Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia potwierdza!

Koronawirus w Polsce! Minister Zdrowia potwierdza!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji zwołanej na godzinę 8.00 rano potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce:

W nocy otrzymaliśmy pierwsze dodatnie wyniki. Poinformowałem pana premiera, pana prezydenta. Jest to pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze. Wszystkie procedury zadziałały - powiedział Szumowski.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kim jest pacjent z koronawirusem w Polsce?

Pacjent natychmiast po wystąpieniu niepokojących objawów zgłosił się do lekarza. Obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Wrócił do Polski z Niemiec. Na chwilę obecną czuje się dobrze. Minister Zdrowia dodał też, że wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym pacjentem, zostały poddane kwarantannie.

Jest to mężczyzna z Niemiec. Na chwilę obecną jest to jeden człowiek. Pacjent czuje się dobrze, wszystkie osoby, które miały kontakt, zostały objęte kwarantanną domową - zapewnia Łukasz Szumowski. 

Na pytanie dziennikarzy, czy pacjent z koronawirusem jest seniorem, minister zdrowia odpowiedział:

Nie jest z grupy bardzo wysokiego ryzyka. (...) Pozwólmy pacjentowi w spokoju wracać do zdrowia, nie wywierajmy presji na jego rodzinę - dodał Łukasz Szumowski.

Okazuje się, że w tym przypadku wszelkie procedury zadziałały doskonale, a kontakt zarażonego pacjenta z innymi osobami został maksymalnie ograniczony. Minister Zdrowia podziękował służbom, które zadziałały prawidłowo:

Dziękuję wszystkim zaangażowanym, bo wszystko przebiegło książkowo. Lekarz rodzinny potwierdził wysokie ryzyko zarażenia koronawirusem i polecił skontaktowanie ze służbami sanitarnymi, które natychmiast wysłały po pacjenta karetkę.

Jakie są wyniki testów na koronawirusa u uczennic z Polic?

Druga  informacja, jaką minister zdrowia przekazał podczas konferencji, była pozytywna. Okazuje się, że u nastolatek z Polic, u których podejrzewano koronawirusa, testy wyszły negatywnie:

W Policach wszystkie testy są ujemne. Zgodnie z procedurami zostały pobrane próbki, są ujemne.

Minister Zdrowia dodał, że na bieżąco będzie informował o sytuacji związanej z koronawirusem!

Koronawirus w Polsce
East News

Myślicie, że grozi nam epidemia? 

Koronawirus w Polsce
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Gdzie przebywają chorzy?
Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! W jakich miastach?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w piątkowe popołudnie zwołał kolejną konferencję, podczas której ogłosił, że w Polsce wykryto cztery nowe przypadki zachorowań na koronawirusa . Chorzy przebywają pod opieką lekarzy. W jakich miastach? W jakim są stanie? Zobaczcie poniżej! Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce Na początku tygodnia Minister Zdrowia ogłosił pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Mężczyzna, który wrócił z Niemiec autokarem, zaczął skarżyć się na duszności i wysoką gorączkę. Chory zgłosił się do odpowiednich jednostek sanitarnych. Od razu został objęty opieką w szpitalu w Zielonej Górze. Teraz z kolei Łukasz Szumowski ogłosił, że w Polsce wykryto cztery kolejne zachorowania na koronawirusa. Dwóch pacjentów przyjechało z Włoch. Oboje przebywają w szpitalu w Szczecinie. Kolejny z nich podróżował tym samym autokarem, co mężczyzna, który wrócił z Niemiec. Chory przebywa w szpitalu w Ostródzie. Z kolei ostatni przypadek to osoba, która przyjechała prawdopodobnie z Wielkiej Brytanii. Obecnie jest pod opieką jednego z wrocławskich szpitali.  Jak zaznaczył Minister Zdrowia, wszyscy chorzy zachowali się w bardzo odpowiedzialny sposób zachowując przy tym spokój. Łukasz Szumowski dodał, że służby również zadziałały poprawnie.  Staramy się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa - zapewnia Łukasz Szumowski.  Minister Zdrowia uspokaja i zaznacza, że w Polsce nie ma żadnego przypadku zagrożenia życia.  Czy boicie się wybuchu epidemii koronawirusa? W Polsce jest już pięć przypadków zachorowań na koronawirusa  

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Mężczyzna zarażony koronawirusem przyjechał autobusem z Niemiec! Wiemy, z kim miał kontakt w Polsce
Mężczyzna zakażony koronawirusem przyjechał do Polski autobusem. Ważny apel ministerstwa!

4 marca podczas oficjalnej konferencji Minister Zdrowia potwierdził pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa . Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze na oddziale zakaźnym. Jak poinformował Sanepid, pacjent zarażony koronawirusem czuje się dobrze, nie ma temperatury, a jedynie kaszel. Początkowo mężczyzna w wywiadzie epidemiologicznym poinformował, że przyjechał do Polski samochodem osobowym. Potem okazało się, że z Niemiec podróżował autobusem. Lista pasażerów już została ustalona. Czy są na niej Polacy? Z kim kontaktował się zarażony mężczyzna w Polsce? Ile osób w Polsce miało kontakt z mężczyzną zarażonym koronawirusem? Podczas konferencji w Zielonej Górze przedstawicielka Sanepidu przyznała, że początkowo w wywiadzie pacjent mówił o podróży samochodem. Potem okazało się, że z Niemiec przyjechał autokarem międzynarodowej linii, który jechał w głąb Polski. Sanepid ma już listę pasażerów i ustala, kto miał kontakt z mężczyzną. W pierwszym wywiadzie pacjent powiedział, że podróżował samochodem osobowy, ale przyznał, że autobusem jechał z Niemiec do Świecka. Mamy listę autobusową, nie ma na niej Lubuszan! (...) To są ludzie z różnych miast Polski. W tej chwili staramy się dotrzeć do tych pacjentów - powiedziała na konferencji dr Dorota Konaszczuk z Wojewódzkiego Inspektoratu Emidemiologiczno-Sanitarnego.  Okazuje się, że mężczyzna przebywa w szpitalu w Zielonej Górze już od dwóch dni: Pacjent znalazł się w szpitalu 2 marca i wtedy zostały wysłane próbki do badania. Dziś w nocy zostały potwierdzone kolejne badania - dodała dr Dorota Konaszczuk. W Polsce pacjent zarażony koronawirusem miał kontakt jedynie z osobami z rodziny : Po powrocie miał kontakt tylko z dwoma osobami. To są...

Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News
Newsy
Pierwszy polski pacjent zarażony koronawirusem opuścił szpital, co mówi dziennikarzom!
Pacjent zero zarażony koronawirusem wrócił do domu! jakie były jego pierwsze słowa?

Pacjent zero, czyli pierwsza osoba, u której potwierdzono zarażenie koronawirusem , opuścił już szpital w Zielonej Górze. Mężczyzna na oddziale zakaźnym przebywał ponad dwa tygodnie, a na chwilę obecną jest pierwszą osobą całkowicie wyleczoną z koronawirusa. Po wyjściu ze szpitala Mieczysław Opałka powiedział dziennikarzom, że teraz czuje się wolnym człowiekiem. Jak podsumował swój pobyt w szpitalu? Zobaczcie... Pacjent zero opuścił szpital w Zielonej Górze! Mężczyzna tuż po opuszczeniu placówki medycznej podziękował Opatrzności Bożej, personelowi szpitala i znajomym, którzy go wspierali: Dziękuje Opatrzności Bożej, że dostałem dar życia. Mam kolegów, którzy mnie tu wspomagali dobrym słowem. Dziękuje również całemu personelowi - powiedział Mieczysław Opałka.  Pacjent zero potwierdził, że wszystkie wyniki badań są bardzo dobre i opuszcza szpital jako całkowicie zdrowy . Po niemal 20 dniach na oddziale zakaźnym mężczyzna marzy o chwili spokoju: Chciałbym też mieć trochę spokoju. Różne rzeczy słyszałem, np. że będę miał kwarantannę. Teraz chce zniknąć, mieć trochę spokoju. Jestem szczęśliwy, bo wychodzę stąd na nogach. Jestem całkowicie zdrowym człowiekiem, wszystkie wyniki mam wzorowe. (...)  Jestem całkowicie zdrowy, już 19 dni byłem w szpitalu. Teraz mogę robić wszystko, jestem człowiekiem wolnym  - dodał na koniec "pacjent zero". Na koniec Mieczysław Opałka życzył wszystkim dużo zdrowia. Mamy nadzieję, że już wkrótce ilość wyleczonych pacjentów znacznie się zwiększy! Zobacz także:  Premier zdradził w rozmowie z gwiazdą Youtube'a, co dalej nas czeka! Czy ogłoszą stan wyjątkowy?  Cały czas trwają prace nad szczepionką na koronawirusa!    

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner