East News

Polskie gwiazdy przekazały fortunę na walkę z koronawirusem! Zobaczcie, kto zdobył się na tak szlachetny gest!

East News

Koronawirus, który dotarł do Polski wywołał strach i przerażenie u wielu osób. Niestety, z dnia na dzień rośnie liczba zachorowań na groźnego wirusa. Na ten moment Ministerstwo zdrowia odnotowało już 774 przypadki zakażeń SARS-CoV-2. Polskie gwiazdy postanowiły pomóc w tej trudnej sytuacji i przeznaczyły fortunę na walkę z koronawirusem! Zobaczcie, kto zdobył się na tak szlachetny gest i na co zostaną przeznaczone środki finansowe!

 

Ewydanie Party

 

Zobacz także: Minister Zdrowia o epidemii koronawirusa w naszym kraju: "Robię wszystko, by nie powtórzył się scenariusz włoski"

Polskie gwiazdy przekazują pieniądze na walkę z koronawirusem

Jedną z pierwszych gwiazd, która postanowiła pomóc w walce z koronawirusem była Dominika Kulczyk. Na swoim Instagramie zamieściła wpis, w którym poinformowała, że przekazuje aż 20 mln złotych na zakup sprzętu, który pomoże leczyć i diagnozować zakażonych pacjentów. 

Zdecydowałam się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego. Fundusze te posłużą do pozyskania urządzeń do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiających wykrycie zakażenia koronawirusem, masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych - czytamy we wpisie Dominiki Kulczyk. 

Ogromna kwota, jaką zdecydowała się przekazać Dominika Kulczyk z pewnością pomoże służbie zdrowia w tym trudnym czasie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doctors, paramedics, nurses, diagnosticians, and all hospital staff are the heroes of our time. Their fight against coronavirus requires exceptional measures and effective tools. That is why I have decided to donate PLN 20 million to the Lekarze Lekarzom Foundation (Doctors for Doctors Foundation) for the purchase of diagnostic and protective medical equipment. These funds will be used to acquire real time PCR devices that enable detection of coronavirus infection, N95 filter masks, protective suits, and antiseptics. This is the real, most-needed support for people on the front line of fighting the epidemic. Now more than ever, fate shows how connected we are. If we are there for each other as much as we can - we will win! Always! Dominika Kulczyk --- Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności i cały personel szpitalny to bohaterowie naszych czasów. Ich walka z koronawirusem wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi. Dlatego zdecydowałam się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego. Fundusze te posłużą do pozyskania urządzeń do diagnostyki genetycznej real time PCR umożliwiających wykrycie zakażenia koronawirusem, masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych. To realne, najpotrzebniejsze wsparcie dla osób na pierwszej linii walki z epidemią. Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze! Dominika Kulczyk

Post udostępniony przez Dominika Kulczyk (@dominikakulczyk)

Do pomocy przyłączyli się także Anna i Robert Lewandowscy, którzy zdecydowali się przekazać 1 mln EURO. 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem - czytamy we wpisie zamieszczonym na Instagramowym profilu Roberta Lewandowskiego. 

Środki finansowe przekazane przez Annę i Roberta Lewandowskich zasilą szpitale, które zostały przekształcone w placówki zakaźne w celu leczenia pacjentów chorych na koronawirusa. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni🙏 Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible🙏 We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

W gronie osób, które przekazały środki finansowe na walkę z koronawirusem jest także Jakub Błaszczykowski. Sportowiec przekazał na ten cel 400 tys. złotych. 

Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych. ❤️- czytamy na Facebookowym profilu Fundacji Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego

Środki na zakup sprzętu niezbędnego do leczenia i wykrywania koronawirusa przeznaczyła także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! O tym fakcie poinformował Jurek Owsiak, za pośrednictwem Facebooka. 

Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. [...] Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. 

Ponadto WOŚP zamówiło także 157 kardiomonitorów o łącznej wartości 4 290 516 zł!

Również modowa marka Olgi Kalickiej wspiera walkę z koronawirusem!

 

 

 

Chylimy czoła przed wszystkimi, którzy postanowili pomóc w walce z koronawirusem! Łącznie gwiazdy oraz WOŚP przekazały kilkadziesiąt milionów złotych! To ogromna kwota, która z pewnością wspomoże lekarzy i pielęgniarki, którzy każdego dnia walczą o życie i zdrowie pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

Koronawirus
EastNews

Na ten moment w Polsce 774 pacjentów jest zarażonych SARS-CoV-2. W wyniku zakażenia zmarło 9 osób. 

Badania na koronawirusa
East News

 

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48