Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Premier Mateusz Morawiecki zakłada maseczkę
East News
Newsy

Rząd luzuje obostrzenia na wakacje. Są decyzje o hotelach, koncertach i imprezach!

Rząd zdecydował się na kolejne luzowanie obostrzeń. Co będzie wolno w wakacje? Które branże nadal będą zamknięte?

W czwartkowe popołudnie rząd ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - tym razem dotyczące wakacji. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, dane dotyczące nowych zachorowań są coraz bardziej optymistyczne. Należy jednak być czujnym, bo np. w Wielkiej Brytanii liczba przypadków rośnie. Jak dodał, na szczęście coraz więcej Polaków jest już zaszczepionych drugą dawką. Jak dotąd podano łącznie w naszym kraju 23 240 142 dawek.

Kolejne fazy luzowania nie oznaczają końca pandemii. Musimy zachować czujność. Ale na wakacje możemy wprowadzić kolejne luzowanie - podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń na wakacje

Jak zapowiedział premier na początku, w najbliższych dniach otwarty zostanie Stadion Narodowy dla tzw. strefy kibica. A jakie jeszcze obostrzenia zostaną poluzowane?

Od 13 czerwca:

- więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach (zajęta połowa miejsc)

Od 26 czerwca (tu zmiany będą obowiązywały przez cały okres wakacji): 

- siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – obowiązuje nowy limit uczestników – jedna osoba na 10 m kw.

- koncerty i wydarzenia z wiekszą liczbą widzów - 50 proc. zajętych miejsc

- imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób; zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.

- w hotelach limit 75 proc. zajętych miejsc, nie będą wliczane w to dzieci do 12. roku życia

- otwarte zostaną dyskoteki - limit 150 osób.

- kina i teatry: znów możliwa będzie konsumpcja, możliwe będzie 75 proc. zajętych miejsc.

- w restauracjach obłożenie zwiększone do 75 proc.

- wesołe miasteczka - również 75-procentowe obłożenie.

- transport  100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.

Ważna uwaga - osoby zaszczepione nie będą wliczane do tych limitów!

Pandemia na świecie niestety się jeszcze nie zakończyła. Wciąż mamy do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Bardzo wszystkich proszę, by przestrzegać tych zasad sanitarnych, które obowiązują. I szczepić się, ponieważ prawie wszystkie kraje Europy wdrażają certyfikację ułatwiającą poruszanie się i uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach. A także przy kontrolach granicznych nie będzie potrzebna kwarantanna - mówił Morawiecki.

 Myślicie, że luzowanie obostrzeń w wakacje to dobry pomysł? 

Wakacje nad polskim morzem
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Wesela do 150 osób od 6 czerwca
East News
Newsy
Wesela już od 6 czerwca do 150 osób! Czy goście będą musieli nosić maseczki?
Od 6 czerwca wesela będą mogły odbywać się z udziałem do 150 osób! Jakie zasady obowiązują gości?

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji poinformował o IV etapie odmrażania gospodarki. Już od 30 maja zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej . Będzie on nadal obowiązywał w pomieszczeniach zamkniętych. Premier przekazał też dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które planują ślub i wesele, a do tej pory nie zdecydowały się przełożyć uroczystości. Okazuje się, że już od 6 czerwca limit osób na tego typu uroczystościach zostanie znaczącą zwiększony! Wesela z udziałem maksymalnie 150 gości! Już od 6 czerwca wesela i inne uroczystości rodzinne będą mogły odbywać się z udziałem maksymalnie 150 osób. To duża zmiana, bo do tej pory mowa była o limicie jedynie 50. Ta wiadomość z pewnością ucieszy osoby, które czekały z przełożeniem ślubu, a teraz przy odpowiedniej organizacji będą mogły powiedzieć sobie sakramentalne "TAK" w zdecydowanie większym gronie. Jak poinformował premier goście weselni nie muszą nosić maseczek. Jednak w trakcie ślubu kościelnego maseczki są konieczne, ponieważ jak czytamy w nowych zasadach bezpieczeństwa na oficjalnej stronie rządu, w kościołach wierni nadal muszą zasłaniać usta i nos.  Ważne!  W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos. - czytamy na stronie gov.pl Pozytywną informacją jest jednak zniesienie limitów osób w kościołach już od 30 maja. Zobacz także:  Co z koloniami letnimi? Minister Szumowski wymienia daty! Zobaczcie szczegóły Premier poinformował, że na weselach i uroczystościach rodzinnych będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób!    

