Boska Florence Ben-Hur Rekiny wojny Jak zostać kotem
Boska Florence
Internet
1/4
Boska Florence
Internet

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy piątek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Boska Florence [Florence Foster Jenkins]

 

Meryl Streep zdobyła już w swojej karierze wszystko, potem znów zdobyła wszystko i wróciła, żeby zdobyć wszystko. Nic więc dziwnego, że może sobie pozwolić na zabawę aktorstwem, a na swój kolejny popis wybrała prawdziwą historię Florence Foster Jenkins, artystki okrzykniętej mianem najgorszej śpiewaczki świata. Co nie przeszkodziło jej zdobyć popularność i gromadzić pełne sale na swoich koncertach.

Boskiej Meryl towarzyszy na ekranie Hugh Grant, który po dłuższej przerwie znów trochę częściej pojawia się na ekranach. Taka obsada w połączeniu ze Stephenem Frearsem ("Niebezpieczne związki", "Tajemnica Filomeny") za kamerą gwarantuje zabawę na przynajmniej przyzwoitym poziomie. Fani najlepszej aktorki świata powinni być zadowoleni.

 

Werdykt: Dla fanów Meryl Streep

 

Zwiastun:

 

2/4
Ben-Hur
Internet

Ben-Hur

 

To kolejna ekranizacja słynnej powieści Lewisa Lewa Wallace'a. W historii kina złotymi zgłoskami zapisała się ta z 1959 roku, z Charltonem Hestonem w roli głównej. Film Williama Wylera zgarnął jedenaście statuetek Oscara i trudno przewidywać, by najnowsza wersja choć zbliżyła się do tego osiągnięcia. Właściwie jeden Oscar byłby już sukcesem dla tego nakręconego wydaje się, że zbyt nowocześnie filmu. Współczesny montaż i niemal komiksowy sposób prowadzenia akcji, znak firmowy reżysera filmu Timura Bekmambetowa, raczej średnio pasują do tej opowieści z czasów biblijnych. No ale może w tym szaleństwie jest metoda.

Bohaterem filmu jest tytułowy Ben-Hur (Jack Huston), żydowski książę niesłusznie oskarżony o zdradę przez swojego przyrodniego brata Messalę (Toby Kebbell) i zesłany na galery. Po latach wraca do Jerozolimy, by dokonać srogiej zemsty. Tam poznaje Jezusa Chrystusa (Rodrigo Santoro)...

 

Werdykt: Nowoczesne widowisko biblijne

 

Zwiastun:

 
3/4
Rekiny wojny
Internet

Rekiny wojny [War Dogs]

 

Oparta na prawdziwej historii opowieść o dwóch młodych ludziach, którzy dzięki wykorzystaniu mało znanego projektu rządowego zdołali szybko się dorobić. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie pokłosie całej sytuacji. Wkrótce nasi bohaterowie wygrywają przetarg na uzbrojenie armii, któremu to zadaniu nie są w stanie sprostać. A przynajmniej nie bez pomocy podejrzanych znajomych.

Na papierze wszystko wygląda bardzo dobrze. Za kamerą Todd Phillips, autor popularnej serii "Kac Vegas", a przed kamerą Jonah Hill, który znakomicie połączył swój talent komediowy z występami w poważniejszym kinie oraz opromieniony blaskiem sukcesu "Whiplash" Miles Teller. Ja mimo to nie jestem przekonany i gdybym miał oceniać, to postawiłbym na kino dobre lecz nic ponadto. Poza tym nie każdy lubi, gdy żartuje się z tak poważnych spraw jak wojna. Ostatecznie jednak po to doklejam zwiastuny, byście sami mogli zdecydować :).

 

Werdykt: Na dwoje babka wróżyła

 

Zwiastun:

 
4/4
Jak zostać kotem
Internet

Jak zostać kotem [Nine Lives]

 

Tomasz Kot w roli kota? Brawo! Już sam ten pomysł zachęca do sprawdzenia, jak jeden z najlepszych polskich aktorów poradził sobie w roli futrzaka. Co prawda tylko głosowo, ale i tak brzmi (nomen omen) ciekawie. A co z resztą filmu?

"Jak zostać kotem" to typowa familijna opowieść z morałem, w której wykorzystano ograny w kinie motyw zamiany ciał. Byli już mężczyźni w ciele dziecka, kobiety w ciałach mężczyzn, faceci w skórze psa, czas na kota. Kot jest niewątpliwym ulubieńcem tzw. internetów, a kocie filmiki osiągają na Youtube milionowe odsłony. Jeśli do kina wybierze się co dziesiąty miłośnik takiej rozrywki - sukces gwarantowany.

Tom Brand (Kevin Spacey) jest zapracowanym biznesmenem, który nie ma czasu dla swojej rodziny i nie przepada za kotami. Będzie jednak musiał zrewidować swój sposób na życie, gdy niespodziewanie zostanie kotem. Tomaszem Kotem.

 

Werdykt: Komedia dla całej rodziny

 

Zwiastun:

 
Więcej na temat premiera