Złoto, futra, grube aksamity, połyskujące materiały - tak krótko możemy opisać kolekcję, którą Eva Minge zaprezentowała w na Tygodniu Mody w Moskwie.

Inspiracją do stworzenia kolekcji JESIEŃ/ZIMA 2012/13 prezentowanej w moskiewskim Congress -Hall of World Trade Center  dla projektantki była tajga.  I rzeczywiście trudno nie zauważyć wschodnich wpływów podrasowanych pod rosyjskie gusta. Kolekcja jest pełna przepychu, ale tego w dobrym wydaniu. Kobiece kroje nabierają klasy dzięki materiałom wysokiej jakości - kaszmirowej wełny, jedwabiu, czy aksamitu. Ten ostatni wiedzie absolutny prym w kolekcji i nadaje jej specyficznego, "bogatego" sznytu. Konsekwencje widać także w kolorystyce - odcienie starego złota z granatem, czerń, miedź. Charakteru dodają złote łańcuchy.  Dotychczasowe propozycje marki zostały wzbogacone o cały szereg dodatków - czapki, rękawiczki, a także buty i torebki.

Kolekcja została bardzo ciepło przyjęta przez zgromadzonych gości. Pierwszy pokaz Evy Minge na Mercedes Benz Fashion Week Russia w Moskwie to początek ekspansji marki na rynek wschodni. W niedalekiej przyszłości Eva Minge &Esotiq planuje otwarcie flagowego butiku w Moskwie oraz kilkunastu na terenie całej Rosji.

kj


Więcej na temat Eva Minge Pokaz Mody Fashion Week