Koronawirus lekarz
East News

Polacy wspierają medyków walczących z koronawirusem! Zabrano już miliony!

Koronawirus lekarz
East News

Ale wiadomość! Polacy znów pokazali, że mają wielkie serca i w trudnych sytuacjach naprawdę potrafią się jednoczyć. Kiedy kilka dni temu Fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę pieniędzy na wsparcie placówek medycznych w walce z koronawirusem, chyba nikt nie spodziewał się takiego odzewu. Dziś dzięki wpłatom darczyńców Fundacja będzie mogła kupić sprzęt do pierwszych placówek!

Kwota robi wrażenie!

Zbiórka na walkę z koronawirusem

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został wykryty 4 marca. Od tamtej chwili minęły nieco ponad dwa tygodnie. W tym czasie liczba osób zakażonych znacznie wzrosła. Do dziś (dane z 20 marca) zdiagnozowano 378 przypadków koronawirusa, a sześć osób zarażonych zmarło.

Niestety, kiedy koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać, szybko okazało się, że w wielu szpitalach, przychodniach czy na oddziałach ratunkowych brakuje podstawowego wyposażenia - maseczek ochronnych czy rękawiczek. Lekarze zaczęli apelować o pomoc w tej sprawie, a Polacy nie pozostali obojętni!

Fundacja Siepomaga uruchomiła zbiórkę, aby wesprzeć placówki medyczne w walce z koronawirusem. Do dziś udało się zebrać już ponad 12 mln złotych! 

Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która jako Organizacja Pożytku Publicznego może szybko finansowo wesprzeć szpitale w zakupie niezbędnych środków ochronnych i sprzętów medycznych do walki z koronawirusem. Jesteśmy dobrej myśli, ale z doświadczenia wiemy, że dobre zakończenia nie piszą się same. Każdy z nas może być Potrzebującym.  

Fundacja Siepomaga również na bieżąco wspiera powyższy cel ze środków statutowych fundacji- czytamy na stronie siepomaga.pl.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ! 

Zbiórka pieniędzy to nie wszystko. Okazuje się, że w sieci można znaleźć m.in. informacje, że niektórzy fryzjerzy oddają szpitalom swoje zapasy jednorazowych rękawiczek.

Wielkie serce pokazała także projektanta Eva Minge, która  rozpoczęła szycie maseczek dla szpitali!

(...) Od wczoraj trwa produkcja maseczek medycznych dla szpitali, które się o to do nas zgłosiły. Zdobyliśmy surowiec i dopóki nam go starczy pracujemy . ZA DARMO .Nie szukamy w tej tragedii jak zarobić na brakach i jak wpakować swoje kieszenie do źródełka - Eva Minge napisała na Instagramie.

Zobaczcie cały wpis i nagranie Evy Minge! 

Zobacz także: Dlaczego zmarła 27-latka zarażona koronawirusem? Koniecznie powiedzcie o tym innym młodym matkom!

Eva Minge szyje maseczki ochronne dla szpitali.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuje mojej załodze . Byliście ze mną przez ostatnie 30 lat , niektóre z Was są już na emeryturze , której doczekałyście w naszej firmie . Były chrzciny , śluby i pogrzeby . Było wiele pięknych ale i trudnych chwil . Zgodnie z zaleceniami rządu i zamknięciem rynku zaczęliśmy w poniedziałek urlop choć trudno nazwać, to urlopem . Strach ma wielkie oczy i żadne okulary słoneczne tym razem na niego nie pasują . Pomimo strachu nie tylko o zdrowie , na moje hasło i tym razem nie zawiodłyście. Od wczoraj trwa produkcja maseczek medycznych dla szpitali, które się o to do nas zgłosiły. Zdobyliśmy surowiec i dopóki nam go starczy pracujemy . ZA DARMO .Nie szukamy w tej tragedii jak zarobić na brakach i jak wpakować swoje kieszenie do źródełka . Jesteśmy jednym z sektorów o najgorszych perspektywach w obliczu kryzysu . Nie wiem czy będziemy razem kolejne 30lat ale zrobię wszystko by tak było . Moja prosta prośba do Polaków , kupujcie polskie , regionalne wyroby , wspierajcie małe sklepiki , bary, restauracje, producentów. Zjednoczmy się mądrze. Marka Fendi tak kochana przez polskie gwiazdy wypuściła na rynek maseczki z logo za 180 £ . Tak drodzy Państwo kupujcie polskie za polskie pieniądze , od sąsiada , od Polaka . To na początek nam wszystkim pomoże. Bo to my Polacy dowozimy jedzenie do szpitali , seniorów , my szyjemy maski , ubrania ochronne . Żaden Chińczyk czy Niemiec Wam dzisiaj nie pomoże . A ci co kręcą cenami w swoich małych sklepikach , wykorzystując braki na rynku, lub co wykupili w sklepach i teraz sprzedają w internecie ...jesteście ohydni i jak za czasów wojny powinno się was piętnować .

Post udostępniony przez Eva Minge Priv (@eva_minge)

 

Polacy wspierają placówki medyczne w walce z koronawirusem.

Pandemia koronawirusa
EastNews

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48