Groźny pożar wieżowca w Warszawie

Groźny pożar wieżowca w Warszawie! Czy ktoś ucierpiał? Jakie były przyczyny? Zobacz nagrania

Groźny pożar wieżowca w Warszawie

W piątek, 7 czerwca, późnym wieczorem wybuchł pożar na najwyższych piętrach wieżowca Warsaw Hub w Warszawie, w okolicy ulic Towarowej i Siennej. Budynek jest w trakcie budowy, jego oddanie planuje się na 2020 roku. W akcji gaśniczej, która zakończyła się o piątej rano, wzięło udział aż 120 strażaków. Służby informują, że nikomu nic się nie stało.

Pożar wieżowca w Warszawie - przyczyny

Nie znane są jeszcze przyczyny wybuchu ognia. 

Trudno stwierdzić, co było przyczyną pożaru. Najważniejsze, że udało się go ugasić. Warunki były bardzo trudne, wiele elementów konstrukcyjnych stwarzało zagrożenie dla zdrowia i życia strażaków – przekazał dziennikarzom rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak

Teren, na którym doszło do pożaru, został od razu zabezpieczony przez policję, a ulice wyłączone z ruchu. A wszystko przez rozżarzone elementy konstrukcji, które spadały z wieżowca. Akcja gaśnicza była bardzo trudna, ze względu na wysokość wieżowca oraz jego surowy stan. Budynek nie posiadał jeszcze instalacji przeciwgaśniczej:

Budynek został podzielony na trzy odcinki bojowe. Woda podawana jest z samochodów i przetłaczana na wyżej położone piętra do zbiorników, skąd przetłaczana jest jeszcze wyżej - do kolejnego odcinka. Na ostatnie piętro nie można się dostać klatką schodową, bo jej jeszcze nie wybudowano, dlatego strażacy korzystają z drabin - tak Frątczak opisywał akcję. 

Pożar wieżowca w Warszawie - zdjęcia i nagrania

W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań i zdjęć z pożaru wieżowca Warsaw Hub w Warszawie. 

 

 

 

 

 

Groźny pożar wieżowca w Warszawie

Groźny pożar wieżowca w Warszawie

 

Więcej na temat Warszawa
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43