś odzywa się głęboko skrywana frustracja? Ktoś tu nie daje rady? Ale czy tylko o ekscesy tutaj chodzi? Obserwujemy rodzaj intymnego rodzinnego eksperymentu, który, choć drastyczny, powoduje rodzaj antycznego katharsis. Ma doprowadzić nas do oczyszczenia. Ma rozbroić tykające w nas bomby. Ta antyczna funkcja teatru jest miarą tego tekstu. Monolog, jeden aktor, potok słów i gestów. Na scenie ojciec i jego rodzina, którą stanowią hiperrealistyczne sylikonowe lalki. To monodram Marcina Kalisza. Agamemnon jest dziwaczną czarną komedią z wielkim potencjałem komicznym oraz ostrą jak żyletka diagnozą rzeczywistości. Bo czy można zbudować model współczesnego świata przy użyciu skrzydełek z KFC? Nasz bohater próbuje. Gdzie i jak oglądać? Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Rodrigo Garcia „Agamemnon” reż. Szymon Kaczmarek Premiera...

Teatr Capitol odwołał premierę sztuki z udziałem Anny Muchy
Instagram
Newsy
Warszawski teatr odwołał premierę spektaklu z Anną Muchą! Dlaczego? Okazała się zbyt... pikantna! Znamy szczegóły
Warszawski teatr odwołał premierę spektaklu z Anną Muchą! Dlaczego? Okazała się zbyt... pikantna! Znamy szczegóły

Warszawski Teatr Capitol odwołał premierę spektaklu z udziałem Anny Muchy ! Okazuje się, że pomimo wielu prób i kilku miesięcy przygotowań Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Roznerski i Michał Ziembicki jednak nie wystąpią w sztuce "Pikantni". Według doniesień Super Expressu władze Capitolu uznały, że spektakl jest zbyt kontrowersyjny i odważny. Dyrektor teatru w rozmowie z tabloidem stwierdza, że dramat nie pasuje do ich repertuaru. Teatr Capitol wystawia przede wszystkim komedie, i takich spektakli szukamy. Ta sztuka jest dramatem traktującym o rozpadzie związku, a nie komedią, dlatego nie zgadza się z naszą polityką i nie pasuje do repertuaru - tłumaczy Anna Gornostaj, dyrektor warszawskiego teatru. Nieoficjalnie tabloid dowiedział się, że władze teatru obawiają się protestów i prób bojkotowania placówki przez ewentualne wystawianie sztuki opowiadającej o małżeńskich parach znudzonych swoim życiem erotycznym. W spektaklu nie brakuje bowiem odważnych scen. Niewykluczone jednak, że spektakl zostanie pokazany w teatrze Tomasza Karolaka. Aktor w rozmowie z SE przyznał, że producenci już zwrócili się do niego w sprawie ewentualnej współpracy. Producenci tego przedstawienia zwrócili się do mnie, czy mogą gościnnie grać to na naszych deskach. Ja to rozważę. Nie rozumiem jednak, dlaczego Capitol się wycofał. Nie wiedzieli kogo zapraszają? - zastanawia się Karolak. Co sądzicie o decyzji władz Teatru Capitol? Chcielibyście zobaczyć sztukę "Pikantni" z udziałem Anny Muchy ?   ZOBACZ:  Anna Mucha i Barbara Kurdej-Szatan pokazują... biust na Instagramie! O co chodzi?! ZDJĘCIE   Teatr Capitol odwołał premierę sztuki z Anną Muchą. Sztuka okazała się zbyt odważna.

Otwarcie teatru w Krakowie
fot. Bartek Barczyk
Newsy
Otwarcie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie po pandemii koronawirusa! „OTWIERAMY głowy!”
Wielkie otwarcie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie! Już 19 czerwca plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”.

Wszyscy potrzebujemy sztuki i dobra, które ona wnosi w nasze życie. Tym bardziej teraz, po tygodniach izolacji i intensywnego funkcjonowania w świecie wirtualnym. Tęsknimy, dlatego OTWIERAMY! Otwieramy możliwość spotkań. Otwieramy magiczne światy. Otwieramy serca. Otwieramy głowy. Otwieramy nasz Teatr. Wielki koncert z okazji otwarcia teatru! W piątek, 19 czerwca o godz. 20:30 zapraszamy na wyjątkowy plenerowy koncert „ OTWIERAMY głowy! ”. Będą to piosenki z naszych spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo. Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowy. Na nowe. Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na nasze czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowaliśmy dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca). Koncert „OTWIERAMY głowy!” będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski. Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne przygotowała dla każdego Widza koncertu poręczny, antybakteryjny żel do higieny rąk. Jakie spektakle będzie można zobaczyć w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie? Zaczynamy koncertem, a następnie wracamy ze spektaklami na żywo. W okresie letnim będziemy grać dla Was na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner