Newsy

Powiększanie biustu bez tajemnic - lekarz odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Powiększanie biustu bez tajemnic - lekarz odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Proporcjonalnie duże piersi o pięknym kształcie to marzenie wielu kobiet. Tylko nieliczne z nas zostały obdarzone przez naturę naprawdę idealnym biustem. Na szczęście, nikt tak skutecznie jak świadome siebie kobiety nie potrafi maskować mankamentów urody. Często dwoimy się i troimy, by poprawić proporcje sylwetki. Szczęśliwie nie musimy już wypychać staników watą, bo sklepy są pełne fantastycznych biustonoszy push-up. Ale biustonosz, choćby najlepszy, to tylko biustonosz. 

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć?

A gdyby tak rozwiązać problem raz na zawsze? I równie świetnie jak w wypełnionym poduszeczką staniku, prezentować się też bez niego? Być może nie raz o tym myślałaś, ale wciąż sądzisz, że nie powinnaś korzystać z pomocy pomocy chirurga plastyka.  

Tymczasem powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest szansa, że znasz przynajmniej jedną kobietę, która poprawiła sobie biust. Dlaczego o tym nie wiesz? Bo profesjonalnie przeprowadzony zabieg często daje naturalny efekt. Każda decyzja pacjentki musi być poprzedzona szczegółową konsultacją z doświadczonym chirurgiem. Zwykle wystarczy powiększenie biustu zaledwie o dwa rozmiary, by sylwetka przybrała dobre proporcje, a kobieta poczuła się piękna i pozbyła się kompleksu.

Implanty piersi
Adobe Stock

Jakie implanty piersiowe wybrać?

Doktor Marek Szczyt, jeden z najbardziej znanych chirurgów plastyków w naszym kraju, wyjaśnia, że dostępnych jest kilka rodzajów implantów. Ładny efekt powiększonych piersi zależy od kształtu wkładki oraz warunków anatomicznych samej pacjentki. Implanty Mentor dostępne są w wielu kształtach. Kształt anatomiczny, przypominający łzę, najlepiej pasuje paniom o naturalnie bardzo małym biuście. Mogą też być okrągłe, te dają większy efekt push-up i częściej sprawdzają się, wypełniając większe piersi.  Niezwykle ważna dla komfortu jest też elastyczność implantu. Te najnowszej generacji, Mentor XTRA są o 30% bardziej elastyczne od tradycyjnych wkładek, dzięki czemu pierś w dotyku jest bardzo naturalna. 

Należy pamiętać, że implanty zawsze dobiera się indywidualnie, by uwzględnić zarówno potrzebę, jak i warunki fizyczne pacjentki. Zawsze jednak warto posłuchać doświadczonego chirurga plastyka. 

Jennifer Lopez
East News

Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi powiększenia piersi?

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swoich piersi, zrób to teraz. Jedyną przeszkodą w przeprowadzeniu zabiegu może być zły stan zdrowia pacjentki. Jeśli więc jesteś zdrowa, nie musisz czekać na żaden inny odpowiedni moment. Piersi można powiększyć w młodym wieku, pamiętając, że implanty nie przeszkadzają w karmieniu niemowlęcia piersią (umieszcza się je pod mięśniem i nie mają one kontaktu z gruczołami mlecznymi). Na piękne piersi nigdy też nie jest za późno, bo przecież nie wyrastamy z pragnienia bycia atrakcyjną kobietą. Najstarsza pacjentka doktora Marka Szczyta miała 75 lat! Nie musimy czekać tak długo i możemy się cieszyć pięknym biustem o wiele, wiele wcześniej.  

Materiał powstał z udziałem marki Mentor®

Powiększanie biustu
Adobe Stock
Newsy
Prawdy i mity o powiększaniu biustu
Prawdy i mity o powiększaniu biustu

Powiększenie piersi implantami to, zaraz po chirurgicznej korekcji nosa, najpopularniejsza i najczęściej wykonywana operacja plastyczna w Polsce i na świecie. Łatwo więc domyślić się, że wokół tego tematu narosło wiele pytań, na które chciałybyśmy znać odpowiedź, ale często wstydzimy się zadać je ekspertowi. Które z nich to fakty, a które mity? Zapytaliśmy o to doktora Michała Charytonowicza, chirurga plastyka, współwłaściciela największej w Polsce kliniki chirurgii plastycznej "Dr Szczyt - Charytonowicz". Kobiety powiększają piersi, bo chcą być atrakcyjniejsze w oczach mężczyzn – MIT Kobiety decydują się na wszczepienie implantów z najróżniejszych powodów, najczęściej dlatego, by poprawić proporcje sylwetki, skorygować niedorozwój lub asymetrię piersi albo przywrócić ich piękny kształt po karmieniu piersią. Robią to przede wszystkim dla siebie – dla własnego samopoczucia, lepszej samooceny, większego komfortu oraz satysfakcji. Po operacji powiększenia biustu nie można karmić piersią – MIT Wiele kobiet myśli o powiększeniu piersi, ale rezygnuje z zabiegu z obawy o to, że gdy urodzą dziecko, nie będą mogły karmić go piersią. Tymczasem nie mają się czego bać. Jak wyjaśnia dr Michał Charytonowicz - powiększenie biustu nie ma wpływu na karmienie piersią, ponieważ implant wprowadza się pod gruczoł piersiowy lub mięsień piersiowy, nie uszkadzając przy tym gruczołów mlecznych. Warto również dodać, że po operacji powiększenia piersi nie musimy czekać z decyzją o zajściu ciążę. Nie ma w tym obszarze żadnych przeciwskazań. Powiększanie piersi to zabieg wyłącznie dla młodych kobiet – MIT Wiek nie ma znaczenia, ważny jest natomiast stan zdrowia - podkreśla dr Michał Charytonowicz. Jeśli pacjentka nie cierpi na żadne...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner