Kadr z filmu Bridget Jones 3. Zellweger, Firth, Dempsey Kadr z filmu Blair Witch 2016 Bartłomiej Topa z pistoletem w filmie Sługi Boże
Kadr z filmu Bridget Jones 3. Zellweger, Firth, Dempsey
East News
1/3
Kadr z filmu Bridget Jones 3. Zellweger, Firth, Dempsey
East News

Zapraszam do przeglądu wybranych premier filmowych weekendu. O wszystkich przeczytacie w każdy piątek na MOIM BLOGU. A zaczynamy od:

 

Bridget Jones 3 [Bridget Jones's Baby]

 

Szykuje się jedno z większych rozrywkowych zaskoczeń roku. Pomysł odświeżenia postaci Bridget Jones – po dwunastu latach po ostatnim z filmów serii opartej na bestsellerowej powieści Helen Fielding – wydawał się typowym skokiem na łatwą kasę. Podobnie wątpliwe było to, czy rolę udźwignie Renée Zellweger, o której w ostatnich latach było głośno raczej z powodu operacji plastycznych, a nie aktorstwa. A jednak pierwsze recenzje "Bridget Jones 3" są bardzo pozytywne i zapowiadają dobrą komedię, na której będzie się można rozerwać i pośmiać.

Nie wszystko w życiu Bridget Jones poszło tak, jakby sobie tego życzyła. Rozstanie z Markiem Darcym (Colin Firth) sprawiło, że mimo przekroczonej czterdziestki wciąż jest singielką. Nie przejmuje się tym jednak zbytnio, bo na horyzoncie pojawia się przystojny Amerykanin Jack (Patrick Dempsey). I ciąża, w którą niespodziewanie zachodzi Bridget. Pytanie tylko: który z panów – Mark czy Jack – jest ojcem dziecka?

 

Werdykt: Śmieszna komedia

 

Zwiastun:

 

2/3
Kadr z filmu Blair Witch 2016
Internet

Blair Witch

 

Pamiętacie "Blair Witch Project"? Film, który nakręcony za czapkę dolarów zarobił w 1999 roku setki milionów dolarów? Jego wprowadzenie do kin poprzedziła tajemnicza kampania promocyjna prowadzona w Internecie, a teraz sytuacja się powtórzyła. Nikt nie wiedział, że powstaje kontynuacja tego słynnego filmu (szczególne zaskoczenie, że przecież już była kolejna część BWP), a jej pierwszy zwiastun trafił do sieci pod tytułem "The Woods" (Lasy). Dopiero nie tak dawno temu wybuchła blairwitchowa bomba, a oczekiwania względem filmu jeszcze wzrosły.

Bohaterem "Blair Witch" jest James, brat zaginionej w lasach Black Hills studentki Heather (ta taka zasmarkana, na pewno pamiętacie tę chyba pierwszą w historii kina scenę zbliżenia na gluty :) ). James wpada na trop nagrania znalezionego w domu w środku lasu, w którym zaginęła jego siostra. Aby rozwiązać tajemnicę jej zniknięcia, James montuje ekipę i wybiera się na wyprawę do królestwa przerażającej wiedźmy Blair.

 

Werdykt: Straszny horror :)

 

Zwiastun:

 

3/3
Bartłomiej Topa z pistoletem w filmie Sługi Boże
Internet

Sługi Boże

 

Strasznie tajemnicza to produkcja, której zwiastun pojawił się znikąd i od razu został ogłoszony polską odpowiedzią na "Kod Da Vinci". Sprawa robi się jeszcze bardziej tajemnicza, gdy spojrzy się na nazwisko reżysera "Sług Bożych" – Mariusza Gawrysia. Nie słyszeliście nigdy o nim? Nic dziwnego, ostatnim filmem (i jedynym), jaki wyreżyserował była "Sztuka masażu" z 2006 roku. What?! Nie wiem jak Wy, ale ja nie wierzę w takie piękne historie o polskim twórcy, który przez dziesięć lat milczał i nagle zaskoczy cały świat emocjonującym thrillerem, który zmrozi krew w żyłach widzów. No ale może się mylę.

Bohaterem "Sług Bożych" jest komisarz Warski (Bartłomiej Topa), który bada sprawę dwóch tajemniczych zgonów dziewczyn, które rzuciły się z wieży wrocławskiego kościoła. Wystarczająco tajemnicza sprawa gmatwa się jeszcze bardziej, gdy do Polski przyjeżdża wysłannik z Watykanu, a do śledztwa włącza się niemiecka policjantka o polskich korzeniach Ana Wittesh (Julia Kijowska)

 

Werdykt: Podchodzić z ostrożnością

 

Zwiastun:

 

Więcej na temat premiera