Kuba Błaszczykowski ambasador Światowych Dni Młodzieży koszulka Błaszczykowskiego dla papieża Franciszka koszulka Błaszczykowskiego dla papieża Franciszka ręcznie robione buty papieża Franciszka stuła dar dla papieża Franciszka
Kuba Błaszczykowski ambasador Światowych Dni Młodzieży
East News
1/11
Kuba Błaszczykowski ambasador Światowych Dni Młodzieży
East News

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 właśnie się rozpoczęły. Jutro 27 lipca z tej okazji do Polski po raz pierwszy przyjedzie papież Franciszek. To już tradycja, że zostanie jak każdy papież obdarowany darami z Polski. Co otrzyma? Haftowaną stułę i ręcznie szyte buty, które papież założy na mszę posłania 31 lipca na zakończenie ŚDM. Ale to nie koniec darów dla papieża Franciszka! Otrzyma też biały rower model Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa, a także koszulkę Kuby Błaszczykowskiego, pełniącego funkcję ambasadora ŚDM. Co jeszcze? Zapraszamy do naszej galerii.

Następnie dary trafią na licytację charytatywną, a uzyskane pieniądze przeznaczone będą na zakup mobilnej kliniki dla poszkodowanych przez wojnę w Syrii uchodźców przebywających w obozach w Libanie. Będzie to symboliczny dar młodych dla papieża Franciszka z okazji Światowych Dni Młodzieży.

 

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie i Brzegach k. Wieliczki. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim.

 

Zobacz też: Ksiądz Jan Kaczkowski: „Chciałbym Cię, Panie Boże, poprosić o zbawienie”. Ważna rozmowa o powołaniu i chorobie

2/11
koszulka Błaszczykowskiego dla papieża Franciszka
East News
3/11
koszulka Błaszczykowskiego dla papieża Franciszka
East News
4/11
ręcznie robione buty papieża Franciszka
East News

Papieskie buty – to dar firmy kontynuującej tradycje zakładu Stanisława Żmiji, papieskiego szewca. Wykonane są z cielęcej skóry na lekkiej podeszwie. Buty zostały zrobione ręcznie w Stanisławiu Górnym. Firma przekazała także obuwie dla osób, które zamieszkają w wybudowanym na obrzeżach Campus Misericordiae Domu Miłosierdzia, czyli domu środowiskowego wsparcia dziennego dla osób starszych i niepełnosprawnych.

5/11
stuła dar dla papieża Franciszka
East News
6/11
stuła dla papieża Franciszka
East News

Papieska stuła mierzy niemal 2,5 metra. Ręcznie wyhaftowała ją mieszkanka gminy Wieliczka, która poświęciła na to prawie 230 godzin. Na stule znajdują się insygnia papieskie i logo ŚDM oraz postać św. Kingi, patronki Wieliczki.

7/11
Kuba Błaszczykowski ambasador Światowych Dni Młodzieży
East News

Kuba Błaszczykowski jest ambasadorem ŚDM 2016.

Największą krzywdę jaką możesz sobie zrobić to jak przestajesz wierzyć, przestajesz mieć marzenia, przestajesz do tego dążyć, wtedy zabijasz się wewnętrznie jako człowieka - mówi Kuba Błaszczykowski zachęcając do udziału w Światowych Dniach Młodzieży.

8/11
Obraz Jana Pawła II dla papieża Franciszka
East News
9/11
Dary dla papieża Franciszka
East News
10/11
pokój papieża Franciszka
East News

Tak przez jeden dzień będzie mieszkał papież Franciszek w Krakowie.

11/11
widok z okna papieża Franciszka
East News

Widok na Pola Miłosierdzia z papieskiego okna w Krakowie.