Wyzwanie Jerzego Buzka dla Lewandowskich
Instagram, Facebook

Były premier Jerzy Buzek ma bardzo nietypowe zadanie dla Ani Lewandowskiej i jej męża! Czy się odważą?

Wyzwanie Jerzego Buzka dla Lewandowskich
Instagram, Facebook

To dość niezwykłe wyzwanie dla Anny i Roberta Lewandowskich. Najpopularniejsza sportowa para w Polsce została nominowana do niego przez byłego premiera Jerzego Buzka! A chodzi o pomoc ludziom z trisomią (m.in. Zespołem Downa). Symbolem akcji są zaś niedopasowane skarpetki.

 

Socksbattle - wyzwanie dla Lewandowskich

Jerzy Buzek jest w świecie europejskiej polityki osobą ważną - pełnił nawet rolę Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, grał zatem w politycznej super-lidze. Obserwatorów jego mediów społecznościowych musiało więc zdziwić zdjęcie poważnego polityka prezentującego... swoje kolorowe skarpetki. I to dwie różne! Skąd taki pomysł?

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ale już dziś zaczynamy kampanię na rzecz tolerancji, świadomości i włączenia społecznego naszych przyjaciół z trisomią. Symbolem akcji są niedopasowane skarpetki - wytłumaczył na Facebooku były premier.

W tym samym wpisie nominował też kolejne osoby, by również sfotografowały się w dwóch różnych skarpetkach.

Do sfotografowania się w nich i nominowania kolejnych osób zapraszam: Komisarzy UE Maroš Šefčovič i Carlos Moedas oraz europosłankę Helga Stevens MEP Wybrałem też bardzo zacne grono spoza świata polityki: Robert Lewandowski i Anna Lewandowska - Prezes Olimpiad Specjalnych Polska!, Kamil Stoch - Oficjalna strona oraz Prezes Polska Akcja Humanitarna (PAH) Janinę Ochojską.

Zobacz też: Robert Lewandowski znów w roli modela! Tym razem promuje batony Ani! Miłość kwitnie ;) ZDJĘCIA

 

Czy nasza sportowa para odpowie na wyzwanie Buzka? Czy ciężarna Ania Lewandowska sfotografuje się w kolorowych skarpetkach razem z Robertem? Inicjatywa na pewno zasługuje na wsparcie, a i poświęcenie nie jest przecież duże...

Jak kończy swój wpis Jerzy Buzek: "Także każdy z Was może się dołączyć!". Dołączycie?

 

Anna i Robert Lewandowski:

Anna i Robert Lewandowscy

 

Nominowany jest też Kamil Stoch:

Kamil Stoch wygrał konkurs indywidualny Pucharu Świata w Zakopanem
Eastnews

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53