Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Banki Żywności
Mat. promocyjne
Newsy

Razem z Party wspieraj Banki Żywności. Napełnij z nami puste talerze!

Pomóżmy Bankom Żywności przetrwać ten trudny czas. Nie chcemy nikogo zostawić bez jedzenia ani teraz, ani w przyszłości. Każda symboliczna wpłata to kolejne uratowane produkty i kolejny posiłek dla potrzebującego. Już 10 zł pozwoli na zapewnienie posiłków dla jednej osoby przez cały miesiąc. Tyle kosztuje pozyskanie i uratowanie 80 kg żywności. Banki Żywności potrzebujemy tych pieniędzy, żeby dalej pomagać! 

"Hotel Paradise 3": Maurycy o zachowaniu Marcina wobec Nathalii! "Nie jest do końca fajne podkręcanie relacji..."

Jak działają Banki Żywności?

Banki Żywności ratują żywność – każdego dnia odbierają ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, którym kończy się termin przydatności, a następnie przekazują je organizacjom pomocowym, np. jadłodajniom, Domom Pomocy Społecznej, świetlicom środowiskowym, noclegowniom, hospicjom, domom dziecka czy ośrodkom wsparcia dla samotnych matek.

Banki Żywności w całej Polsce, każdego dnia, nieprzerwanie od 27 lat, pomagają osobom wykluczonym – samotnym, chorym, starszym, bezdomnym, bezrobotnym rodzicom i osobom niepełnosprawnym. Przekazują im żywność, której nie mogą sami kupić, bo po prostu ich na to nie stać. 

Od kilku tygodni pomagają ze zdwojoną mocą, przybywa bowiem osób, które potrzebują wsparcia – z powodu kryzysu ludzie tracą pracę, drastycznie spadają im dochody, a ich sytuacja finansowa się pogarsza. 

Banki Żywności dla osób na kwarantannie 

Federacja Polskich Banków Żywności to jedna z kilku organizacji w kraju, które zadeklarowały pomoc osobom podczas kwarantanny. Trafi ona do wszystkich, którzy zostaną zweryfikowani przez lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej i spełnią kryteria ustalone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

Z oczywistych względów osoby przebywające w izolacji nie mogą same odebrać paczek żywnościowych, dlatego Banki Żywności muszą dostarczać żywność bezpośrednio do domów. Wspiera ich wojsko i policja, ale transportów wciąż przybywa.  

Epidemia koronawirusa zmieniła wszystko, nie tylko powiększa się grono osób potrzebujących, ale też rośnie też koszt pozyskania żywności. Banki Żywności odbierają teraz mniej produktów ze sklepów (sprzedaż wciąż jest bardzo duża), muszą więc pozyskiwać je z większej liczby miejsc. Brakuje  pieniędzy na transport, obsługę. Każdego dnia towarzyszy im obawa – czy żywność trafi do wszystkich, którzy jej potrzebują, czy artykułów będzie wystarczająco dużo, czy dadzą radę to wszystko spakować i przetransportować, czy wszystkim dopisze zdrowie. Dlatego tak bardzo potrzebują naszej pomocy.

Dziękujemy, że jesteście z nami! Banki Żywności możecie wesprzeć >> KLIKNIJ TUTAJ!

BANKI ŻYWNOŚCI logo

W tym trudnym czasie pomoc jest potrzebna jeszcze bardziej!

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
akademia_5.10.15.
Andrzej Szopa
Newsy
Jak mądrze pomagać? Radzi Dorota Gardias i Małgorzate Ohme!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', 'za063_8I01dQKK4bIyHzIbd8zSakvIMmjJE1JW9f5Vv.C7', 'vkcooxoobd', 'ellqwlockarpulmvjcveypgyawmm']); Jak wygląda życie rodziców z niepełnosprawnym dzieckiem? Czy każdy z nas może jakoś pomóc w ich trudnej walce? Na te pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas dziewiątego spotkania Akademii 5.10.15. , która odbyła się 19.11. w Warszawie. Tym razem w roli prelegentek i ekspertek wystąpiły: Dorota Gardias (dziennikarka i konferansjerka angażująca się w pomoc potrzebującym dzieciom, mama Hani), Monika Filipowicz (specjalista ds. marketingu portalu charytatywnego siepomaga.pl) oraz Kinga Tężycka (mama Paulinki, która walczy z niepełnosprawnością). Spotkanie poprowadziła jak zawsze ekspertka Akademii 5.10.15., Małgorzata Ohme — psycholog dziecięcy i rodzinny. Dorota Gardias o akcjach charytatywnych Spotkania w ramach Akademii 5.10.15. to zawsze porządna dawka wiedzy, wzruszenia oraz nauka empatii. Jedną z gwiazd, od której można się wiele nauczyć, jest Dorota Gardias , która od lat wspiera przeróżne akcje charytatywne. Podczas wydarzenia opowiedziała nam o tym, jak stara się pomagać, oraz że każdego dnia dziękuje za to, że jej córka jest zdrowa. Dorota dostaje mnóstwo próśb o wsparcie i chociaż bardzo by chciała, nie może zaangażować się w pomoc każdemu. Jak przyznaje, czasami jest to dla niej bardzo trudne i smutne, gdy widzi ogrom ludzkich tragedii. Jednak gdy zdecyduje się wesprzeć jakąś akcję, angażuje się w nią w 200%! Gwiazda poradziła, żebyśmy wszyscy wybrali sobie jedną osobę, której faktycznie pomożemy. Zapewniła, że wspieranie potrzebujących przynosi jej ogromną radość, satysfakcję, a nawet… uzależnia! Mając zdrowe dzieci,...

