Banki Żywności
Mat. promocyjne

Razem z Party wspieraj Banki Żywności. Napełnij z nami puste talerze!

Banki Żywności
Mat. promocyjne

Pomóżmy Bankom Żywności przetrwać ten trudny czas. Nie chcemy nikogo zostawić bez jedzenia ani teraz, ani w przyszłości. Każda symboliczna wpłata to kolejne uratowane produkty i kolejny posiłek dla potrzebującego. Już 10 zł pozwoli na zapewnienie posiłków dla jednej osoby przez cały miesiąc. Tyle kosztuje pozyskanie i uratowanie 80 kg żywności. Banki Żywności potrzebujemy tych pieniędzy, żeby dalej pomagać! 

Jak działają Banki Żywności?

Banki Żywności ratują żywność – każdego dnia odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, którym kończy się termin przydatności, a następnie przekazują je organizacjom pomocowym, np. jadłodajniom, Domom Pomocy Społecznej, świetlicom środowiskowym, noclegowniom, hospicjom, domom dziecka czy ośrodkom wsparcia dla samotnych matek.

Banki Żywności w całej Polsce, każdego dnia, nieprzerwanie od 27 lat, pomagają osobom wykluczonym – samotnym, chorym, starszym, bezdomnym, bezrobotnym rodzicom i osobom niepełnosprawnym. Przekazują im żywność, której nie mogą sami kupić, bo po prostu ich na to nie stać. 

Od kilku tygodni pomagają ze zdwojoną mocą, przybywa bowiem osób, które potrzebują wsparcia – z powodu kryzysu ludzie tracą pracę, drastycznie spadają im dochody, a ich sytuacja finansowa się pogarsza. 

Banki Żywności dla osób na kwarantannie 

Federacja Polskich Banków Żywności to jedna z kilku organizacji w kraju, które zadeklarowały pomoc osobom podczas kwarantanny. Trafi ona do wszystkich, którzy zostaną zweryfikowani przez lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej i spełnią kryteria ustalone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Z oczywistych względów osoby przebywające w izolacji nie mogą same odebrać paczek żywnościowych, dlatego Banki Żywności muszą dostarczać żywność bezpośrednio do domów. Wspiera ich wojsko i policja, ale transportów wciąż przybywa.  

Epidemia koronawirusa zmieniła wszystko, nie tylko powiększa się grono osób potrzebujących, ale też rośnie też koszt pozyskania żywności. Banki Żywności odbierają teraz mniej produktów ze sklepów (sprzedaż wciąż jest bardzo duża), muszą więc pozyskiwać je z większej liczby miejsc. Brakuje  pieniędzy na transport, obsługę. Każdego dnia towarzyszy im obawa – czy żywność trafi do wszystkich, którzy jej potrzebują, czy artykułów będzie wystarczająco dużo, czy dadzą radę to wszystko spakować i przetransportować, czy wszystkim dopisze zdrowie. Dlatego tak bardzo potrzebują naszej pomocy.

Dziękujemy, że jesteście z nami! Banki Żywności możecie wesprzeć >> KLIKNIJ TUTAJ!

BANKI ŻYWNOŚCI logo

W tym trudnym czasie pomoc jest potrzebna jeszcze bardziej!

Więcej na temat redakcja
Przeładuj

"Ślub od pierwszego wejrzenia": Dzień przed ślubem były partner pisał do Agnieszki. Co na to Wojtek?!

zobacz 02:40