Premier Mateusz Morawiecki
East News
Newsy
Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje otwarte! Uczniowie wrócą do szkół, zobaczcie którzy
Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje otwarte! Uczniowie wrócą do szkół, zobaczcie którzy

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa . Co dokładnie zostanie odmrożone - czy zdejmowanie obostrzeń obejmie, zgodnie z zapowiedziami, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Czy już w najbliższych dniach otworzą się restauracje? Zobaczcie szczegóły dzisiejszej konferencji. Co zapowiedział Mateusz Morawiecki? Tak jak te tygodnie za nami nauczyły nas żyć z koronawirusem, tygodnie przed nami mają nam umożliwić powrót do życia gospodarczego - mówił premier. Zobacz także:   Kiedy wszystkie dzieci wrócą do szkoły? Padła wstępna data! Premier Morawiecki o otwarciu fryzjerów i restauracji Po długim weekendzie wszedł w życie 2. etap odmrażania gospodarki - od poniedziałku 4 maja zdjęto szereg ograniczeń związanych z koronawirusem - m.in. działalność wznowiły hotele, szybciej niż zapowiadano otwarte zostały galerie handlowe (miały zostać otwarte w 3. etapie). Nie zdecydowano się wówczas jednak - wbrew oczekiwaniom branży - na otwarcie zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, czy restauracji. Od kilku dni spekulowano , że mają one ruszyć od 18 maja. Dziś do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Co powiedział? Jak mówił premier, poza woj. śląskim, liczba zakażeń jest niewielka. Dlatego rząd przedstawia trzeci etap odmrażania. Od 18 maja: - Otwarte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne w rygorze sanitarnym zapewniającym bezpieczeństwo. - Możliwa będzie działalność restauracji, kawiarni i barów - też z utrzymaniem reżimu sanitarnego w środku i na zewnątrz. To min 2 m między stolikami, limit 4 mkw na jedną osobę, dezynfekcja stolików. Ważne! Gość będzie mógł zjeść posiłek zarówno na sali, w środku, jak i w ogródku restauracyjnym. -...

Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy
Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?
Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje rządu w walce z pandemią koronawirusa. O ile są dobre informacje w sprawie działalności branży handlowej, to zbliżające się święta Bożego Narodzenia z pewnością nie będą tak radosne, jak te w zeszłym roku . Z najnowszych regulacji obostrzeń rządu wynika, że Wigilii oraz następującego po niej święta Bożego Narodzenia nie będziemy mogli spędzić z rodziną w gronie większym niż pięć osób! Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia Boże Narodzenie bez rodziny? Święta w "etapie odpowiedzialności" rządu Święta Bożego Narodzenia podczas pandemii koronawirusa będziemy musieli spędzać w małym rodzinnym gronie. Jeszcze podczas sobotniej konferencji, Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, jedynie z domownikami.  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin,  tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  Podczas konferencji premier zapowiedział również wprowadzenie tzw. "etapu odpowiedzialności", który zawiera rozporządzenia odnośnie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z pandemią koronawirusa. Według informacji zamieszczonej na stronie rządu, "etap odpowiedzialności" będzie obowiązywał od 28 listopada aż do 27 grudnia, co oznacza, że obejmie także okres świąt Bożego Narodzenia.  Mało optymistyczne są obostrzenia dotyczące zgromadzeń oraz spotkań w okresie "etapu odpowiedzialności".  W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner