AFTERPARTY EXCLUSIVE/K MAG

Poniedziałek o książce: Wykorzystali moją łatwowierność!

AFTERPARTY EXCLUSIVE/K MAG

Już w piątek w sprzedaży pojawi się lutowy numer miesięcznika "K MAG", którego motywem przewodnim jest film Sergio Leone "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie". Z tej okazji do rozmowy zaproszono Jacka Poniedziałka, który wystylizowany na kowboja udzielił obszernego wywiadu na temat swojej aktorskiej pasji i życia codziennego. AfterParty.pl jako pierwszy serwis publikuje fragmenty wywiadu z aktorem. Poniedziałek w rozmowie z Wiktorem Krajewskiem i Januszem Noniewiczem zdradził szczegóły dotyczące wydania jego kontrowersyjnej książki "Wyjście z cienia".

- Tworzenie tej książki było dla mnie wielotygodniowym seansem terapeutycznym. Dużo mi to dało, ale też muszę powiedzieć, że dużo odebrało.

Aktor zarzuca wydawcy niepoważne podejście do tematu. Twierdzi nawet, że celem wydawnictwa był rozgłos bazujący na wyciętych z kontekstu zdaniach, co odbiło się na propozycjach aktorskich.

- Książka była świadomie bardzo fałszywie promowana. Powiedziałem kilka słów, które wyjęte z kontekstu sprawiły, że w ogóle przestałem dostawać poważne role. Właściwie do dzisiaj nie dostałem żadnej poważnej telewizyjnej propozycji. Ta żenująca promocja książki była z góry wymyślona przez wydawców jako skandal.

Z wypowiedzi Poniedziałka można wywnioskować, że wydawca za jego plecami zaczął sprzedawać najbardziej pikantne fragmenty książki znajomym dziennikarzom jeszcze przed jej publikacją.

- Oni [wydawcy] swoje doświadczenie zdobywali w tabloidach. Mają tam wiele zaprzyjaźnionych osób. Zanim książka ujrzała światło dziennie, polecieli w newsach na całość. (...) Wykorzystali moją łatwowierność, naiwność i - niech to brzmi jak chce - czystość. Nie podejrzewałem, że ktoś kto chce zarobić za wszelką cenę, może mi zrobić krzywdę.

Zastanawiające jest, że dopiero teraz, po dwóch latach od momentu wydania "Wyjścia z cienia", aktor zdecydował się zdradzić szokujące szczegóły współpracy z wydawcą. Ciekawe jak ta sprawa potoczy się dalej.


Cały wywiad z Jackiem Poniedziałkiem znajdziesz w miesięczniku "K MAG". Od piątku w sprzedaży. 

chimera

Więcej na temat Jacek Poniedziałek
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01