Pogrzeb Andrzeja Wajdy, mistrza który zmarł w niedzielę 9 października, odbędzie się w Krakowie - poinformował prezydent Krakowa, Jacek Majcharowski. Wybitny reżyser spocznie na Cmentarzu na krakowskim Salwatorze. Uroczystość będzie miała charakter prywatny.

Reklama

Pogrzeb Andrzeja Wajdy

Pogrzeb Andrzeja Wajdy odbędzie się w środę 19 października na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie o godz. 16.30. Wcześniej urna z prochami reżysera zostanie wystawiona w bazylice św. Trójcy, tam też odprawiona zostanie msza żałobna.

Andrzej Wajda spocznie na Salwatorze. Z tą dzielnicą miasta Mistrz był bardzo związany, tutaj też leży Jego matka. Msza odbędzie się w kolegiacie św. Anny – powiedział dziennikarzom prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Jak będzie wyglądać uroczystość?

Nie są tam jednak przewidziane żadne oficjalne przemówienia. Ma to być uroczystość wyłącznie o charakterze religijnym - powiedziała rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Na ceremonii na pewno pojawi się mnóstwo osób związanych z kinem. Świat filmu pogrążony jest w żałobie.

Zobacz także

Dzień wcześniej, we wtorek, Andrzeja Wajdę pożegnajli warszawiacy. W kościele św. Jacka (oo. dominikanów) przy ul. Freta o godz. 15 odprawiona została msza żałobna (Zobacz też: Tyszkiewicz, Mucha, Janda, Wellman... Gwiazdy pożegnały Andrzeja Wajdę na mszy żałobnej ZDJĘCIA)

Zobacz także: Znani żegnają Andrzeja Wajdę. "Po prostu łzy" - zobacz wzruszające reakcje gwiazd ZDJĘCIA

Andrzej Wajda zmarł w wieku 90 lat.

East News

Pogrzeb Andrzeja Wajdy odbędzie się w Krakowie.

East News

Reklama

Andrzej Wajda na planie ostatniego filmu - Powidoki.

East News
Reklama
Reklama
Reklama