Kasia Dowbor żegna panią Justynę
Newsy
W programie „Nasz nowy dom” pomaga biednym rodzinom, nam Katarzyna Dowbor zdradza, jaki ma nowy pomysł na siebie

Przez 30 lat była jedną z czołowych dziennikarek telewizyjnych. Ogniście rude włosy, charakterystyczne piegi i piękny uśmiech zawsze były i do dziś są jej wizytówką. I choć Katarzyna Dowbor skończyła 60 lat, to wiele koleżanek może jej pozazdrościć nie tylko wigoru, lecz także zapału do pracy.  Niesamowitą energię gwiazdy doskonale widać w programie Polsatu „Nasz nowy dom” , w którym wspólnie z architektami i ekipą remontową odmieniają życie biednych rodzin.  – Jestem w takim momencie w życiu, że robię wyłącznie to, co chcę robić. Nic już nie muszę, a wszystko mogę! Znam swoją wartość. Nie mam potrzeby nikomu nic udowadniać i świetnie czuję się w swojej skórze – mówi „Party” Katarzyna Dowbor i zdradza, dlaczego w swoim domu, który jest jej azylem, czuje się jak… berneński pies pasterski! W tym roku program „Nasz nowy dom” świętuje szóste urodziny, a wciąż ma swoją stałą widownię i budzi ogromne emocje. W czym tkwi jego siła? – Zawsze powtarzam, że największą siłą tego programu są jego bohaterowie. Każdy odcinek jest inny, każda rodzina jest inna i zmaga się z różnymi problemami. Nie ma dwóch takich samych projektów, spotkań, niespodzianek, które przygotowujemy dla bohaterów. Każdy program to także wzruszenia, nie tylko tych rodzin, lecz także i nasze. Kiedy są emocje, nie ma opcji, by do programu wkradła się monotonia. Pani chyba też na nudę nie może narzekać! – Oj, nie, bo ten sezon był wyjątkowy! Letni trwał od końca kwietnia do 20 września i przez ten czas udało nam się zrealizować nie 12, a 26 odcinków, czyli dwa razy więcej, więc przez ostatnie pół roku byłam właściwie non stop na planie i wspólnie z ekipą zrobiliśmy ponad 30 tysięcy...

kolorowe pojemniki na jedzenie
©siraphol/Fotolia.com
Styl życia
Potrawy wigilijne – co zrobić z nadmiarem jedzenia po świętach?
Pojemniki na żywność są bardzo przydatne po świętach, kiedy trzeba podzielić i schować jedzenie, które zostało. Część potraw wigilijnych można zamrozić, sałatki i ciasta należy zjeść w ciągu kilku dni, a śledzie w oleju czy w occie mogą stać w lodówce nawet dwa czy trzy tygodnie.

Pojemniki na żywność są bardzo przydatne po świętach, kiedy trzeba podzielić i schować jedzenie, które zostało. Część potraw wigilijnych można zamrozić, sałatki i ciasta należy zjeść w ciągu kilku dni, a śledzie w oleju czy w occie mogą stać w lodówce nawet dwa czy trzy tygodnie. Nadmiar żywności po świętach można przekazać potrzebującym. W okresie bożonarodzeniowym i po nim organizowane są akcje społeczne, w trakcie trwania których wolontariusze po zgłoszeniu przyjeżdżają i odbierają żywność, a następnie przekazują ją osobom bezdomnym. Nadmiaru jedzenia nie da się oddać do banków żywności. Banki te przyjmują wyłącznie zapakowane produkty z długim terminem przydatności. Pojemniki na żywność – plastikowe, szklane, próżniowe Najlepsze pojemniki do przechowywania żywności to pojemniki próżniowe. Pozwalają one przechowywać wędlinę czy inne podatne na zepsucie produkty nawet przez kilka tygodni. Dzięki powstałej próżni po odessaniu powietrza produkty mokre nie wysychają, a suche nie twardnieją ani się nie zbrylają. Tłuszcz zawarty w potrawach nie psuje się tak szybko, dzięki czemu cała potrawa dłużej zachowuje świeżość. Próżniowe pojemniki na żywność kosztują od kilkudziesięciu do nawet 150 złotych za zestaw kilku sztuk w różnych rozmiarach. Szklane pojemniki do przechowywania żywności są tańsze, ale nie przedłużają trwałości umieszczonego w nich jedzenia tak długo jak pojemniki próżniowe. Większość z nich nadaje się do używania w kuchence mikrofalowej, można je też myć w zmywarce. Pojemniki szklane nie przechodzą zapachem przechowywanych w nich potraw. Ich cena waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za zestaw. Plastikowe pojemniki na żywność są najtańsze, chłoną zapach przechowywanego w nich jedzenia i słabo przedłużają jego...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner