Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Artur Barbarowski/East New
Newsy

Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Znamy szczegóły wzruszającej uroczystości

Tłumy pożegnały dziś wielkiego aktora, porucznika Borewicza z kultowego serialu "07 zgłoś się". Zobaczcie zdjęcia

Dziś w Krakowie odbył się pogrzeb Bronisława Cieślaka. 77-letni aktor zmarł 2 maja po długiej walce z chorobą nowotworową. W uroczystości uczestniczyli najbliższa rodzina, przyjaciele, koledzy aktorzy oraz politycy - przez wiele lat Cieślak był bowiem posłem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie aktora Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pamiątkowy krzyż podczas pogrzebu przekazał rodzinie minister Andrzej Dera. Urna z prochami legendarnego porucznika Borewicza z serialu "07 zgłoś się" spoczęła na Cmentarzu Podgórskim.

Olga Frycz o paparazzi na pogrzebie Pawła Królikowskiego. Padły mocne słowa!

Jak wyglądał pogrzeb Bronisława Cieślaka?

Podczas uroczystości pogrzebowych, z powodu epidemii koronawirusa, rodzina zmarłego poprosiła o nieskładanie kondolencji. Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa w mszy świętej uczestniczyła tylko najbliższa rodzina i przyjaciele Cieślaka. Podczas ceremonii goście usłyszeli m.in. krótki życiorys Cieślaka, który 4 cztery lata temu przeprowadził się na wieś, co miało mu pomóc w rekonwalescencji po kolejnych zabiegach i w walce z nowotworem. Aktor do końca wierzył, że uda mu się wygrać z rakiem prostaty, dlatego snuł plany na przyszłość.

"(...) Czerpał wiele radości z prostych rzeczy: podlewania ogródka, słonecznych dni na tarasie, wieczorów przy kominku, spotkań z przyjaciółmi i rodziną",  wymieniał mistrz ceremonii.

Gdy z kościoła wynoszono urnę z prochami Bronisława Cieślaka, z głośników rozbrzmiewał chorwacki utwór Olivera Dragojevica i Stjepana Hausera "Molitva Za Magdalenu". Potem kondukt żałobny udał się na cmentarz, gdzie pochowano urnę. Nad grobem aktora mistrz ceremonii, w imieniu bliskich, wygłosił przemówienie.

Bronisław Cieślak odszedł nad ranem w domu, otoczony rodziną. Do końca towarzyszyła mu także kotka, nie opuściła swojego człowieka do końca. W starożytności wierzono, że koty ponoć przeprowadzają ludzi na drugą stronę - pożegnał aktora mistrz ceremonii.

Następnie odczytał wzruszający list napisany przez córkę zmarłego - Katarzynę Cieślak.

Dla mnie tata był ogromnym autorytetem (...) To właśnie tata sprawił, że jestem tym, kim jestem (...) Od najmłodszych lat zarażał mnie miłością do kina (...) Miłość do kina pozostanie ze mną na resztę życia (...) To po nim odziedziczyła miłość do wygrzewania się w letnim słońcu, (...) poranne pływanie w zimnym jeziorze i szukanie rozgwiazd w ciepłym morzu (...) Dwa tygodnie przed śmiercią spędziłam z nim wieczór na oglądaniu albumów (...) Ten wieczór zostanie ze mną na zawsze" – przytoczył słowa Katarzyny Cieślak mistrz ceremonii.

Na grobie aktora jego najbliżsi i przyjaciele złożyli pożegnalne wieńce. W ostatniej drodze towarzyszyli mu m.in. aktorka Ewa Kuzyk-Florczak, politycy: Adrian Zandberg i Maciej Gdula.

W Krakowie pochowano Bronisława Cieślaka.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Beata Zawrzel/REPORTER

Aktor został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Artur Barbarowski/East New

W ostatniej drodze aktora wzięli udział jego najbliżsi i fani.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Beata Zawrzel/REPORTER

Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Artur Barbarowski/East New

Zobacz także
Rodzina Bronisława Cieślaka

"Nie byłem wzorowym ojcem": Co o swoich dzieciach mówił Bronisław Cieślak? Z żoną martwili się o najmłodszego syna 

Anna Cieślak i Bronisław Cieślak

Bronisław Cieślak szczerze o związku bratanicy - Anny Cieślak z Edwardem Miszczakiem! "To prawy człowiek"

 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
East News
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego: rodzina i przyjaciele uczestniczą w ostatnim pożegnaniu aktora [zdjęcia]
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Rodzina, przyjaciele i fani żegnają aktora

O godzinie 11 w Kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie rozpoczęło się ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Następnie o godzinie 13:00 aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.  Pogrzeb Pawła Królikowskiego ma charakter państwowy, a zmarły aktor został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który odebrała Małgorzata Ostrowska - Królikowska .  Na uroczystościach pogrzebowych Pawła Królikowskiego, oprócz najbliższej rodziny, pojawili się także przyjaciele z branży między innymi Krzysztof Ibisz, Elżbieta Romanowska, Anna Korcz. Nie zabrakło również Ilony Ostrowskiej , która w serialu "Ranczo" razem z Pawłem Królikowskim stworzyła kultową parę. Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Gwiazdy "Rancza" żegnają Kusego Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po walce z ciężką chorobą neurologiczną. Aktor miał 58 lat. Śmierć artysty pogrążyła w żałobie rodzinę, przyjaciół i wielu fanów. W czwartek 5 marca tłumy zgromadziły się na pogrzebie wspaniałego aktora. W uroczystościach bierze udział prezydent Andrzej Duda Prezydent @AndrzejDuda odznaczył pośmiertnie Pawła Królikowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski Uroczystości pogrzebowe trwają w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie #pawelkrolikowski #pogrzeb #odznaczenie pic.twitter.com/14BjL3gZJO — Polskie Radio RDC (@rdcpolskieradio) March 5, 2020 oraz wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Wicepremier @PiotrGlinski : 2 lata temu Paweł #Królikowski został wybrany prezesem ZASP, obchodzącego...

Nie żyje aktor Ryszard Filipski, gwiazda "Hubala" i "Kryminalnych"
Jan GRACZYNSKI/East News
Newsy
Nie żyje aktor Ryszard Filipski. Był gwiazdą "Hubala" i "Kryminalnych"
W wieku 87 lat, po długiej chorobie, zmarł Ryszard Filipski. Słynny polski aktor i reżyser, przed śmiercią miał jedno życzenie.

Nie żyje Ryszard Filipski - polski reżyser, aktor filmowy i teatralny, który zapisał się w pamięci widzów główną rolą w filmie "Hubal" Bogdana Poręby, a także swoimi aktorskimi popisami w takich produkcjach jak "Potop", "Kryminalni", "Zamach stanu", czy "PitBull". Jak się okazuje, informacje o śmierci artysty wyszły na jaw dopiero po pogrzebie, który miał miejsce 26 października. Dlaczego? Nie żyje Ryszard Filipski - filmowy Hubal Ryszard Filipski, który występował w licznych, polskich produkcjach filmowych i serialowych, zmarł w piątek 22 października, jednak informację o tragicznych wydarzeniach podano niemal tydzień po jego śmierci. Aktor miał 87 lat. Jak przekazał Marek Lubiński, pisząc o śmierci aktora, Ryszard Filipski przed śmiercią chciał uniknąć rozgłosu, dlatego o jego odejściu najpierw wiedzieli tylko najbliżsi. Pogrzeb aktora odbył się cztery dni po jego odejściu. Z ogromnym smutkiem pragnę zawiadomić, iż w piątek, 22 października 2021 roku zmarł po długiej chorobie Ryszard Filipski. Miał 87 lat. Skromny i cichy pogrzeb odbył się we wtorek, 26 października, zgodnie z ostatnią wolą Ryszarda, który chciał odejść z tego świata spokojnie i bez medialnego rozgłosu, jedynie w otoczeniu najbliższej rodziny - żony i dzieci. Dlatego też przekazuję tę smutną wiadomość dopiero dzisiaj. Niech odpoczywa w pokoju!!! - czytamy na grupie "Klub Myśli Polskiej". Informację o śmierci Ryszarda Filipskiego przekazała również strona Majorhubal.pl, poświęcona majorowi, w którego postać 48 lat temu wcielił się Ryszard Filipski. Bardzo smutna wiadomość. Ryszard Filipski nie żyje. Zmarł 22 października 2021 r. po długiej chorobie. Miał 87 lat. Wolą zmarłego było odejść bez medialnego rozgłosu. Z tego powodu Jego pogrzeb odbył...

Robert Gonera
East News
Newsy
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"
Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Robert Gonera przyszedł pożegnać aktora - mało kto wie, że to on miał zagrać Kusego w serialu "Ranczo"

Pogrzeb Pawła Królikowskiego pełen był wzruszających momentów - szczególnie wzruszające były przemówienia jego dzieci: Antka ( Antek w poruszających słowach żegna tatę: "Dziękuję w imieniu twoich małych Królików" ) i Julii ( Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Przemówienie jego córki Julii chwyta za serce ). Na pogrzebie pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały się prywatnie i zawodowo z Pawłem Królikowskim - wśród nich aktor znany m.in. z serialu "M jak miłość" Robert Gonera (51 l.). Co ciekawe,  początkowo Kusego miał zagrać właśnie on - nie Paweł Królikowski! Gonera jednak zrezygnował w ostatniej chwili - podaje kultura.gazeta.pl. Podczas mszy "Czytanie z Księgi Mądrości" odczytała przyjaciółka zmarłego aktora, Joanna Kurowska, a drugie czytanie wygłosił właśnie Robert Gonera. Zobacz także:  To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego Robert Gonera pojawił się na pogrzebie Pawła Królikowskiego . Na pogrzebie Pawła Królikowskiego pojawiło się wiele polskich gwiazd, które znały prywatnie aktora, m.in. Anna Mucha. Paweł Królikowski przyjaźnił się również z Piotrem Gąsowskim. Panowie znali się m.in. z "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Msza żałobna rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość odprawia kardynał Kazimierz Nycz. Paweł Królikowski został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie trafiło w ręce jego żony.  

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik