Eddie redmayne w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Internet
1/5
Eddie redmayne w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Internet

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy czwartek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć [Fantastic Beasts and Where to Find Them]

 

Tęskniliście za światem Harry'ego Pottera? Kino najwyraźniej tak, bo w sytuacji braku nowych, fantastycznych historii do opowiedzenia, po raz kolejny sięgnęło po postaci stworzone przez J.K. Rowling. Tym razem akcja nowego filmu opartego na motywach jej powieści rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed tym, jak młody Harry dociera do szkoły w Hogwarcie. Jego bohaterem jest Newt Scamander (Eddie Redmayne), magizoolog, który po schwytaniu całego stada fantastycznych zwierzaków zatrzymał się na chwilę w Nowym Jorku. A zwierzaki pouciekały i trzeba je na nowo znaleźć.

Nie jestem fanem Harry'ego Pottera, więc lepiej nie będę się za długo rozpisywał. Wszystko wskazuje na to, że fani powieści i filmów o czarodzieju z blizną będą zachwyceni. Jest magia, są efekty specjalne, jest baśniowy klimat. Wszystko jest.

 

Werdykt: Dla fanów Harry'ego Pottera

 

Zwiastun:

 
2/5
Joseph Gordon-Levitt w filmie Snowden
Internet

Snowden

 

Edward Snowden, amerykański wróg publiczny numer jeden. W 2013 roku ujawnił opinii publicznej tajemnice amerykańskiego rządu dotyczące m.in. tzw. programu PRISM pozwalającego na inwigilowanie obywateli całego świata przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Wszystko tajnie, poufnie i w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zapobiegania kolejnym atakom terrorystycznym. "Bezpieczeństwo poprzez paranoję", jak by to określił bohater jednego z filmów. Idealny temat do zabrania się za niego przez naczelnego skandalistę Hollywood – Olivera Stone'a.

Oliver Stone najlepsze lata ma już dawno za sobą, a ostatni film nakręcił cztery lata temu. Mimo tego można spodziewać się porządnej roboty i filmu opowiadającego o sprawie, o której każdy z nas słyszał. Temat próbował już wyczerpać oscarowy dokument "Citizenfour", tym razem jednak poznamy bliżej samego Snowdena, a nie tylko udostępnione przez niego informacje.

 

Werdykt: Porządny thriller bez błysku

 

Zwiastun:

 
3/5
Michael Fassbender i Alicia Vikander w filmie Światło między oceanami
Internet

Światło między oceanami [The Light Between Oceans]

 

Jeśli lubicie melodramaty, a niepokoi Was ten thriller w "Zwierzętach nocy" – nic straconego. Oto melodramat bez thrillera oparty na bestsellerowej powieści M.L. Stedman. Lata 20. ubiegłego wieku. Latarnik i jego żona nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa. Ciąże kończą się poronieniami i diagnoza jest bezlitosna – nigdy nie będą mogli mieć dzieci. Wtedy morze wyrzuca na brzeg kołyskę z małą dziewczynką. Para postanawia się nią zaopiekować (dziewczynką, nie kołyską :P) bez szukania jej prawdziwych rodziców. Nie jest to decyzja, która przyniesie im szczęście w życiu...

Jak przystało na melodramat będzie łzawo, więc warto przygotować chusteczki przed wizytą w kinie. Na pewno będzie też na najwyższym poziomie aktorskim, co gwarantuje obsada ze zdobywczynią Oscara Alicią Vikander i jednej z najgorętszych męskich gwiazd ostatnich lat – Michaelem Fassbenderem.

 

Werdykt: Łzawo

 

Zwiastun:

 

 

4/5
Amy Adams w filmie Zwierzęta nocy
Internet

Zwierzęta nocy [Nocturnal Animals]

 

"Zwierzęta nocy" zdążyły zachwycić widzów wszędzie, gdzie do tej pory były wyświetlane. Czy to na festiwalu w Wenecji, gdzie film Toma Forda zdobył Srebrne Lwy, czy to u nas na American Film Festival. Teraz film trafia do regularnej dystrybucji i nawet jeśli nie zachwyci wszystkich, to z pewnością można go uznać za najmocniejszą propozycję spośród wszystkich weekendowych premier. "Zwierzęta nocy" łączą w sobie wszystko, co tygrysy lubią najbardziej – thriller, melodramat, kino zemsty – do wyboru do koloru.

Bohaterką filmu jest właścicielka galerii (Amy Adams), która przed laty opuściła męża, niespełnionego pisarza (Jake Gyllenhaal). Teraz w jej ręce dostaje się napisana przez niego książka, która przeraża ją ilością opisanej w niej przemocy. Co dalej? Lepiej nie być zbyt ciekawskim i przekonać się już w kinie.

 

Werdykt: Najmocniejsza propozycja weekendu

 

Zwiastun:

 

 

5/5
Kadr z filmu Plac zabaw
Internet

Plac zabaw

 

Polska do tego kinowego weekendu wystawia kontrowersyjny Plac zabaw, który spotkał się z mieszanymi reakcjami podczas pierwszych seansów na festiwalach w Gdyni i Warszawie. Widzów szczególnie wzburzyło zakończenie, które sprawiło, że wielu z nich wyszło z kina jeszcze przed końcem seansu. Zwykle głosy o takich reakcjach są przesadzone, ale nie w tym przypadku. Zapewniam, że końcówka filmu Was zszokuje.

A co wcześniej? Wcześniej obejrzycie małomiasteczkową historię trójki uczniów szkoły podstawowej, którzy właśnie ją kończą i wkrótce rozpoczną wakacje. Po więcej szczegółów zapraszam do mojej recenzji.

 

Werdykt: Niczym nieusprawiedliwione okrucieństwo

 

Zwiastun: