Proporcjonalnie duże piersi o pięknym kształcie to marzenie wielu kobiet. Tylko nieliczne z nas zostały obdarzone przez naturę naprawdę idealnym biustem. Na szczęście, nikt tak skutecznie jak świadome siebie kobiety nie potrafi maskować mankamentów urody. Często dwoimy się i troimy, by poprawić proporcje sylwetki. Szczęśliwie nie musimy już wypychać staników watą, bo sklepy są pełne fantastycznych biustonoszy push-up. Ale biustonosz, choćby najlepszy, to tylko biustonosz.

Reklama

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć?

A gdyby tak rozwiązać problem raz na zawsze? I równie świetnie jak w wypełnionym poduszeczką staniku, prezentować się też bez niego? Być może nie raz o tym myślałaś, ale wciąż sądzisz, że nie powinnaś korzystać z pomocy pomocy chirurga plastyka.

Tymczasem powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest szansa, że znasz przynajmniej jedną kobietę, która poprawiła sobie biust. Dlaczego o tym nie wiesz? Bo profesjonalnie przeprowadzony zabieg często daje naturalny efekt. Każda decyzja pacjentki musi być poprzedzona szczegółową konsultacją z doświadczonym chirurgiem. Zwykle wystarczy powiększenie biustu zaledwie o dwa rozmiary, by sylwetka przybrała dobre proporcje, a kobieta poczuła się piękna i pozbyła się kompleksu.

Adobe Stock

Jakie implanty piersiowe wybrać?

Doktor Marek Szczyt, jeden z najbardziej znanych chirurgów plastyków w naszym kraju, wyjaśnia, że dostępnych jest kilka rodzajów implantów. Ładny efekt powiększonych piersi zależy od kształtu wkładki oraz warunków anatomicznych samej pacjentki. Implanty Mentor dostępne są w wielu kształtach. Kształt anatomiczny, przypominający łzę, najlepiej pasuje paniom o naturalnie bardzo małym biuście. Mogą też być okrągłe, te dają większy efekt push-up i częściej sprawdzają się, wypełniając większe piersi. Niezwykle ważna dla komfortu jest też elastyczność implantu. Te najnowszej generacji, Mentor XTRA są o 30% bardziej elastyczne od tradycyjnych wkładek, dzięki czemu pierś w dotyku jest bardzo naturalna.

Należy pamiętać, że implanty zawsze dobiera się indywidualnie, by uwzględnić zarówno potrzebę, jak i warunki fizyczne pacjentki. Zawsze jednak warto posłuchać doświadczonego chirurga plastyka.

Zobacz także
East News

Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi powiększenia piersi?

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swoich piersi, zrób to teraz. Jedyną przeszkodą w przeprowadzeniu zabiegu może być zły stan zdrowia pacjentki. Jeśli więc jesteś zdrowa, nie musisz czekać na żaden inny odpowiedni moment. Piersi można powiększyć w młodym wieku, pamiętając, że implanty nie przeszkadzają w karmieniu niemowlęcia piersią (umieszcza się je pod mięśniem i nie mają one kontaktu z gruczołami mlecznymi). Na piękne piersi nigdy też nie jest za późno, bo przecież nie wyrastamy z pragnienia bycia atrakcyjną kobietą. Najstarsza pacjentka doktora Marka Szczyta miała 75 lat! Nie musimy czekać tak długo i możemy się cieszyć pięknym biustem o wiele, wiele wcześniej.

Reklama

Materiał powstał z udziałem marki Mentor®

Reklama
Reklama
Reklama